Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 18:39



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
Drosery a mucholapky 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Drosery a mucholapky
Zdravím,
mijim capensiskám začínajú nové listy hnednúť a majú zdeformovaný tvar. Neviete čo to je?


Obrázok

A trápia ma moje mucholapky. Koncom júna boli nádherné, veľké. O 3 týždne sú listy o polovicu menšie a nevyfarbené. Čo je zas toto?

Tá veľká pasca vľavo, tak také pasce robila. Teraz robí také malé....
Obrázok

Vďaka za pomoc...


24.07. 2012 18:18
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosery a mucholapky
tak s capenskou mam aj ja taky problem ale netrapilo ma to a uz zacina tvorit nove pasce a zase sa rozrasta.


24.07. 2012 19:09
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Ako a kde ich pestuješ?
Nepreniesol si ich teraz niekedy von na slnko?
Lebo ja keď dám mucholapky von z vnútra tak sa pasce zmenšia na čas kým sa neprispôsobia a potom vyrastajú veľké a silné a navyknuté na prostredie.


24.07. 2012 19:15
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Su od jari v skleniku :)


24.07. 2012 20:11
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Ako mne sa zdá že len menia listy lebo ti pekne v ružici razia nové no a mucholapky neviem snáď sa vyjadria iný...


24.07. 2012 20:22
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Tá mucholapka na obrázku vyzerá že vytvorila odnož. Tiež sa mi to stáva že keď sa dospelá veľká rastlina vlastne rozdvojí, tak tie dve už rastú ďalej ako o niečo menšie. Nie je to pravidelne u každej rastliny ale ako kedy. Aspoň môj názor.
Inak tie capensisky by aj mňa zaujímali, lebo jedna moja vyzerá podobne. Ako keby len tak zakrpatela a živorila. Pritom ich mám viac vonku vedľa seba na jednom mieste a tie ostatné sú v pohode.


24.07. 2012 20:37
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.11. 2011 10:59
Príspevky: 235
Bydlisko: Trebisov
Poslať Re: Drosery a mucholapky
pridavam sa aj ja,ze capenska vyzera ako po utoku

_________________
Drosera capensis,Drosera affinis,Drosera spathulata var lovellae,Nepenthes ventrata,Dionaea muscipula,Pinc. Tina,Mimosa Pudica,Saracenia ?


10.08. 2012 11:30
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 05.05. 2012 06:18
Príspevky: 379
Bydlisko: Martin
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Podobne kapenska biely kvet bola úplne v pohode, ale keď išla kvitnúť... dole vodou. Zhnedli jej listy, zmenšila sa a obschla, po odkvitnutí už naberá na sile. To bolo však u jednej rastliny, ostatné sú v pohodke.
Čo sa týka mucholapky, tú som nechal vykvitnúť, všade sa píše že kvitnutie značne oslabuje rastlinu a môže viesť k jej úhynu. U mňa pravý opak . Ako začala rašiť stonka kvetu, listy mohutneli a niektoré zdvojnásobili dĺžku listu ako aj pasce a ako bonus sa rozdvojila na dva kúsky.


10.08. 2012 13:56
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Lubo píše:
...a ako bonus sa rozdvojila na dva kúsky.

Prirodzený bonus :wink: Väčšinou sa mucholapka pri/po kvitnutí rozdvojí :)


A ono mucholapku tak či tak to kvitnutie vysiluje, avšak treba hľadieť na jej kondíciu a predošlé pestovanie vrátane zimovania... keď má dobrú kondíciu, kvitnutie v pohode zvládne, stagnácia ako taká nastane ale pri ďalšom dobrom pestovaní sa z toho dostane ako nič... Mucholapky si aj v prírode prejdu periódou rastovej stagnácie, avšak sa z nej rýchlo vylížu :) Problém nastáva v prípade zlého pestovania... začiatočníkom sa preto odporúča kvet odstrihnúť :wink:

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


10.08. 2012 23:22
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05. 2012 08:27
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice
Poslať Re: Drosery a mucholapky
palaga píše:
Zdravím,
mijim capensiskám začínajú nové listy hnednúť a majú zdeformovaný tvar. Neviete čo to je?

Obrázok

Ahojte,

mám podobný problém, asi pred týždňom Rosičkám kapským začali takto isto hnednúť listy, zatiaľ to postihlo len nejaké dva-tri spodné listy, tvoria však nové listy v ružici.
Je to potrebné riešiť, alebo je to len zmenou podmienok, najmä, že majú menej svetla a po čase ich to prejde?
Aké s tým máte skúsenosti?

_________________
Ďakujem za každú kreatívnu kritiku a radu :-)


10.11. 2012 11:31
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Je to příliš vysokou vlhkostí, přemokřením a nedostatkem světla. Měly by se z toho dostat relativně bez problémů, ale nějakou dobu to zabere.

Jinak je nutno si také uvědomit, že například Drosera capensis, jako i další horské rosnatky (nejen jihoafrické), mají velice rády chladno (minimálně v noci), pohyb vzduchu a vlhkost tak přiměřenou, světlo hraje velkou roli. Toto jsou moje rostliny, které jsou pořád ještě ve skleníku, světla je tam pořád dost, teploty občas klesají na 3-4 °C, když náhodou svítí slunce, teploty se vyšplhají na 15, někdy i skoro 20 °C. Jinak ale capensiska není mrazuvzdorná, to už jsem si zkoušel... :mrgreen:

Obrázok Obrázok Obrázok

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


10.11. 2012 11:50
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Radek Kastner píše:
Je to příliš vysokou vlhkostí, přemokřením a nedostatkem světla. Měly by se z toho dostat relativně bez problémů, ale nějakou dobu to zabere.

Jinak je nutno si také uvědomit, že například Drosera capensis, jako i další horské rosnatky (nejen jihoafrické), mají velice rády chladno (minimálně v noci), pohyb vzduchu a vlhkost tak přiměřenou, světlo hraje velkou roli. Toto jsou moje rostliny, které jsou pořád ještě ve skleníku, světla je tam pořád dost, teploty občas klesají na 3-4 °C, když náhodou svítí slunce, teploty se vyšplhají na 15, někdy i skoro 20 °C. Jinak ale capensiska není mrazuvzdorná, to už jsem si zkoušel... :mrgreen:

Obrázok Obrázok Obrázok

neskusal sam vonku ale na nevykurovanom balkone mi mynuleho roku zvladla -15 :mrgreen:


10.11. 2012 13:09
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Jo tak to je asi nějaká speciální mrazuvzdorná forma, capensiska běžně odchází při minimálních mrazech... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


10.11. 2012 18:16
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosery a mucholapky
Radek Kastner píše:
Jo tak to je asi nějaká speciální mrazuvzdorná forma, capensiska běžně odchází při minimálních mrazech... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

netusim je od andreja devecku taze to bude asi klasika :D + este d.dichrosepsala tiez prezila s nou taku teplotu


10.11. 2012 18:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.