Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 14:37



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Ahojte ľudia 
Autor Správa

Registrovaný: 07.10. 2007 17:58
Príspevky: 1
Bydlisko: Poprad
Poslať Ahojte ľudia
Tak som si kupil jednu mucholapku. Dlho som ju zháň


14.10. 2007 19:13
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 20:25
Príspevky: 75
Bydlisko: Zilina
Poslať Re: Ahojte "Ä˝ud"
[quote="Vgliskaj"]Tak som si kupil jednu mucholapku. Dlho som ju zháň


20.10. 2007 12:10
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 05:33
Príspevky: 150
Bydlisko: Prievidza 14
Poslať 
Ahoj vitame ťa na fore mucholapka je lahko pestovatelna rastlinka a ked sa budež riadiť radamy tak ti na 100%prežije :wink:


20.10. 2007 17:42
Profil

Registrovaný: 13.04. 2008 12:06
Príspevky: 2
Poslať 
Ahoj všetkým :)
Dostala som mucholapku ako darček a mám z toho trošku stres, keÄŹ vidí­m, čo to všetko obnáša, aby mi nezomrala :cry:
mala som ju včera vonku a je zvláštne, že po nej chodil mravček hore dole a vôbec nereagovala... dokonca som jej aj muchu chytila a nič... asi je pokazená alebo čo... chcem niekoho poprosiť, ak viete poradiť ako sa oň


14.04. 2008 11:29
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Ludia čo stresujete :? že nič nežere, ved ona ani žrať nemusi prakticky a skuste s ipopozeť už to tu všetko odznelo, a žrať nemusi pre mnoho veci, ak už tu pascu raz použila tak ju už moc efektivne nepoužije, alebo ešte sa len prebúdza po zime až ked je ozaj teplo dlho tak žačne reagovať ma taký útlm, je z nej brzda :lol:


14.04. 2008 11:39
Profil ICQ

Registrovaný: 30.09. 2008 10:59
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Moja mucholapka si pred dvoma dnami sama od seba chytila v priebehu polhodiny dva hmyzy... som zvedavy co je vo vnutri pretoze som naposledy videl ako mi do izby vletela katarinka :D


30.09. 2008 11:25
Profil

Registrovaný: 13.04. 2008 12:06
Príspevky: 2
Poslať 
Ahojte. Moja Pažravka je veľmi nenásytná...trvalo len pár dní­, kým začala požierať vše čo letelo okolo...chi...týždenne chytí­ niekoľko kusov hmyzu :D
len by ma zaují­malo, či tie zvyšky hmyzu treba nejako odstrániť alebo ani nie...´ďakujem


07.10. 2008 16:09
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať 
Simona Tomášková píše:
Ahojte. Moja Pažravka je veľmi nenásytná...trvalo len pár dní­, kým začala požierať vše čo letelo okolo...chi...týždenne chytí­ niekoľko kusov hmyzu :D
len by ma zaují­malo, či tie zvyšky hmyzu treba nejako odstrániť alebo ani nie...´ďakujem




v prvom rade by som jej nedaval zozrat vsetko co leti okolo....vysiluje sa tym neustalym sklapanim a otvaranim.... a navyse jedna pasca sa ti otvori 3-6 krat potom umiera,tak aby ti tam nejake aj z :oops: ostali


07.10. 2008 16:21
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
No,ja svojej davam 1 hmyz za dva tyzdne alebo jeden t.Pasce jej rastu veeeeeeeeeelmi rychlo a ani jej nevadi (prave naopak,je spokoná)ze je v akvarku.Pasce jej opadavaju občas a skor ako jej jedna odhnije,uz ma novu.Mam dioneu muscipulu Kompaktnú.Tvorí­ nádherné úzke listy,ale teraz jej jeden narastol a je obrovský,no pascu este nema,neviem je to normálne???lebo by mala tvorit iba uzke.no,ak bude aj pasca obrovská,nevadí­ mi to.odporucam kompaktnú,alebo red line(mali by prezit aj zaciatocní­kom,no radsej pre mierne pokrocilich,lebo je uz trochu drahsia.obycajna stoji 149Sk,ale kompaktná cca500.sk.Inac da sa v pohode pestovat s droserami(Nie Europskymi :!: ),dalej utriculariou pubescens atd.
inac zda sa mi ze je stále silnejsia,ale prekrmovat ju netreba!!!!a ozaj cim mozem nakrmit utriculariu pubescens??? :shock: .A nakoniec ak rastlinkám alebo zvieratkam zabezpecí­me zivotné podmienky preziju.Naprí­klad mojmu chameleonovi alebo agame bradatej sa darí­.A zevraj je to s chameleonom ťazké,alebo masozravky sú najtazs. pestovatelské rastlinky.Treba len kupit kvalitné veci.


07.10. 2008 19:26
Profil

Registrovaný: 15.01. 2009 18:13
Príspevky: 30
Poslať cawte
caw vsetci oplati sa kupit mucholapka(dionaea muscipulla) z baumaxu?


03.03. 2009 20:14
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
ano


03.03. 2009 20:22
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: cawte
fakla píše:
caw vsetci oplati sa kupit mucholapka(dionaea muscipulla) z baumaxu?

Tak oplatí­, len musí­š posúdiť či je životaschopná :wink:


04.03. 2009 11:37
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
ja píše:
No,ja svojej davam 1 hmyz za dva tyzdne alebo jeden t.Pasce jej rastu veeeeeeeeeelmi rychlo a ani jej nevadi (prave naopak,je spokoná)ze je v akvarku.Pasce jej opadavaju občas a skor ako jej jedna odhnije,uz ma novu.Mam dioneu muscipulu Kompaktnú.Tvorí­ nádherné úzke listy,ale teraz jej jeden narastol a je obrovský,no pascu este nema,neviem je to normálne???lebo by mala tvorit iba uzke.no,ak bude aj pasca obrovská,nevadí­ mi to.odporucam kompaktnú,alebo red line(mali by prezit aj zaciatocní­kom,no radsej pre mierne pokrocilich,lebo je uz trochu drahsia.obycajna stoji 149Sk,ale kompaktná cca500.sk.Inac da sa v pohode pestovat s droserami(Nie Europskymi :!: ),dalej utriculariou pubescens atd.
inac zda sa mi ze je stále silnejsia,ale prekrmovat ju netreba!!!!a ozaj cim mozem nakrmit utriculariu pubescens??? :shock: .A nakoniec ak rastlinkám alebo zvieratkam zabezpecí­me zivotné podmienky preziju.Naprí­klad mojmu chameleonovi alebo agame bradatej sa darí­.A zevraj je to s chameleonom ťazké,alebo masozravky sú najtazs. pestovatelské rastlinky.Treba len kupit kvalitné veci.

No ak môžem reagovať, mucholapky nepotrebujú nutne k životu hmyz, to je len akési spestrenie výživy, stačí­ jej len 1 hmyz raz do mesiaca, mucholapka nieje ten typ ktorý nutne potrebuje hmyziu výživu ako napr. Aldrovanda, ktorej táto výživa dopomáha k rastu a životu. Ja ju mám tiež v akvarku a tiež si zatiaľ vodí­ dobre (no aby som to neporiekol) ale akvarko rozhodne nezakrývam žiadnym sklom ale ho mám prekryté sieťovou gázou, dobré pre ako takú vzdušnú vlhkosť. Prehnaná vlhkosť len škodí­. A čo sa týka tvaru listu, v lete je list úzky ale v zime zásadne zvykne byť širší­ aby mal čo najväčšiu asimilačnú plochu pre fotosyntézú a pasce sa občas zvyknú prestať vyví­jať, zakrpatejú a ščernejú. Ja som svoju Dionaeu kúpil za 170Sk na tržnici medzi krumplami a mrkvou :D


04.03. 2009 12:02
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
till1987 píše:
Simona Tomášková píše:
Ahojte. Moja Pažravka je veľmi nenásytná...trvalo len pár dní­, kým začala požierať vše čo letelo okolo...chi...týždenne chytí­ niekoľko kusov hmyzu :D
len by ma zaují­malo, či tie zvyšky hmyzu treba nejako odstrániť alebo ani nie...´ďakujem




v prvom rade by som jej nedaval zozrat vsetko co leti okolo....vysiluje sa tym neustalym sklapanim a otvaranim.... a navyse jedna pasca sa ti otvori 3-6 krat potom umiera,tak aby ti tam nejake aj z :oops: ostali

Ako som už pí­sal mucholapke postačí­ 1 hmyz do mesiaca do 1 pasce! Je sí­ce dobré keÄŹ si mucholapka chytá korisť sama ale to veľké množstvo jej škodí­. A ak je korisť objemná hrozí­ hniloba a pleseň


04.03. 2009 12:09
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
[quote="Simona Tomášková"]Ahoj všetkým :)
Dostala som mucholapku ako darček a mám z toho trošku stres, keÄŹ vidí­m, čo to všetko obnáša, aby mi nezomrala :cry:
mala som ju včera vonku a je zvláštne, že po nej chodil mravček hore dole a vôbec nereagovala... dokonca som jej aj muchu chytila a nič... asi je pokazená alebo čo... chcem niekoho poprosiť, ak viete poradiť ako sa oň


04.03. 2009 12:22
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.