Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 21:28



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
Cierne flaky 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Cierne flaky
moja mucholapka ma na listoch divne skvrny mal som ich tam do kedy mi prisla to su take 2 tyzdne ale som myslel ze z toho balika sa nespametala tak som to nechal tak potom som to nezlepsoval tak som podnu hodil raselinik ale tak isto nepomohlo nove listy vyhana jedna radost ......

http://img24.eu/v.php?file=6ammcgzz.jpg

mozu byt tie cierne listy stare a odumieraju uz ??? :?:


13.06. 2011 22:58
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Cierne flaky
Nemyslim si ze to je v poriadku.. 1. vyhod ten mach od tial, len ti moze sposobovat plesne 2. hod ju niekam von na slnko bo ma evidentne malo priameho slnka..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


14.06. 2011 07:30
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Cierne flaky
Ezekiell píše:
Nemyslim si ze to je v poriadku.. 1. vyhod ten mach od tial, len ti moze sposobovat plesne 2. hod ju niekam von na slnko bo ma evidentne malo priameho slnka..


Přesně tak, ten mech nemá s rašeliníkem nic společného a u mucholapky by byl zbytečný, i kdyby to skutečně rašeliník byl. Mucholapky snesou relativní sucho i velmi nízkou relativní vzdušnou vlhkost (běžně 35 %RVV a méně), ale každopádně potřebují maximum světla/slunce. Tahle rostlina je vcelku neduživá z jeho nedostatku, ale má v pohodě růstový střed, takže by se měla bez problémů vzpamatovat.
Jen tak mimochodem - u mucholapky poznáte, že más kutečně dostatek světla mimo jiné třeba podle toho, že na jaře a v létě tvoří velké množství vzpřímených/letních/jarních pastí, přízemní růžice tyto rostliny obvykle vytvářejí na konci léta a na podzim, myslím si, že je to i adaptce na okolní prostředí - v době nejintenzivnějšího růstu travin kolem, potřebuje mucholapka čnít do vrchu, jakmile okolní podrost začne odcházet, nemá problém mít růžice rozložené jen na zemi...ale třeba se v tomto bodě mýlím...
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


14.06. 2011 10:40
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Cierne flaky
tak ten mach co je raselinik :D je vonku uz a svetla ma dostatok mam ju na parapete a svieti nanu slnko od 8:30 tak do tej 18stej ...okno mam stale otvorene a prievan ma celkom dobri a vnoci ma tak isto dobre striedanie teploty minulu noc mala 15stupnov..


14.06. 2011 12:57
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Cierne flaky
No ak by si ju mal na priamom slnku cely den ako pises vyzerala by inak, no ak si ju tam dal len pred nedavnom, chvilku potrva kym sa to prejavi..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


14.06. 2011 13:45
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Cierne flaky
no tak vypeka sa cely den na slniecku od rana az do tej 6stej... uvidim mozno ze s tych kvetov co vyhanala je slaba dam jej trosicku casu a ked nic tak uz ju hodim vonku...

alebo nemoze to byt z toho ze je prejedena ?? :D ja ju neprikrmujem sama si chyta minule mala vsetkych 6 pasci otvorenych na druhy den som nanu pozrel rano a 3 mala zavreta ale to nebude asi z prejedania sa :mrgreen:


14.06. 2011 16:40
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Cierne flaky
"Prejedena" urcite neni, v prirode ju tiez nikto nekontroluje co chyti.. A vonku ju daj hned, nie az ked bude najhorsie..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


14.06. 2011 18:42
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Cierne flaky
tak dneska som si vsimol ze je prejedna cez 2 pasce presla mucha niekolkokrat sa dnu v pascach pokrutila a pasca sa nezatvorila :D tak zajtra ju zeniem vonku :wink:


14.06. 2011 21:53
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Cierne flaky
WeXi píše:
tak dneska som si vsimol ze je prejedna cez 2 pasce presla mucha niekolkokrat sa dnu v pascach pokrutila a pasca sa nezatvorila :D tak zajtra ju zeniem vonku :wink:


To môže byť spôsobené vysílením alebo pasce už skončili svoju prácu. Záver by som z toho nerobil. Ale áno,šup šup von a už teraz, nech si užíva zmenu teploty, nočná je fajn aj pre ľudí ;-)

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


14.06. 2011 22:10
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Cierne flaky
nekoncia su mlade tie pasce ale asi uz nemala hlad :D takze v kazdom pripade pre tych ktori sa boja ze ich prekrmia to sa nemoze stat moja dneska odmietla fakt veeeelke susto s vekymi kridlami :D


14.06. 2011 22:25
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Cierne flaky
WeXi píše:
nekoncia su mlade tie pasce ale asi uz nemala hlad :D takze v kazdom pripade pre tych ktori sa boja ze ich prekrmia to sa nemoze stat moja dneska odmietla fakt veeeelke susto s vekymi kridlami :D

je to rastlina a nie macka.Neriadi sa hladom


14.06. 2011 23:16
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Cierne flaky
tak vidis moja neprijala :wink:


14.06. 2011 23:28
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Cierne flaky
Dovod preco tvoja mucholapka nezaklapla pascu nie je ten ze by mala koristi dost, ale ten ze je v zlej kondicii vplyvom nevhodnych podmienok.. aj keby si jej tri mesiace nic nedal a bola by v takej kondicii ako je ta tvoja tak by sa nezaklapla.. Mucholapka je sama o sebe dost zaujimava rastlina, nemusis to zvelicovat tvojim subjektivnymi nazormi.. Daj ju hned von na priame slnko a kazde rano nalej plnu misku vody a bude v pohode.. Ak ju takto uz pestujes ako tvrdis mozno by bolo dobre skontrolovat korenovu sustavu a presadit ju.. Cez ten mach moc nevidno v akom ju mas substrate..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


15.06. 2011 06:25
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Cierne flaky
Důvody nesklapnutí pastí mohou být v podstatě jen dvě:
1) stará past, která už o tuto schopnost přišla, opotřebovala se (a to i tehdy, pokud nikdy žádnou kořist neulovila), zestárla pletiva
2) špatné podmínky, což bývá hlavní důvod a to hlavně chybějící světlo, na sklapnutí pasti potřebuje mucholapka neuvěřitelné množství energie a dobrou kondici, to má mimo jiné také vliv na rychlosti sklapnutí, takže ve špatných podmínkách může třeba i sklapnout, ale tak pomalu, že se hmyz v klidu dostane ven...

U mucholapky je to pořád jen o tom stejném - světlo, světlo, světlo..... :wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Naposledy upravil Radek Kastner dňa 15.06. 2011 16:12, celkovo upravené 1



15.06. 2011 12:33
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Cierne flaky
ez : cista raselina (este povodna z obchodu ) a ak som na zaciatku pozeral na korene tak su zabalene v tej blbosti v tom kruzku co sa sadia semena

EDIT : uz sa prazi na sliniecku :wink:


15.06. 2011 12:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.