Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 11:08



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Prvy rok fungovania SCPS 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Prvy rok fungovania SCPS
Caute,
mame za sebou prvy rok oficialneho fungovania spolocnosti a ja by som chcel otvorit nejaku diskusiu a poznat vase nazory na to ako spolocnost fungovala, co by ste zlepsili ale aj co bolo fajn a tak celkovo co mate na tuto temu povedat.

Co sa vedenia tyka, prave pripravujeme vyrocnu spravu kde zhrnieme posobenie spolocnosti nasimi ocami. Podarilo sa nam zaregistrovat ako prijemca 2% z dani, takze coskoro na stranke pribudnu aj formulare na darovanie 2% z dani pre nasu spolocnost. Okrem toho je rozpracovanych vela veci co nam pridu po prvom roku ako nevyhnutnost, no vsetko chce cas ktory moc bohuzial nemame.

Takze ktokolvek mate nejaky postreh, kritiku ci napad, sem s nimi :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


19.12. 2012 13:52
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 05.05. 2012 06:18
Príspevky: 379
Bydlisko: Martin
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Marek SCPS je občianske združenie,ktoré spája pestovateľov mäsožravých rastlín. Mne je ťažko posúdiť čo prinieslo , ale každopádne je to zviditeľnenie tohto zaujímavého koníčka. S môjho pohľadu napíšem, že bolo by potrebné každopádne viacej spoločných akcii, pretože v takejto forme ako funguje, je to len na komunikácii a vymieňaní si skúsenosti na webe.
Zachvílku nám začína ďalší rok a navrhnite termíny spoločných akcii, samozrejme najlepšie termíny sú jar-jeseň , keď je von všetko zelené. Keď sa bude vedieť dopredu, kto chce prísť ten si čas nájde a zariadi sa podľa toho.


19.12. 2012 19:31
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Lubo, v tych stretkach s tebou suhlasim, len problem je v tom ze aj ked nass je uz 30 registrovanych plus kopec dalsich sympatizantov, vzdy sa nas na stretku stretne tak 8-12 vratane partneriek :D Okrem toho stretnutie moze zorganizovat hocikto a my uz vsetkych pozveme ;-) len taka perlicka, officialne rocne stretnutie SCPS sa chysta niekedy na jun (kvoli rosickam) este upresnim a bude na Kysuciach ;-)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


19.12. 2012 22:05
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Čo sa týka stretnutí, veľmi rád sa zúčastním (s priateľkou :D ) na každom ak o tom budem vedieť dopredu. Lepšie je si pokecať osobne ako vypisovať dlhé texty. I keď som členom len chvíľu ale i tak sa dá konštatovať, že je si o čom pokecať vždy.


20.12. 2012 21:55
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Musím súhlasiť s Marekom. Každý rok sme mali stretnutie, pred ktorým boli všetci hotoví a nadšení avšak na samotnom stretnutí nás bolo päť a pol...
Bolo by dobré, keby si niekto aj nejaké prezentácie pripravil, nech tam nerečníme stále tí istí (Marek, ja, Parvanov, Andrej, Andrej 2)
Taktiež si treba všimnúť, Lubo, aktivitu vo forme výstav, ktoré boli tento rok tuším dve :)

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


28.12. 2012 11:52
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Karol, vystav bolo viac, ale podrobnosti vo vyrocnej sprave ;-)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


28.12. 2012 13:00
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 05.05. 2012 06:18
Príspevky: 379
Bydlisko: Martin
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Ahojte, netvrdím, že je toho nejak veľmi málo a.t.ď., ja len porovnávam s istou aktivitou v iných OZ, kde je omnoho viacej spol. akcii. Avšak tu sú ľudia roztrúsení s celého Slovenska a to je kameň úrazu. Marek termín na stretko SCPS máš výborný.
Ja by som chcel navrhnúť a podľa odozvy je možné dohodnúť predĺžený víkend na chatke správy NP VF v závere Gaderskej doliny, prípadne inej chaty ŠL, ktorá sa dá ľahko vybaviť. Najideálnejší termín by bol v čase kvitnutia tučníc, Gaderska a najmä Blatnicka dolina je nimi priam posiata a tým pádom by bolo možné uzrieť tučnice a celej farebnej škále jej kvetu, tuším je tam lokalizovaných 5 variácii. Ďalej môžem ponúknuť P. alpina, D. anglica a U. vulgaris a U. minor, poslednou nie som si moc istý. Prednášať môžete koľko len chcete, pre oživenie by som vedel zabezpečiť paleontológa SNM Martin k prednáške o vykopávkach jaskynných medveďov / párkrát som sa zúčastnil aj ja /, prípadne staroveká keramika, alebo odborníka na sovy a chrobáky Janka Obucha / Marek ten s výstavy v Martine, čo predával naľavo tie bylinky a čaje / pokiaľ nebude akurát v Jordánsku loviť chrobáky a určovať nové druhy.
Pokiaľ by bol záujem, stačí ustáliť termín a môžete sa hlásiť.


28.12. 2012 17:10
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Re: Prvy rok fungovania SCPS
Čo sa prezentácie týka nemám problém aj ja urobiť nejakú, ak dohodneme tému, a mile rád vám dačo porozprávam :-D


28.12. 2012 21:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.