Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 10:13



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum 
Autor Správa

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
Prepáčte, že ďalší začiatočník zakladá novú tému, vďaka tomuto portálu som hneď načerpal všetky potrebné informácie, ktoré si fakt cením. :)


12.06. 2011 21:16
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
WIZARD píše:
Prepáčte, že ďalší začiatočník zakladá novú tému, vďaka tomuto portálu som hneď načerpal všetky potrebné informácie, ktoré si fakt cením. :)


Mohlo to síce ísť do OFF-TOPIC, ale sme radi, ja som sa tu tiež veľa priučil, našiel fajn ľudí a pod. A pochváľ sa čože máš ak máš? A samozrejme vitaj ;-)

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


12.06. 2011 21:28
Profil ICQ

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
Obrázok Obrázok



Skúšal som ju odfotiť, ale nešlo mi zaostriť na rastlinku, nakoniec sa mi podarila jedna fotka na ktorej je niečo trochu aj vidieť, zo začiatku rastli jej ojedinele také maličké pasce ale teraz sa už jej pomerne darí... Kúpil som ju nedávno na jarmoku a bola malička (malo pasci asi ešte po zime také nevýrazné nezafarbené) , včera mi do tej najväčšej pasci chytila sama mäsiarku (tlstá mucha ktorá sadá na mäso) :) ... Dúfam, že sa neprekrmí ale držala hladovku a teraz si stále niečo chytí sama... Zo začiatku mi robili starosti listy ktoré boli také spreté tak som ju začal zvlhčovať rozprašovačom (sem tam) zaleži od počasia, a dal som ju do nádobky s destilovanou teraz už dažďovou vodou, (že keď sa voda bude vyparovať aby trochu mala vlhkejší vzduch) pretože je v dusnom prostredí... a oddelil som kelimkom zalievaciu časť , Oproti tomu stavu čo som ju dostal už ma 15 pascí do dnešného dňa...

Hovorili, že ma 4 roky, ale museli ju fajne ostrihať a rozmnožovať, keď bola v takom stave....


Naposledy upravil WIZARD dňa 01.07. 2011 05:46, celkovo upravené 2



30.06. 2011 21:29
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
WIZARD píše:
Dúfam, že sa neprekrmí ale držala hladovku a teraz si stále niečo chytí sama... Zo začiatku mi robili starosti listy ktoré boli také spreté tak som ju začal zvlhčovať rozprašovačom (sem tam) zaleži od počasia, a dal som ju do nádobky s destilovanou teraz už dažďovou vodou, (že keď sa voda bude vyparovať aby trochu mala vlhkejší vzduch) pretože je v dusnom prostredí... a oddelil som kelimkom zalievaciu časť , Oproti tomu stavu čo som ju dostal už ma 15 pascí do dnešného dňa...

Hovorili, že ma 4 roky, ale museli ju fajne ostrihať a rozmnožovať, keď bola v takom stave....


Ono prekŕmiť...sama o sebe sa neprekŕmi, len nech si sama chytá. Ale rozprašovať by som moc nerozprašoval, jedine možno ráno, ale zvyčajne to je nepotrebné, keďže nepotrebuje veľkú vľhkosť, stačí jej klasická izbová a výborne znáša letnenie a priamy slnečný úpal. Podľa fotky sa mi nezdá na 4 ročnú ale posúdiť to neviem. Ale podiemnky má pravdepodobne výborné, pasce lapajú, červené sú, rastú nové pasce...nemenil by som nič, keď sa jej darí ;-) Gratulujem, veľa štastia i naďalej.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


30.06. 2011 22:14
Profil ICQ

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
No mne sa tiež nezdalo, že ma 4 roky, ale ceny boli podľa rokov asi chceli zarobiť. Predávajúci tvrdil, že rastie do bokov a nie do výšky. Lístky mala krehké, ale už vidím, že to prežije.

Rád by som ešte vedel, či je to dvojdomá rastlina (samec, samička) ak áno chcel by som zistiť, akú rastlinku mam ja...

Diky za posúdenie a informáciu zavlažovania.


01.07. 2011 05:56
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
WIZARD píše:
No mne sa tiež nezdalo, že ma 4 roky, ale ceny boli podľa rokov asi chceli zarobiť. Predávajúci tvrdil, že rastie do bokov a nie do výšky. Lístky mala krehké, ale už vidím, že to prežije.

Rád by som ešte vedel, či je to dvojdomá rastlina (samec, samička) ak áno chcel by som zistiť, akú rastlinku mam ja...

Diky za posúdenie a informáciu zavlažovania.



Dionaea nie je dvojdoma rastlina.
V letnych mesiacoch zvykne tvorit aj vzpriamene pasce(s ohladom na kultivar).
Hlavne jej treba zabezpecit co najviac priameho slnecneho ziarenia a vzdy vlhky substrat.


01.07. 2011 10:07
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
Presne tak, hlavne vela slnka jej dopraj, stále vodu v podmyske keď je horúce leto a rosiť ju netreba. A rastlina podľa mňa môže mať 4 roky. Veď od semena mucholapka rastie dosť pomaly, a za 2 roky je to stále len krpec. Dospelá a väčšia zhruba ako tvoja je až po 3-4 rokoch.


01.07. 2011 13:47
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
No ale ešte stále nie som si celkom istý, že keď nechám v mištičke vodu, že či náhodou neodumrú korene, preventívne som robil malé prestávky, podľa počasia cez noc, keď pršalo som nechal niekoľko hodín bez vody a ráno som jej znovu nalial... No a pri rozmnožovaní či sa môže skôr odtrhnúť od koreňa, než je presne vymedzený dátum. (viem že musi byť v dobrej kondícií, keď budem mať viac budem experimentovať zatiaľ nemám odvahu...)


Naposledy upravil WIZARD dňa 01.07. 2011 20:03, celkovo upravené 1



01.07. 2011 17:34
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
Teraz v lete určite nevadí veľa vody, obmedziť to treba len v zime. No a stáť vo vode nemusia v kuse, to nerobím ani ja. Každý to robí po svojom. Ja im vždy cez deň nalejem 1-2x, proste aby mali na celý deň. Aby substrát bol premočený. Keď to ustriehneš tak nemusí stáť vo vode nonstop. Všetko je o tom koľko máš času a ako často okolo kvetov beháš :D A to rozmnožovanie neviem ako si myslel či listom alebo keď vyháňa odnož ?


01.07. 2011 18:19
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
Zatiaľ behať ma baví, najradšej by som odštikol list nech sa zakorení, ale čo som tu pozeral tak list musí byť odtrhnutý od koreňa.

Nezakorenil by sa mi, keby to tak nebolo?

Nechce sa mi narúšať celu rastlinku a zasahovať do pôdy... :) A odnožami asi bude výhodnejšie a rýchlejšie. Len sa bojím dajakej infekcie, aby mi to neskapalo. Nevadí mi, že dlhšie mi porastie, ale na tú prvú rastlinku som si celkom zvykol, že nerád by som riskoval :) . Radšej nech je jedna a silná než veľa a slabé :) , ešte sa uvidí ako sa rozhodnem...


01.07. 2011 19:03
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
a preco ju chces hned mnozit??
Bez toho kuska "cibulky" sa ti mnozenie listovymi odrezkami nepodari.Ten odtrhnuty list ti nezakoreni,len zneho zacnu vyrastat nove rastliny.
Odnoze sa myslia rastlinky,ktore casom zacnu vyrastat vedla tej hlavnej,ked budu dostatocne velke nemusis sa bat nejakej infekcie pri deleni rastlin.


01.07. 2011 19:23
Profil

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
No ja ju hneď nechcem množiť, len ma to zaujíma, nové pasce vyrastajú pomerné rýchlo (a kamarát sa ma pýtal, že či by som mu jednu nedal, keď budem mať ich viac.) Nechce sa mi veriť, že zo semiačka tak pomaly rastie. To znamená, že ak bude veľmi prehustená, presadiť do väčšieho kvetináča, alebo do viac a to do približne rovnakých kvetináčov ?


Naposledy upravil WIZARD dňa 01.07. 2011 20:19, celkovo upravené 1



01.07. 2011 19:53
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
Nie keď je prehustená :D
Listy mucholapky ti rastú z jedného stredu, takže je to stále jedna rastlina. Nemôžeš tú jednu cibulku s koreňom zlomiť na dva kusy. Ale zvykne vedľa nej vyrastať druhá samostatná ale odosť menšia, ktorá sa nazýva odnož rastliny. Vtedy vidno že ti v kvetináči rastú 2 samostatné rastliny alebo aj 3 ( a je neskoršie viditelne hustejšia ) ktoré je možné oddeliť ale je dobré trošku počkať pokiaľ tá nová trošku vyrastie.


01.07. 2011 20:03
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 12.06. 2011 17:11
Príspevky: 8
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
:lol: asi už viem všetko čo som potreboval, pekne si to vychytal :roll:


01.07. 2011 20:14
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Pre všetkých, ktorý su vďačný za toto forum
WIZARD píše:
:lol: asi už viem všetko čo som potreboval, pekne si to vychytal :roll:

jednoducho ked budes vidiet ze ti nove listy vyrastaju z dvoch miest sucastne,tak to je odnoz


01.07. 2011 20:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.