Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 02:42



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Pomoc v zimnom obdobi 
Autor Správa

Registrovaný: 26.06. 2010 09:32
Príspevky: 4
Bydlisko: Malacky
Poslať Pomoc v zimnom obdobi
Ahojte, prosim Vas, zaujimal by ma Vas nazor na fotku, ktoru sem prikladam. Mam mucholapku 1x, cize aj 1x s nou riesim zimne obdobie. Byvam v cinziaku, teda zimovanie do chladnej miestnosti nie je mozne. Mam ju teda v najchladnejsej izbe, kde sa nekuri, na parapete, tak ako po cely rok. Neviem ci je to iba moj pocit, alebo mi to potvrdite, neviem vsak ako by mala muchokapka pocas tohto obdobia vyzerat? Moja je velmi slaba, listy ma velmi tenke, papierove...Listy, ktore mala, sa nevyinuli v pasce, ostali zakrpatene. V podstate jej uz neostala ziadna pasca. Ostatne listy sčernali...Polievam minimalne, len aby bola mierne vlhka. Zimovanie do chladnicky som neriesila, kedze sa o tom vedu rozne pozitivne aj negativne diskusie. Myslite, ze je to bezny stav alebo sa s nou nieco deje? Vdaka
Obrázok
[/img]


26.01. 2011 15:53
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Podľa mň


26.01. 2011 18:03
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.09. 2009 17:06
Príspevky: 269
Bydlisko: Prešov
Poslať 
Neviem ako dlho je takto posadená ale pokiaľ sa dostávajú cudzie premety do „jadra“ odkiaľ sa vyví­jajú nové listy a pasce často to spôsobuje deformácie. Tiež obmedzenie zálievky je pri zimovaní­ samozrejme ale pokiaľ sa to zimovanie nekoná. Teda v miestnosti je chladnejšie ale nie chladno tak je dosť možné že rastlina trpí­ nedostatkom vlahy, vzdušnej vlhkosti a neposlednom rade tiež svetla. Ak nie sú dosiahnuté ideálne podmienky pre zimovanie radí­m poriadne polievať a prisvetľovať .


27.01. 2011 17:32
Profil WWW

Registrovaný: 20.09. 2010 14:13
Príspevky: 14
Bydlisko: Kosice
Poslať 
Ahoj,

No kedze aj ja zimujem prvy krat svoju rastlinku tak tu pridam moju doterajsiu skusenost. Rastlinku som kupil na jarmoku v Bardejove niekedy na jesen. Momentalne sa ``zimuje`` v izbe kde nekurim celu zimu. Je tam 15°C (menej jednoducho neviem ziskat ). polievam len aby substrat neuschol. Musim povedat ze ziadna nova pasca zatial nevyrastla, max. zopar ich scernalo a odumrelo. Snad este mesiac a pol vdrzi a potom sa uvidi co sa z nou stane na jar...... neake som si uz posadil pre kazdy pripad a su v chladnicke na stratifikacii :D

Obrázok


28.01. 2011 10:29
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať 
Na té rostlině ( v podstatě na obou, i když na druhé méně) je vidět, že to nejsou ideální­ podmí­nky pro zimování­.

U mucholapky není­ zase tak dňŻležitá vlhkost substrátu a vzdušná vlhkost už vňŻbec ne. Rostlina snáší­ ní­zké RVV úplně v pohodě. U obou je základní­m probléme světlo. U té první­ rostliny je to zcela jasně viditelné. Brčálově zelené, protáhlé, prověšené a deformované listy s nevytváň™ejí­cí­mi se pastmi - jsou vždy znakem nedostatku světla. Mucholapka je v podstatě totiž jasný heliofyt... Rostlina se potom tí­mto zpňŻsobem zimování­ vysiluje, regenerace jí­ trvá značně déle, mňŻže být ví­ce náchylná k chorobám a mňŻže ji výrazně ohrozit kvetení­...

Deformace nemá nic společného s tí­m, jestli je rňŻstový vrchol pod substrátem nebo ne, ostatně mucholapka postupně svňŻj rňŻstový vrchol/cibulku, zatahuje hlouběji a hlouběji do substrátu - pň™irozená reakce z pň™í­rodní­ch stanovišť - ochrana pň™ed požáry.

PS - Kdysi takto vypadaly mé mucholapky zimované v bytě... teÄŹ už mám tu výhodu, že je mám pň™es zimu ve sklení­ku a vlastně dokonce v mrazu...jen pár fotek z těchto mrazivých dní­ (včetně semenáčňŻ zamrzlých v ledu, rozdí­l ve vzhledu rostlin je myslí­m jasně viditelný...)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Jinak o mucholapce je i mnoho napsáno zde: http://masozravky.org/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=58

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


29.01. 2011 09:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.