Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 16:49



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
prosí­m o identifikáciu mojej Dioney 
Autor Správa

Registrovaný: 02.09. 2010 17:20
Príspevky: 2
Poslať prosí­m o identifikáciu mojej Dioney
Pred 2 mesiacmi som si na trhu kupil Dioneu (je to moja prva skusenost s masozravnkou), avsak neviem presne ktory typ to je. Ide mi hlavne o to, ze nema velmi vyrazne zafarbene pasce a neviem ci to je skor sposobene nedostatkom svetla, alebo ci ide o ten "zeleny" druh a mam obavy, aby mi rastlina prezila...

Ked som si rastlinu kupoval, bolo mi povedane, ze jej staci cca 3 hodiny priameho slnka. Nuz a doma som zistil, ze jej tolko asi neviem zabezpecit. Moja chyba, zle som to odhadol. Rastlina je cez slnecny den na balkone (uspesne si chyta hmyz), inak je vnutri na parapete, kde ma denne svetlo, nie vsak priame slnko. Odhadujem, ze priame slnko ma tak max 2 hodiny denne, co asi nie je nic extra.

Nuz a mna by zaujimalo, ci vyzera rastlina podla vasich skusenosti zdravo (zatial mi rastie), alebo ci skor vyzera, ze trpi nedostatkom svetla. Bol by som rad, aby mi prezila zimu a na to asi musi mat dost energie. Kvet mala zial uz ked som ju kupoval, takze som ho nestrihlal.

Takze na zaver moja otazka: ide podla vas o zeleny typ Dioney (aj ked ma mierne ruzove pasce), alebo ma skor malo svetla? Dakujem za odpovede.[img]
Obrázok

Obrázok


Prva fotka je tyzden po kupe, druha asi 2 mesiace. Mozno mam len novacikovske obavy, ale ak by mala skapat kvoli svetlu, darujem ju radsej rodicom na zahradu :D [/img]


02.09. 2010 17:34
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
O celozelenu formu resp. "All green" ide vtedy ked je uplne zelena bez naznaku cervenania aj na priamom slnku..Tvoja je obycajna mucholapka, ziaden specialny klon a ma len malo slnka. Ak aj zatial rastie hlavne v zime ti moze z nedostatku svetla odist.. Mucholapku kludne vyhod von a nechaj ju tam aj cez noc.. nocne poklesy teplot jej velmi prospievaju.. Mucholapky znesu aj slabsi mraz takze ked budes v predpovedi pocutze ma mrznut potom ju schovaj a daj u zimovat do 5-10 stupnov a pokial mozno cim najviac svetla.. Teple zimovanie (teda zimovanie pri izbovych teplotach) rastlinu velmi vycerpava a na jar vobec neni taka vitalna ako po zimovani.. Navyse aby teple zimovanie prezila potrebuje ovela viac svetla ako dve hodiny..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


02.09. 2010 18:03
Profil

Registrovaný: 02.09. 2010 17:20
Príspevky: 2
Poslať 
ÄŽakujem, skúsim pre ň


04.09. 2010 14:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.