Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 17:51



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Moja (asi) chora mucholapka :-/ 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Moja (asi) chora mucholapka :-/
Ezekiell píše:
Tato mucholapka je spalena.. jasne vidno ze asimilacna cast pasce je velmi siroka, trpela teda nedostatkom svetla.. pravdepodobne si ju dal naraz na slnko a vtedy spali aj mlade pasce.. proste ju nechaj kde je a nadalej sa o nu staraj ako doteraz, nove listy u budu odolne..



nedostatkom svetla netrpí lebo hned po zimovani na jar (koncom marca) som ju vyhodil vonka a krasne mi zacvala rast aj kvitunut všetko bolo v pohode ,slnko mala od rana az do 18:00 kazdy den (4mesiace krásne rástla ) az teraz nedavno mi zacala toto robi :( t


20.07. 2011 10:01
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Moja (asi) chora mucholapka :-/
skus opatrne odhrabat cibulku a zistis v akom je stave.Aspom si budes isty,ze je v poriadku


20.07. 2011 10:07
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Moja (asi) chora mucholapka :-/
Na druhej fotke je jasne vidno aku velku asimilacnu plochu maju pasce a to maju vtedy ked maju malo slnka.. Ja mam viacero klonov mucholapky na priamom slnku a vacsina vyzera po jari taktohttp://www.insektenfang.com/Images/ipGallery/Dionaea/DM17/DM17f.jpg
Len niektore s prizemnymi ruzicami maju aj asimilacnu plochu, no u tej tvojej som stale presvedceny ze to je spalenim.. Pockaj si na nazor inych skusenejsich pestovatelov, ja sa mucholapkam zas tak nevenujem..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


20.07. 2011 10:43
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Moja (asi) chora mucholapka :-/
je pravda,ze maju sirsie listy ako by mali mat na priamom slnku,na druhej strane aj u mna je par rastlin,ktore jednoducho vzpriamene uzke listy netvoria.


20.07. 2011 11:02
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Moja (asi) chora mucholapka :-/
takze mucholapke som pozeral cibulku a vyzerala byt v pohode ale bola moc hustá tak som ju presadil a rozdelil teraz mam uz 5 dospelích jedincov+2 maličké :) len dúfam ze sa daju do kopi a začnu pekne rast... :mrgreen:


20.07. 2011 16:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.