Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 18:50



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
plesen a divne zvierata 
Autor Správa

Registrovaný: 04.05. 2014 16:33
Príspevky: 45
Poslať plesen a divne zvierata
Ahojte masozravkari ! D.capensis co mam dnuka a takisto aj D.spatulata su napadnute drobnym bielym zverstvom a anu za nic to nechce vyhynut.. fuknem do toho tak to zacne poskakovat a je to strasne drobne... a este k tomu spatulata ma plesen na kvetinaci. Nepoznate nejaky ucinny postrek co znici aj tych skodcov a plesen ?? Dakujem ;)


14.12. 2014 11:57
Profil

Registrovaný: 03.05. 2014 18:23
Príspevky: 26
Poslať Re: plesen a divne zvierata
nezimuješ aj molico?,ta zvikne byť biela a aj lieta


15.12. 2014 20:06
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.09. 2011 12:24
Príspevky: 135
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Poslať Re: plesen a divne zvierata
Ak to aj skáče, môžu to byť chvostoskoky, ale tie pre rastliny nie sú nejak škodlivé, skôr naopak.
Čo sa týka plesne, tá je horšia. Niekedy stačí porosiť vodou rozprašovačom a zabezpečiť dostatok slnka.


20.02. 2015 19:44
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: plesen a divne zvierata
Proti plesni je ideálne presadenie... na jar to určite učiň... ono to hlavne príde, keď má rastlina pod zdravými listami starinu a tiež keď je substrát brečka... No a ak máš čas, pleseň zoškrabávaj a skús premývať raz za čas celú rastlinu s črepom, že by to vyplavilo tie sajráty... (v lete je skvelé, hlavne proti riasam, nechať rastlinu s črepom pôsobiť dažďu, ktorý rozbije štruktúry tých sajrátov a vyplaví to von)
Mimochodom, ak máš dotyčné rastliny v akváriu, tak ich vyber! Tam by som sa nedivil tej plesni...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


09.03. 2015 08:55
Profil WWW

Registrovaný: 04.05. 2014 16:33
Príspevky: 45
Poslať Re: plesen a divne zvierata
ďakujem za odpovede , a nie , nemám ich v akváriu , pleseň už zmizla , ale tie biele ... nie a nie zmiznúť .. odhodlal som sa to teda ostriekať slabým roztokom nejakého prípravku proti voškám a niečomu keďže to sedelo na popis /boli to inak biele potvory čo zjavne cucali živiny z rastliny a kvetov/ a poctivo to smrdelo , tak čo no vyskúšal som... prekvapila ma rýchlosť zmiznutia , a odumretia bielych organizmov. Takže zjavne zafungovalo. A taktiež ako bonus dodalo že rastliny zožltli, ale rastú v pohode. Takže o mesiac ich presadím a snáď bude už všetko v poriadku ! :)


19.04. 2015 11:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.