Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 21:24



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Vplyv masmedii na vyvoj psychiky jedinca 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Vplyv masmedii na vyvoj psychiky jedinca
Najskor by ma zaujimalo aky je Vas nazor na danu temu.

1) Ovplyvnuju Vas masmedia vo vasom rozhodovani?
2) Aky maju podla Vas masmedia vplyv na vyvoj a vyvin psychiky jedinca?
3) Myslite si, ze sucasne masmedia pouzivaju aj tzv. podprahove informacie?
4) Viete si realne predstavit svoj zivot bez masmedii?
5) Ako vnimate vy vpliv sucasnych masmedii na celkovy vivoj nasej spolocnosti?
6) Ake masmedia vyuzivate vy k naplneniu svojich poziadaviek, alebo na doplnenie informacii?
7) Su podla Vas masmedia v nasej spolocnosti skodlive?
8) Posobia podla Vas masmedia negativne na vyvoj psychiky u jednotlivca?
9) Pokial su masmedia skodlive teda maju negativny vplyv na vyvoj zreleho jedinca ake represivne prostriedky by ste pouzili?
10) Ktore z dostupnych masmedii ovplivnuju najviac verejnu mienku negativnym sposobom?

Prosim pokial sa zapojite do diskusie skuste odpovedat celymi rozvitimy vetami nie dvoma alebo troma slovami.

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


22.10. 2012 22:49
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.09. 2011 12:24
Príspevky: 135
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Poslať Re: Vplyv masmedii na vyvoj psychiky jedinca
Rád by som to rozvinul, žiaľ téma je tak obsiahla, že by som sa tu musel rozpisovať pol dňa. Samozrejmä média ovplyvňujú názory a psychiku ľudí, hlavne mládeže, ktorá často nama vlastný úsudok a verí preto tomu, čo vidí. Odsudzujem dve súkromné Tv u nás, ktoré propagujú americké filmy - síce v kvalitnom prevedení čo sa týka efektov atd, ale prízemné obsahom aj odklonom od reality. Toto ma doslova nudí a myslím si, že je to len vymývanie mozgov. Ja radšej sledujem relácie, ktoré niečo dajú, ako napr. pestovanie v záhrade, niečo o prírode, hodnotách, recyklácii a podobne. Takže média sú potrebné, pre dnešný zložitý svet priam žiadúce, ale je potrebné vedieť selektovať to, čo je v nich pravdivé a to nejde bez toho, aby sa človek vzdelával. Ak ich pozerá napríklad primitívny Róm z osady, tak určite nepochopí, čo si má z nich vybrať. Skôr sa uchýli k ich negatívnej ponuke. Treba sa mať na pozore, pretože sila médií je neskutočná- dokážu manipulovať masy, politiku,proces socializácie, majú množstvo techník na zatajovanie informácií, vytrhujú z kontextu to, čo je potrebné pre ich potreby a podobne.


17.11. 2012 21:07
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Vplyv masmedii na vyvoj psychiky jedinca
6mikulp0 píše:
Rád by som to rozvinul, žiaľ téma je tak obsiahla, že by som sa tu musel rozpisovať pol dňa. Samozrejmä média ovplyvňujú názory a psychiku ľudí, hlavne mládeže, ktorá často nama vlastný úsudok a verí preto tomu, čo vidí. Odsudzujem dve súkromné Tv u nás, ktoré propagujú americké filmy - síce v kvalitnom prevedení čo sa týka efektov atd, ale prízemné obsahom aj odklonom od reality. Toto ma doslova nudí a myslím si, že je to len vymývanie mozgov. Ja radšej sledujem relácie, ktoré niečo dajú, ako napr. pestovanie v záhrade, niečo o prírode, hodnotách, recyklácii a podobne. Takže média sú potrebné, pre dnešný zložitý svet priam žiadúce, ale je potrebné vedieť selektovať to, čo je v nich pravdivé a to nejde bez toho, aby sa človek vzdelával. Ak ich pozerá napríklad primitívny Róm z osady, tak určite nepochopí, čo si má z nich vybrať. Skôr sa uchýli k ich negatívnej ponuke. Treba sa mať na pozore, pretože sila médií je neskutočná- dokážu manipulovať masy, politiku,proces socializácie, majú množstvo techník na zatajovanie informácií, vytrhujú z kontextu to, čo je potrebné pre ich potreby a podobne.



Dakujem za tvoj prispevok velmi zaujimavy nazor. Musim plne suhlasit stym, ze nase dve komercne tv nestoja za nic programovo a obsahovo nestoja dokopy za nic preto to filtrujem televiziami ktore sa zaujimaju o ten realny zivot. Osobne si myslim, ze masmedia resp. ludia ktory maju moznost riadit a vlastnit tieto komercne "produkty" mozu lahko ovplivnovat nie len verejnu mienku ale aj politicku scenu unas ta politicka scena nieje v podstate nic ale presun me sa za velku mlaku kde media ovladaju pomaly cely politicky svet. V USA politiku neriadia kongresmani guverneri a prezident ale ludia ktory maju tzv. realnu moc a to su ludia ktory maju pristup k financiam a tlaceniu penazi (patria tam velmi zname a velke rodiny ktore tlacia peniaze ako sa im to hodi a maju to dokonca schvalene od Prezidenta USA) na druhom mieste su magnati ktory manipuluju verejnou mienkou ako bulvarne noviny a samozrejme riaditelia komercnych tv. Masmedia maju svoje pre a proti je kazdom jedincovi co si stoho dokaze vybrat a ako to dokaze spracovat ci racionalne alebo emocionalne

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


17.11. 2012 23:22
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Vplyv masmedii na vyvoj psychiky jedinca
http://www.radioviva.sk/vysielanie/rubr ... patky.html

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


28.11. 2012 14:29
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.