Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 12.05. 2024 23:59



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
čo vy na to ? 
Autor Správa

Registrovaný: 13.04. 2008 14:50
Príspevky: 12
Poslať 
neviem co je smutivka ale nejake " musky" mi tam behali tak som ich manualne odstranil zo desat ,
a kedy je nejlepsi cas na rozdelenie ? teraz alebo radsej pocat na iny mesiac nerad by som to unahlil


08.06. 2008 15:11
Profil

Registrovaný: 08.06. 2008 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
Smutivka je taka mala muska (ako drozofila, alebo vinne musky), ktorej larvy obzieraju korienky. Rastlinky nasledne vysychaju.
Inak moja Mucholapka je v podobnom stadiu, ako tvoja. Mam pocit, ze dve rastlinky z jedneho korena (pozri temu "rozmnozovanie mucholapky" je tam aj fotka). Tiez neviem, co vsetko si mozem dovolit, ci len tak rozdelit cibulku... Ja myslim, ze obdobie je vhodne, len si musim niekde kupit kremicity piesok (raselinu uz mam) a idem na to. Ked ju vyberiem, tak budem snad vidiet, v akom stadiu delby je korienok. Dufam, ze uz bude markantne rozdeleny a oddelenie rastliniek bude iba "kozmetika".


08.06. 2008 18:19
Profil

Registrovaný: 13.04. 2008 14:50
Príspevky: 12
Poslať 
Miki píše:
Smutivka je taka mala muska (ako drozofila, alebo vinne musky), ktorej larvy obzieraju korienky. Rastlinky nasledne vysychaju.
Inak moja Mucholapka je v podobnom stadiu, ako tvoja. Mam pocit, ze dve rastlinky z jedneho korena (pozri temu "rozmnozovanie mucholapky" je tam aj fotka). Tiez neviem, co vsetko si mozem dovolit, ci len tak rozdelit cibulku... Ja myslim, ze obdobie je vhodne, len si musim niekde kupit kremicity piesok (raselinu uz mam) a idem na to. Ked ju vyberiem, tak budem snad vidiet, v akom stadiu delby je korienok. Dufam, ze uz bude markantne rozdeleny a oddelenie rastliniek bude iba "kozmetika".


hlavne to pofot ako to vypada a presne po kazdom ukone :!: nech mam predstavu a naplanujem si to aj ja


08.06. 2008 18:40
Profil

Registrovaný: 15.09. 2007 18:41
Príspevky: 83
Bydlisko: Olcnava
Poslať 
ja som nedavno (asi pred mesiacom) rozdeloval mucholapky. teraz uz su v pohode. to nie je nic tazke. proste som ich vybral zo zeme , pozrel som kde to je spojene a jednoducho rukami prelomil. proste brutalne zlomit (mne to islo uplne jednoducho). a potom som dal kazdu extra do kvetinaca. to je cela veda. neviem preco sa tu nad tym tak rozplivate. proste si predstavte ze to je nejaka burina a hotovo.


09.06. 2008 15:45
Profil

Registrovaný: 13.04. 2008 14:50
Príspevky: 12
Poslať 
to hej ale za burinu by som nedal 260 Sk,
ale aspon tu druhu niekomu potom predam za 500 :lol: len zozeniem tu raselinu a piesok , po skuskach sa na to vrhnem a dam vediet
zatial cau


09.06. 2008 16:31
Profil

Registrovaný: 08.06. 2008 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
Inak neviete, kde by som mohol zohnat ten "specialny" kremicity piesok" A je vobec nutny? Ja viem, vsade sa pise, ze raselina : piesok = 2 : 1, ale co som bol v kvetinarstvach, tak ho nikde nemali....


09.06. 2008 22:45
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
no to bude tym, že ho tam nepredavaju ale v akvaristike :D
a ak tam je napisaný len piesok, tak to nebude kremičitý, ale obyčajný piesok :wink:


10.06. 2008 06:05
Profil ICQ

Registrovaný: 08.06. 2008 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
... asi to tak bude. Dnes som povymetal zopar obchodov s akvaritikou a zial nemali nic. skusim ho zohnat nejak cez web.


10.06. 2008 18:50
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
skus stavebnini alabo v baumaxe ho mali cca75sk taki do detskeho ihriska

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


11.06. 2008 10:22
Profil WWW

Registrovaný: 08.06. 2008 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
asi mi ine neostava. Do piesku sa moc nevyznam, myslis, ze je lepsie dat akykolvek piesok ci treba hladat ten kremicity? Resp. nevies? normalny piesok je vlastne kremicity, ci je to nieco ine....


11.06. 2008 10:43
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
kremiciti sa dava preto lebo neuvolnule nijake prvky (najme vapnik)je najodolnejsi. zistis ho najjednoduksie tak ze nanho kvapnes kyselinu (napr.ocot)ktemiciti piesok nesumy ked obsahuje vapnik tak zacne sumiet. normalni? unas tazene su prevazne z cisteho vapenca.

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


11.06. 2008 11:16
Profil WWW

Registrovaný: 30.09. 2008 10:59
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Caute pestovatelia, dneska je presne mesiac co mam aj ja doma mucholapku, som s nou spokojny (hadam to nezarieknem) a tak som sa rozhodol ze ju sem zverejnim lebo je to naozaj vzacny kusok ktory urcite nema nikto z vas, resp. vase pasce nemaju to co ma moja :lol:
Je to prosim prilepena orbitka v jednej z pasci.
Tuto rastlinu som velmi dlho zhanal, v baumaxe som bol asi 5 krat, aj na vystave na Agrokomplexe i v bonsaji tu u nas v NR a zial nic som nikdy nenasiel.
Ale to ma aj tak neodradilo zhanat dalej a nakoniec som ju nasiel v spominanom baumaxe, bolo ich tam kopec no nevyzerali najkrajsie tak som si vybral najsympatickejsiu s tym, ze to biele cudo co ma v papulke doma odstranim :) , lenze doma sa to cudno natahovalo, bolo to tam prilepene a ked som si k tomu privonal tak mi hned bolo vsetko jasne :D , nuz co, aspon jej nesmrdi z huby :lol: :D :lol:



Obrázok


30.09. 2008 11:21
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Cawte , chcem sa spytat o radu. Po prezimovani som moju mucholapku presadil a aj oddelil znej odnozky lebo bola husta. Chcel som skusit rozsadit. Vsetky krasne zenu nove listy ale pasce na nich su trosku male a listy dost dlhe. Minule leto mala skor kratsie listy a velke pasce. Vcom to moze byt? Ci to je ze sa len rozbieha na jar, lebo mucholapku mam len po prvej zime takze neviem.


20.04. 2009 15:06
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
vyzera to na nedostatok svetla

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


20.04. 2009 15:16
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Pri nedostatku svetla sa tvoria zakrpatené pasce, v horšom prí­pade sú aj deformované. To isté v zime. Daj si ju niekde na parapet okna...
nemám rád, keÄŹ vidí­m ako mnohí­ majú mucholapku niekde na konferenčných stolí­koch, v strede miestnosti. Ja keby nebývam v paneláku, "vyhodil" by som mucholapky niekde von na záhradu, takto ich mám na západnom okne...


20.04. 2009 17:54
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.