Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 15:54



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
Sarracenia Minor 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Sarracenia Minor
Máte niekto na predaj túto krásnu Sarraceniu?
Hlavne ak ju viete poslať poštou prípadne odber v BA.


06.07. 2012 16:39
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať Re: Sarracenia Minor
asi sa uz opakujem, ale 2 formy mam v ponuke tu:
http://rastliny.plantae.sk/masozrave-rastliny.htm

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


06.07. 2012 20:39
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Sarracenia Minor
Michal ja som chcel tiez brat tu minorku od teba ale : Vzhľadom k časovej zaneprázdnenosti nie je rentabilné posielať poštou objednávky menšie ako 12 Euro. :(


06.07. 2012 23:24
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Re: Sarracenia Minor
Už je to vybavené poriešil som to s kamošom...
Tento príspevok môžete vymazať.


07.07. 2012 14:34
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať Re: Sarracenia Minor
no, nie je. zabalit a zaniest na postu trva casto hodinu, tento cas nedotujem. a posta realne zozerie 3 eura-minimalne postovne. je mi neprijemne dakomu posielat rastlinu a finalna cena sa vplyvom prepravnych nakladov zdvojnasobi...
a co sa z celej ponuky nenajde este daco zaujimave? teraz mam cerstve semena nepenthesov priamo z indonezie...

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


09.07. 2012 22:37
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Sarracenia Minor
plantae.sk píše:
no, nie je. zabalit a zaniest na postu trva casto hodinu, tento cas nedotujem. a posta realne zozerie 3 eura-minimalne postovne. je mi neprijemne dakomu posielat rastlinu a finalna cena sa vplyvom prepravnych nakladov zdvojnasobi...
a co sa z celej ponuky nenajde este daco zaujimave? teraz mam cerstve semena nepenthesov priamo z indonezie...


Michal vzdy sa najde nieco zaujimave z celej ponuky ktoru inzerujes ale casto krat to nedovolia financne prostriedky objednavatela a ta hodina casu nieje tak moc. s prepravnymi nakladmi bohuzial nic nenarobis ani jeden z nas to neovplivni ..

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


09.07. 2012 22:40
Profil ICQ WWW
V.I.P.

Registrovaný: 14.09. 2007 20:27
Príspevky: 101
Bydlisko: Klatovy
Poslať Re: Sarracenia Minor
Omlouvám se, ale musím reagovat. V tomto souhlasím s uživatelem plantae.sk.

Pokud prodávám nějaké rostliny, dělám to proto, abych získal peníze na nové nebo abych pokryl předchozí náklady. Min, objednávka je třeba proto, aby se mi vůbec vyplatilo rostliny prodávat. Řeknu příklad, nabízel jsem několik rostlin a mezi nimy i S. oreophila (3€) a neměl jsem udanou minimální cenu objednávky. Našel se zájemce, který měl zájem pouze o tuto rostlinu. Vzhledem k tomu, že jsem neměl udáno, kolik je minimální objednávka (moje blbost) tak jsem mu ji musel poslat. Zabalení rostliny a její odeslání (cesta na poštu) mi zabralo více než hodinu. Mzda, kterou jsem měl loni na brigádě byla 72Kč (téměř 3€)/hod. Potom se člověku vůbec nevyplatí posílat jednu rostlinku za pár korun (€), protože na tom téměř nic nezíská.

Snad jsem nenapsal úplnou blbost a alespoň někdo mi v tomto bude rozumět :)

Hezký večer,
Martin


09.07. 2012 23:05
Profil ICQ
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať Re: Sarracenia Minor
Martin píše:
Snad jsem nenapsal úplnou blbost a alespoň někdo mi v tomto bude rozumět :)


ja rozumiem 100%, je to presne tak. aj napriek poplatku za balne je nerentabilne balit male objednavky. velmi rad vyhoviem kazdemu, kto dojde do zahrady, moze si kupit aj rastlinu za euro, ale balit to a vlacit na postu v dobe, kedy nie je cas na mnohe dolezite veci, jednoducho nejde. ono sa moze zdat hodina, ze to nie je tak vela. ale ked balis 1 cely den v tyzdni, to je celkom dost. ten cas treba odratat z celkoveho volna, skuste si teraz predstavit, ze tyzden nema napr. nedelu. a za co.

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


15.07. 2012 20:43
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať Re: Sarracenia Minor
:lol: Ja sa len musím smiať, na tomto čo Martin a Mišo tu píšu, ako sorry, ale že neni rentabilné posielať jednu rastlinu? povedzme že dobre 3€ za to moc nestoja, ale treba si pomáhať? poštovné si aj tak hradí príjemca...už som par rastlin posielal, a niektoré dokonca zadarmo, iba za poštovné, ale aby som si učtoval cestu na poštu, a balenie( iba ak nejde od velkú rastlinu), SICK!!!rýchlo sa preberú z tejto komerčnej krízi, ked im nepofrčí kšeft.

_________________
Som fajnšmeker, len vybrané druhy :)


17.07. 2012 09:05
Profil ICQ
V.I.P.

Registrovaný: 14.09. 2007 20:27
Príspevky: 101
Bydlisko: Klatovy
Poslať Re: Sarracenia Minor
Tak alespoň, že jsme někoho pobavili, ne? :) .. Asi si tady nerozumíme, neúčtuji si cestu na poštu nebo balné (balné chápu u větších balíků, ale stejně ho neúčtuji) , když si někdo objedná z mých přebytků kytky za 12€, tak dostane kytky za 12€ (připočítávám k tomu pouze poštovné, které samozřejmě hradit nemohu - tomu doufám rozumíte).

Nevím jak velkou sbírku MR máte Vy, ale já za mnoho MR utratil docela hodně peněz. Tak jsem rád, když se mi něco vrátí. Srovnával jsem to, že kvůli 3€ za kytku, mohu jít raději na brigádu, kde za hodinu (stejný čas jako balení rostliny a cesta na poštu) dostanu také 3€ a kytka mi zůstane. Proto se mi to nevyplatí. Nemusím se z ničeho probírat, nikomu ty rostliny nenutím a když je neprodám letos, tak možná další rok. Nedělám to proto, abych si vydělal, ale abych snížil náklady, které jsem do toho dal nebo získal nové rostliny.

Omlouvám se autorovi původního tématu, ale zajímalo by mě, co si o tom myslí i ostatní.


S pozdravem
Martin Holý


17.07. 2012 15:22
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Sarracenia Minor
Podľa mna je na polemizáciu či posielať alebo neposielať. Poštovné platí príjemca, takže mňa by to neotravoval poslať 1 rastlinku za 2 eura + pošta. Prípadne dať si klauzulu, že pri objednávkach do 12 eur + 1 euro. Páči sa alebo nie.

Alebo: Tak si jeden mesiac nekúpim rastlinku a nabudúce si do tých 5 eur odležených, doložím 5 a vyberem ďaľšie rastlinky.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


17.07. 2012 19:32
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06. 2012 11:48
Príspevky: 304
Bydlisko: Malacky
Poslať Re: Sarracenia Minor
Nechcem vám do toho zasahovať ale ja osobne myslím, že ak niekto chce rastlinu fakt veľmi tak nerieši či má platiť poštovné.
A pripočítavať si k cene ešte nejaké balenie (nie je nič ťažké je to 5 min) a stalo sa mi aj to, že si jeden chlapík účtoval cestu na poštu 1€ a čas strávený tam 0,5€.
Podľa mňa to už vyzerá ako keby ho nútim aby dačo predával.
To už je divné a vyzerá to, že nechce predať len rastliny ale silou mocou zarobiť.


18.07. 2012 07:21
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Sarracenia Minor
nechcem do toho moc vypisovat alebo pripada mi to takto :D

Ides si kupit auto za 8 000e podla michalovej ponuky minorka stoji 8e ale finta je v tom ze ak chces to auto tak si musis este kupit vybavu do 12 000 e.

Ovela vecsi zahranicny pestovatelia ti poslu aj 1 rastlinu + postovne. a to si typnem ze maju viac objednavok a vecsich ....


18.07. 2012 16:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Sarracenia Minor
Wexi uplne s tebou suhlasim... tiez som predaval veci cez internet (pc hry) a ked si aj niekto objednal lacnejsiu hru za 3 eura a postovne bolo cez 2 tak som nerobil problemy,sak je to jeho vec a naco by som ho nutil kupovat dalsie,len by som si tym odpudzoval zakaznikov.
Sak objavili sa ludia co kupili aj za 25 eur a tak isto som im to poslal,nerobil som rozdiely...

Prave kvoli tomu ze minimalna objednavka je 12 eur som si ani ja vela krat nekupil astlinky z plantae...

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


18.07. 2012 20:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 129 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.