Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 02:01



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Dionaea a presadenie 
Autor Správa
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Dionaea a presadenie
Wanted píše:
Tak ahojte, som novacik a chcel by som poprosit o radu, pred asi dvoma tyzdnami som si poriadil Dionaeu a mam dilemu ci ju presadit, neviem ci jej uz nie je tesno, prikladam foto ( fotene narychlo mobilom az sa dostanem k fotaku urcite prihodim ) :) Btw precital som si zopar rad a prelozil som ju na okno, nakolko som ju mal v presklennej predsieni a vcera sa mierne spalila a mam pocit, ze tam ma aj nedostatocnu cirkulaciu vzduchu hlavne cez den, ked su najvacsie teploty.

Dakujem
Majo


Klidně přesadit i rozdělit, vyšší vlhkost vzduchu po přesazení určitě nepotřebuje a jednoznačně je to rostlina, která měla minimum světla, podle toho také vypadá, široké řapíky, celé prověšené.
Určitě s ní na slunce, buď zvykat postupně, prvních pár dní (zvlášť pokud je někde za sklem, nebo na sluníčko šoupnout přímo (třeba na balkon nebo někam ven).
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


25.06. 2011 15:10
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Dionaea a presadenie
Nechcem oponovať, rád sa zúčastním poznania formou konverzácie so skúsenejším pestovateľom.

Ako ezzekiel hore radí po presadení k zakoreneniu vyššiu vlhkosť, som toho názoru i ja. Dávať na priame slnko po presadení sa mi stalo 3x osudné a preto vychádzam z tohoto názoru i ja z vlastnej skúsenosti. Netvrdím, že po pár dňoch už na slnko nie, pretože sám ich mám a nielen ja ale asi každý skúsenejší na slniečku.

A teda nie je to risk po presadení dávať priamo na slnko bez zvýšenia vlhkosti na kratšiu dobu? Podľa mňa hrozí spálenie, uhynutie čo sa mi aj stalo, napriek tomu, že rastlinky predtým ako sa presadili boli na slnko zvyknuté. Rád sa však priučím skúsenejšiemu ale matne si spomínam, že pri zadovážení mi tiež bolo radené (pestovateľom z masozravky.sk) dať ju na chvíľku do vyššej vlhkosti a nie na priame slnko. Tak som učinil a nemám problém a vyhol som sa experimentovaniu či prežije. Môžete mi teda prosím nejak vysvetliť respektíve vyvrátiť tvrdenie ktoré som uviedol?

Za pochopenie ďakujem.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


Naposledy upravil tomash dňa 26.06. 2011 10:51, celkovo upravené 1



26.06. 2011 10:38
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02. 2011 17:58
Príspevky: 310
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Dionaea a presadenie
Ja ked som ju presadzal tak som ju supol do mnoziarne a na priame slnko na parapet a v pohode prezila vobec sa nespalila a teraz uz je vonku na parapete a krasne sa vyfarbuje .

_________________
Môj E-mail :
leobeny12@gmail.com


26.06. 2011 10:44
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Dionaea a presadenie
leobeny12 píše:
Ja ked som ju presadzal tak som ju supol do mnoziarne a na priame slnko na parapet a v pohode prezila vobec sa nespalila a teraz uz je vonku na parapete a krasne sa vyfarbuje .


Aj na som sa po skúsenostiach naučil neriskovať a dopriať Dionee, respektíve as každej mnou pestovanej mäsožravky, zvýšenú vlhkosť na kratšiu dobu.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


26.06. 2011 10:49
Profil ICQ
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Dionaea a presadenie
Ono dost zalezi aj od toho v akom zdravotnom stave bola rastlina pre presadzanim.. ak to bola rastlina uz v zbierke pestovana, navyknuta na slniecko a v dobrom stave tak je uplne v pohode dat ju rovno po presadeni von na priame slnko bez akehokolvek asimilovania.. Pokial vsak niekto kupi mucholapku v hornabuchu, a dal by ju po presadeni von na slnko, je skoro iste ze rastlinu spali a niekedy to nemusi prezit.. Rastlinam v zlom zdravotnom stave aspon podla mojich skusenosti docasne zvysenie vlhkosti po presadeni prospieva..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


26.06. 2011 20:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.