Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 08:06



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
Odchadza mi Drosera Rotundifolia 
Autor Správa

Registrovaný: 28.12. 2007 08:27
Príspevky: 7
Poslať Odchadza mi Drosera Rotundifolia
Zdravim, prosim Vas poradte mi co mam robit ked mi teraz pocas zimy zacala Drosera Rotundifolia pomaly ale isto odumierat, zacali jej uschynat hlavicky aj stonka, dokonca aj malicke hlavicky ktore vyrastaju vysychaju. Substrat je stale vlhky, izbova teplota, cez leto sa jej darilo super. Co s nou robit? este je takych 30% zivych. Zakryt ju? dat do chladnejsieho prostredia? napr. na chodbu? prisvetlovat?


28.12. 2007 15:00
Profil
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
pravdepodobne ti neodumiera len zatahuje na "horsie" casy :-), ide o rosicku ktora vyzaduje chladovu periodu, takze v zime jej treba teplotu znizit na 0-10 stupnov, zatiahne do prezimovacich pupenov(alebo ako sa to vola :D ). Takze dufaj(me) ze ti naozaj neodumiera ako pises.

...moja zatiahla uz pred dvomi (ci tromi) mesiacmi, nie je na nej ani kusok zeleneho(ziveho) listka, len vstrede trs tych zimovacich pupenov ....


28.12. 2007 15:38
Profil WWW

Registrovaný: 28.12. 2007 08:27
Príspevky: 7
Poslať 
No lenze praveze ta moja ziadne pupence ani nic podobne nema. Ona zo svojho stredu vyhana male hlavicky, ale aj tie su uz suche. Dajme teda tomu ze to ma byt tak, takze mam ju teraz vyniest na chodbu a dat ju na parapetnu dosku? je tam asi tak 18stupnov.. prikryt ju tam sackom aby mala vlhko? polievat ju stale?

Dakujem za rady


28.12. 2007 15:44
Profil
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
znizit jej teplotu na menej ako 18 .... neprikrivat sackom nic ... substrat udrziavat vlhky .... nie premoceny ani nie vysuseny .... sak tie male hlavicky zo stredu .. to su tie zimovacie - zatiahnute listy ....

... ak sa mylim kludne ma moze niekto opravit 8)


28.12. 2007 21:26
Profil WWW

Registrovaný: 28.12. 2007 08:27
Príspevky: 7
Poslať 
ok tak som ju vyhodil na schodisko, moze tam byt do 15 stupnov, mozem jej tam vetrat a bude este menej.. no prave tie malicke hlavicky ma trapia, ze aj oni su suche niektore uz.. tak asi ostava len cakat uz.. ale budem este povdacny za kazdu dobru radu ako ich zachranit


28.12. 2007 21:29
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.10. 2007 06:57
Príspevky: 74
Bydlisko: Lučenec
Poslať Re: Odchadza mi Drosera Rotundifolia
Gothic Pooh píše:
Zdravim, prosim Vas poradte mi co mam robit ked mi teraz pocas zimy zacala Drosera Rotundifolia pomaly ale isto odumierat, zacali jej uschynat hlavicky aj stonka, dokonca aj malicke hlavicky ktore vyrastaju vysychaju. Substrat je stale vlhky, izbova teplota, cez leto sa jej darilo super. Co s nou robit? este je takych 30% zivych. Zakryt ju? dat do chladnejsieho prostredia? napr. na chodbu? prisvetlovat?

Len dufam ze ju nemas s prirody! :?


03.01. 2008 15:50
Profil WWW

Registrovaný: 28.12. 2007 08:27
Príspevky: 7
Poslať 
nie Z prirody ju nemam, kupil som ju v Nitre na Agrokomplexe, doteraz bola krasna, teraz uz je ziva len jedna hlavicka, ostatne su off.. no som zvedavy na jar


03.01. 2008 16:03
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.10. 2007 06:57
Príspevky: 74
Bydlisko: Lučenec
Poslať 
Pre pestovanie v umelych podmienkach doma tieto druhy nie su vhodne, je lepsie sa z nich tesit v prirode , nie je tak tazke pokial clovek chce vidiet rast taku d.rotundifoliu priamo vonka, v nejakom chranemom uzemi..


08.01. 2008 08:40
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 20:25
Príspevky: 75
Bydlisko: Zilina
Poslať Re: Odchadza mi Drosera Rotundifolia
Gothic Pooh píše:
Zdravim, prosim Vas poradte mi co mam robit ked mi teraz pocas zimy zacala Drosera Rotundifolia pomaly ale isto odumierat, zacali jej uschynat hlavicky aj stonka, dokonca aj malicke hlavicky ktore vyrastaju vysychaju. Substrat je stale vlhky, izbova teplota, cez leto sa jej darilo super. Co s nou robit? este je takych 30% zivych. Zakryt ju? dat do chladnejsieho prostredia? napr. na chodbu? prisvetlovat?

Ahoj,

ja sa snazim pestovat iba take mrazuvzdorne nakolko cez zimu ked dam ich dovnutra tam mi vela neprezije, ja mam tu tvoju aj D. filiformis aj anglica celu zimu vonku v raselinisku a prezili mi, saracky som dal do pivnice a tiez mi prezili, som na ne velmi pysny i ked pred tyzdnom tu v Ziline bol ten krupec ale myslim ze to prezili, tieto rastliny co potrebuju zimovu periodu musis nechat bud vonku alebo do pivnice a preziju to

_________________
Moje muchomurky:

Saracenie
Mexicke a europske tucnice
Rosicky


16.05. 2009 09:09
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
nechcem zakladať novú tému,je to to isté ale "odchádza mi drosera cappilaris"
kvitne,niekoľko kvetov je už odkvitnutých jeden je momentálne roztvorený a celá drosera uschýna,tentakule(abo ako sa to volá) má úplne suché,aj nové sú suché...Končeky listov schnú,niektoré sa odtrhnú len keÄŹ ich chytí­m :( substrát stále vlhký a kým som neodišla(bola som u starkej od začiatku prázdnin do teraz ale rodičia boli doma,len ví­kendy boli preč a polievali destilkou)bola v pohode. može ju vyčerpávať kvitnutie?Dá sa zachrániť?


20.07. 2009 09:21
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
To sa stalo aj mne niekolko krat najma vtedy ked som ju nechal kvitnut na priamom slnku.. Z mojich skusenosti by som ti odporucil dat ju niekam kde bude mat slniecka len dajme tomu 4 hodiny lepsie doobeda alebo podvecer a kvet zatial nechaj.. ak sa do tyzdna nezacne spamatavat tzn nebude sa jej rosit novy list tak ustrihni aj kvet.. mne to moje zachranilo..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


20.07. 2009 14:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
sme prec do piatku cize.... :( skusim ked sa vratime mozno sa vzchopi mozno nie,no budem mat semienka ... okrem toho pri nej rastie nejaka mala,mozno taka ista alebo ina bo to je malicka stonka cca 1.5cm s malimi cca 1.5mm listkami a mini tentakule...no uvidime co z toho bude drzte palce


21.07. 2009 16:31
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
už sme doma,drosera sa nejako zázračne prebrala :) nové listy už má orosené a pekné....som zvedavá čo z toho bude ...


24.07. 2009 17:04
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Tak potom super.. uz sa nemas coho bat ak ma rosu na listoch je jej dobre..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


25.07. 2009 07:00
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.