Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20.04. 2024 17:09



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
Dionea v ohrozeni.. 
Autor Správa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Dionea v ohrozeni..
Zdravim Vas..
Opat sa na Vas obraciam s prosbou o pomoc..
Aj s mojou dioneou (udajne Gigantea) sa nieco deje.. Ked boli vonku pomerne velke horucavi, nechaval som ju na priamom slnku cely den.. Pred nedavnom som si na nej vsimol ze vyzera ako keby ju spalilo.. Pre istotu som jej obmedzil pobyt na ostrom slnku a dostava len rannajsie a vecerne ale uz to sa mi nezdalo.. Mucholapka ma predca znasat a priam oblubovat slnecny upal.. No nepomohlo to.. Listy jej cernaju dalej a to aj nove ktore jej narastli uz po tom ako som ju schoval.. Nezda sa mi ze by hnila pride mi to skor ako nejaka skvrnitost alebo co a zacinam sa o nu bat.. Vedel by mi niekto poradit co s nou je a ako ju zachranit?

PS: Pripajam fotky v akom stave je momentalne..
naschval som nechal obrazky take velke aby to bolo dobre vidno..

Dionea 1
Dionea 2
Dionea 3
Dionea 4
Dionea 5

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


14.09. 2008 17:13
Profil

Registrovaný: 15.09. 2007 18:41
Príspevky: 83
Bydlisko: Olcnava
Poslať 
presne to iste sa dialo aj s mojou.tiez som si nevedel dat rady a nikto mi nevedel poradit. tak som sa nastval a som vsetky listy co boli skarede ostrihal a presadil som ju do novej raseliny. mal som 4 mucholapky no prezili to uz iba 2. takze to nie je zaruceny sposob.


15.09. 2008 14:31
Profil

Registrovaný: 07.10. 2008 13:48
Príspevky: 1
Bydlisko: Bánovce nad bebravou
Poslať Dionaea
Ahojte, ja som úplný začiatoční­k v pestovaní­ mäsožraviek a mám rovnaký problém. Asi po 3 týždň


07.10. 2008 14:30
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať Re: Dionaea
[quote="Martina"]Ahojte, ja som úplný začiatoční­k v pestovaní­ mäsožraviek a mám rovnaký problém. Asi po 3 týždň


07.10. 2008 15:01
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
Mohli by ste mi pomoct????Moja dionea muscipula kompaktná mozno umiera.Viem ze je bezne ze na zimu umiera(preziva viac menej pomocou korena/.ale je uplne divna,bez pascí­ :shock:


01.11. 2008 10:39
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať 
ja píše:
Mohli by ste mi pomoct????Moja dionea muscipula kompaktná mozno umiera.Viem ze je bezne ze na zimu umiera(preziva viac menej pomocou korena/.ale je uplne divna,bez pascí­ :shock:



aspon foto


01.11. 2008 23:41
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No tak co sa tyce tej mojej v prvom prispevku, spravil som to ze som jej obmedzil zalievku a dal ju zimovat do priblizne 5 stupnov.. Cez zimu sa ta hniloba pokracovala ale velmi pomaly.. ked vyrastol novy list tak to napadlo aj ten ale akokeby len cast a potom prestal hnit.. Nechal som ju tak nic som nestrihal a teraz na jar som ju vylozil rovno von na priame slnko a zacal polievat a dionea ako keby sa vykupala v svatenej vode.. Uz vobec nehnije tie stare listy ostali take ake boli ale uz ma 4 nove a krasne velke a plne funkcne pasce.. Netusim co to bolo, kazdopadne to zimovanie jej to pomohlo prezit..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


18.05. 2009 12:59
Profil

Registrovaný: 13.09. 2008 16:11
Príspevky: 77
Poslať 
Ezekiell píše:
No tak co sa tyce tej mojej v prvom prispevku, spravil som to ze som jej obmedzil zalievku a dal ju zimovat do priblizne 5 stupnov.. Cez zimu sa ta hniloba pokracovala ale velmi pomaly.. ked vyrastol novy list tak to napadlo aj ten ale akokeby len cast a potom prestal hnit.. Nechal som ju tak nic som nestrihal a teraz na jar som ju vylozil rovno von na priame slnko a zacal polievat a dionea ako keby sa vykupala v svatenej vode.. Uz vobec nehnije tie stare listy ostali take ake boli ale uz ma 4 nove a krasne velke a plne funkcne pasce.. Netusim co to bolo, kazdopadne to zimovanie jej to pomohlo prezit..


Na zimu je uplne normalne že začnu odumierať pasce a rastu listy bez pascí­


18.05. 2009 15:40
Profil ICQ
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Lenze ked si pozries tie fotky tak vidis ze to neni vada rastu.. pasce rastli normalne zamozrejme zimne z vacsou plochou listu a mensou pascou ale normalne.. no ked uz bola skoro vyrastena tak ju vzdy napadla ta cernota.. Bolo to zvlastne.. chvala bohu je to za mnou.. :D

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


18.05. 2009 15:43
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
no vizera to tak ze tie listy spalilo slnko,muxolapka je sice za normalnyx okolnosti odolna voci priamemu slnku,no po zime moze trvat kym si zvikne,len ju nahaj na slnku,nove listy uz budu odolnejsie


18.05. 2009 15:56
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Mne zase tiež giganticá forma robila niečo podobné, ako tebe Ez bolo to cez leto, vtedy ju mala moja polovička u seba, lebo ju strašne chcela, lenže tam ju ona tvrdou vodou zalievala nie dosť mäkkou, no neviem tým to asik nebolo, ja som potom sa bližšie pozrel a bola tam dáka háved tie male mšiče čo tak rýchlo lozia tak som ju presadil, ale oni tam boli furt a nepomahalo to a stále zle rástla, tak som sa nasral, úplne som umyl cibulu a oni boli v tej cibulke schované špiny ešte, tak som to hodil do vody samotnú cibulku a riadne som ju vyumýval bol to dosť drastický zákrok vtedy už som mal rašelinisko týždeň

_________________
Som fajnšmeker, len vybrané druhy :)


18.05. 2009 16:09
Profil ICQ
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Aj to je jedna z moznosti.. Ak to bola nejaka choroba alebo skodca ze ho ten chlad uzemnil..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


19.05. 2009 10:12
Profil

Registrovaný: 30.03. 2009 19:48
Príspevky: 4
Poslať 
Ja by som sa chcela opýtať, prečo mojej akoby zaťahovali listy, stále tvorí­ nové, ale sú také slabé.. ÄŽakujem


05.07. 2009 21:05
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Skus pridat foto faktorou moze byt mnoho ale ak su pasce vytahane a slabe tak najskor asi nedostatok svetla..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


05.07. 2009 21:47
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
zuzkahris píše:
Ja by som sa chcela opýtať, prečo mojej akoby zaťahovali listy, stále tvorí­ nové, ale sú také slabé.. ÄŽakujem

No moja, ale to treba viacej konkretizovať a nebolo by od veci aj pridať foto :wink:

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


06.07. 2009 06:22
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.