Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 07:21



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Dionaea muscipula 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať 
brutus to co si napisal funguje ked je este len ta pasca pootvorena tak sa nezavre a mucha este neni prisusena takze sa da laho vybart takze ti dakujem :wink:


06.10. 2010 13:04
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Dionaea muscipula
Chcem sa spytat kupil som si D. muscipula Red form + D. muscipula Sawtooth

Hodil som ich za vetsi kvietinac kde mama ma dajake velke kvety aby nane neprazilo hned to ostre slnko a vsetky pasce mi scernali :( a nechapem preco . Vyzenie koren dalsie pasce?? ci aj tomu sa mohlo nieco stat
Substrat je raselina+perlit v oboch pripadoch
A taky isty substrat mam aj pri D. muscipula All green a ta vyhana pasce jedna radost .


16.07. 2011 14:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Dionaea muscipula
to to odisli komplet vsetky pasce??A ako dlho si ich tam mal?


16.07. 2011 18:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Dionaea muscipula
Dúfam že ti prišli v piatok a ty si ich hneď praskol von :D


16.07. 2011 19:25
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Dionaea muscipula
tak ja som ich praskol hned von :D ale piatok mi dosli a som ich pichol za kvietinac kde boli stale v chladku neviestilo na nich priame slnko vobec a este stale su tam , su tam este 2 male pasce ktore sa teraz otvorili a oni su v pohode zatial necernaju tak nechapem preco v chladku scernali :| nemohlo ich v tom chladku spalit :evil: ci ??


16.07. 2011 19:31
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Dionaea muscipula
urcite ich nespalilo,zase nerobte ztych rastlin take citlivky.U predchadzajuceho majitela boli tiez na slnku a dva-tri dni v baliku im zase tak neublizia aby nezvladli trocha slnka.


16.07. 2011 21:34
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Dionaea muscipula
janda33 píše:
urcite ich nespalilo,zase nerobte ztych rastlin take citlivky.U predchadzajuceho majitela boli tiez na slnku a dva-tri dni v baliku im zase tak neublizia aby nezvladli trocha slnka.

sak jasne ja sa iba pytam :wink: ci mam kupit nove alebo to rozdychaju tieto :mrgreen:


16.07. 2011 23:33
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Dionaea muscipula
Po rozbalení a zasadení sa vždy doporučuje aklimatizácia a určite nie zo srandy, takže ich mohlo spáliť aj keď neboli na priamom slnku. (tento týždeň boli riadne teploty) A pokial ti rastú nové listy a pasce bude to ok. Tie si už zvyknú na nové podmienky a porastú. A pokiaľ viem dionaea prežije aj požiar pod zemou v cibulke, takže s kupovaním nových počkaj. Pre pár zvädnutých listov ich už neodsudzuj na vyhynutie. :wink:


17.07. 2011 10:38
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Dionaea muscipula
Okej sefe 8) tak cakame :D


17.07. 2011 14:11
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Dionaea muscipula
andre2978 píše:
Po rozbalení a zasadení sa vždy doporučuje aklimatizácia a určite nie zo srandy, takže ich mohlo spáliť aj keď neboli na priamom slnku. (tento týždeň boli riadne teploty) A pokial ti rastú nové listy a pasce bude to ok. Tie si už zvyknú na nové podmienky a porastú. A pokiaľ viem dionaea prežije aj požiar pod zemou v cibulke, takže s kupovaním nových počkaj. Pre pár zvädnutých listov ich už neodsudzuj na vyhynutie. :wink:

co povazujete za aklimatizaciu?Dva-tri dni im tienit?
Pokial neboli rastliny na priamom slnku nejako si neviem predstavit ako ich mohlo spalit.


17.07. 2011 15:37
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Dionaea muscipula
janda33 píše:
andre2978 píše:
Po rozbalení a zasadení sa vždy doporučuje aklimatizácia a určite nie zo srandy, takže ich mohlo spáliť aj keď neboli na priamom slnku. (tento týždeň boli riadne teploty) A pokial ti rastú nové listy a pasce bude to ok. Tie si už zvyknú na nové podmienky a porastú. A pokiaľ viem dionaea prežije aj požiar pod zemou v cibulke, takže s kupovaním nových počkaj. Pre pár zvädnutých listov ich už neodsudzuj na vyhynutie. :wink:

co povazujete za aklimatizaciu?Dva-tri dni im tienit?
Pokial neboli rastliny na priamom slnku nejako si neviem predstavit ako ich mohlo spalit.

mali uplny tien za veeelkym kvietinacom


17.07. 2011 18:19
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Dionaea muscipula
Zdravím,
chcem sa spýtať či je možné že moje 4 mucholapky (dospelé,kvetuschopné,všetky oddelené od materskej) majú už zimné listy???

Obrázok

Obrázok

-už som ju zimoval jeden rok a presne takéto listy jej narastli na začiatku zimy (prízemna ružiica ,široke listy a má aj strašne pomalé reflexi)
-na jar mi krásne začala rásť pasce išli hlavne do výšky a mala oveľa užšie listy a začala kvitnúť kvet nechal ,ked odkvitla boi aj semiačka a hned po odkvitntí jej začali hnednú skoro všetky pasce a spravila takúto prízemnú ružicu, môže byť aj toto príčina ?

slnko má od rána do večera a mam ich v tej istej podmiske ako tieto mucholapky

Obrázok

Obrázok

tie rastú ovela rychlejšie a sú aj krajšie,


22.09. 2011 16:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.