Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 16:11



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Heliamphory v ohrozeni 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No mne hlavne radili ostrihat vsetky suche aj polosuche listy pretoze v tom sa tie potvory cast zdrziavaju, pri jednom skontrolujem korenovu sustavu a uplne presadim a ostatne budem preventivne vela polievat prelievanim a uvidim potom ako dalej.. pouzit hned chemiu neni to prave orechove :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


20.02. 2011 13:34
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať 
ja to asi postriekam,na tej Heliamphore sa proste nedaju ostrihat uplne vsetky suche casti(je to zrejme z fotiek),ale tie bestie nie su uplne miniaturne a strasne rychlo pobehuju a pri dokladnom pohlade su takmer vsade.Musim zakrocit pokial to ma este vyznam.


20.02. 2011 15:13
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Tak som sa teda rozhodol tu najhorsie vyzerajucu nutans presadit a nasiel som v raseliniku toto:

Obrázok

Ma niekdo tucha co to je a co s tym? :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


21.02. 2011 19:33
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 01.02. 2011 19:21
Príspevky: 23
Poslať 
Na ten hmyz nemohu nejak zaostrit, nepripada mi ale na prvni pohled nebezpecny.

Podle me jsou vase Heliamphory napadeny nejakou houbovou chorobou. Na 99% bych vyloucil roztoce.

Reseni: Kolisani teplot, v noci 12 (15) 18 °C, ve dne vyssi 25-28°C jako ideal, rozdil cca 10°C. Konstantich 15 stupnu je skoro nevhodne, jak pise Andrej. Pridal bych kdyz tak dalsi lampu, ktera vam ten prostor akvaria snadno vyhreje. Vyhodte ten membranovy zvlhcovac, recyklovat vodu ze dna na roseni je zverstvo. Dostatecnou vlhkost udrzite v takto polouzavrenem prostoru snadno (keramzit na dne, zivy raselinik, velikost vetracich otvoru a pouziti ventilatorku), navic vykyvy ve vlkosti nejsou nic, co by rostliny ve sve domovine nezazivaly, zvlaste pokud rostou na slunci. Preventivne bych ted dvakrat po 10 dnech postrikal proti plisni fungicidem Rowral Flo a samozrejme odstranil napadene pasti s fleky. Do doby nez fleky zmizi nerosit, pozdeji cas od casu bych rosil opatrne a rucne spise do pasti (cistou demineralizovanou vodou), radeji z rana aby rostliny stihly taky oschnout, i kdyz to roseni je skoro zbytecne.


21.02. 2011 21:02
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Hmlovac uz je vyhodeny, v blizkej dobe dorobim ventilatory a budem len polievat a nerosit.. Hadam budu v pohode.. Kazdopadne vdaka za rady.. :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


21.02. 2011 21:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.