Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 16:27



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Usilovná mucholapka 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
jj,aj moja si teraz dáko moc chytá muchy.Ale presne naopak :lol: do malej pascičky velkú a do veľkej pasce malú muchu :lol:


02.06. 2009 13:04
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Lulu, kedy pridáš tie sľúbené fotky :?: Sorry, ale nepáči sa mi, keÄŹ niekto sľubuje fotky a nakoniec nič nepridá :? :wink: A to robia mnohí­, nechcem sa nikoho dotknúť :) nuž, som zvedavá osoba :D


Naposledy upravil brutusKG dňa 02.06. 2009 19:20, celkovo upravené 1



02.06. 2009 18:29
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
jj,ja viem ale bolo to na makro a zle,mala som narazenú ruku no tak vieš :wink: no nemôňşem ju zdvihnúť ani teraz a nič ťažšie ako špongiu nezdvihnem :roll: zajtra eň›te niećo pohľadám,ak niečo nájdem hodí­m to sem :wink: takže zajtra by to fakt malo byť :wink: no a zabudnem,bo zajtra by sme mali mať pí­somku no takže tak


02.06. 2009 19:11
Profil

Registrovaný: 23.03. 2011 19:19
Príspevky: 5
Poslať Re: Usilovná mucholapka
myslim ze v prirode neumrie an iked ma vsetky pasce plne resp ta moja na balkone ich mala plne permanentne a krasne sa rozrastala. bola vonku do konca oktombra a tusim jej to prospelo... teda zatial zije a postupne si zvyka na exterier


23.03. 2011 19:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Usilovná mucholapka
Keď sa tu kecá o koristiach hodím svoj postreh sem. :D
Je možné aby sa korisť mucholapky dostala po 3 dňoch von? !!! Tuším v sobotu sa do dosť velkej pasce chytila dáka velká korisť.
Našiel som pascu skoro úplne zavretú, trčala len jedna noha a vykukovalo dáke žihadlo. Vyzeralo to na osu. Na druhý deň bola pasca zovretá viac ako zvykne no
koristi trčala tá noha a kvoli zadku sa na kúsku pasca neuzavrela úplne. Je možné že ten mali otvor jej dopomohol k tomu že vydržala 3 dni? A ako nazbierala potom
silu na únik, alebo povolila pasca.? No ešte som sa stým nestretol, žeby bola korisť tak dlho v pasci a potom zdrhla:D. Keby hneď to ano, keď je silná. Ale takto :shock:


________________________________________________________________________________________
edit: a ešte jednu pascu som objavil kde sa niekto rozhodol ujsť :lol:
Tentokrát si zvolil inú cestu. :lol:

Obrázok


28.06. 2011 17:06
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.06. 2011 14:13
Príspevky: 3
Bydlisko: Nove Zamky
Poslať Re: Usilovná mucholapka
To mi pripada az priam vykusane ako vytrhnute...


28.06. 2011 22:27
Profil WWW
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Usilovná mucholapka
Pokud to byla vosa, je to celkem pravděpodobné. Je to jeden z mála druhů hmyzu, který se z pastí třeba mucholapek nebo špirlic opravdu dokáže dostat, ať už hrubou silou nebo tím že pasti prokouše. Někdy to ale nestihne včas a zůstaně trčet pěkně na půl cesty...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


29.06. 2011 08:00
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Usilovná mucholapka
Radek Kastner píše:
Pokud to byla vosa, je to celkem pravděpodobné. Je to jeden z mála druhů hmyzu, který se z pastí třeba mucholapek nebo špirlic opravdu dokáže dostat, ať už hrubou silou nebo tím že pasti prokouše. Někdy to ale nestihne včas a zůstaně trčet pěkně na půl cesty...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mne sa vcera stalo nieco podobne a pred mesiacom detto popisem to asi takto mam rastlinku na balkone a od kedy je tam nieako sa nam zvysil pocet hmyzu :D ale to mi neprekaza ale pred vcerajsim polievanim som si vsimol ze sa mucholapke podarilo "ulovit" osu ktora bola v nej zovreta cca napol tela dnes rano nieakym zazrakom obzivla a zdrhla prec neviem ako sa jej to podarilo ale skratko zdrhla. Pripad pred mesiacom bol skoro rovnaky resp. priblizny rastlinku som si doniesol domov a pocas presunu z miesta A do miesta B tam padol nieaky chrobak netusim co to bolo zac ale je to taky bezny druh co sa tu vyskytuje hojne cierno oranzove sfarbenie tela alebo schranky alebo ako to spravne nazvat (entomologovia by vedeli porozpravat) chrobak bol uvazneny cely v pasci po cca desiatich minutach samu odtial podarilo utiect comu som tiez nerozumel pretoze pasca bola pevne zaklapnuta osud chorobaka specatila ina pasca rastliny tam uz asi rezignoval

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


29.06. 2011 10:13
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.05. 2012 08:27
Príspevky: 37
Bydlisko: Košice
Poslať Re: Usilovná mucholapka
moja sikovnica :D
http://postimage.org/image/rk2gh72kf/

_________________
Ďakujem za každú kreatívnu kritiku a radu :-)


09.09. 2012 11:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.