Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20.04. 2024 06:05



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
Vyschynanie u saracenie 
Autor Správa

Registrovaný: 17.07. 2008 21:05
Príspevky: 1
Poslať Vyschynanie u saracenie
Ahojte vsetci!

Mam tri masozravky v malom skleniku priamo na okennej parapete- Sarraceniu psittacinu, Dionaeu a Pinguicullu.

So saraceniou mam v poslednom case problemy, polievam ju odstatou prevarenou vodou, podu udrzujem stale vlhku, v skleniku ma vlhkost - je to sklenik s dostatocnym otvorom pre vzduch. dlho sa jej darilo super, krasne velke hlavy rastli ako huby po dazdi, ale v poslednom case sa objavuju na niektorych z nich suche fliacky, na niektorysch tiez take cierne fliaciky na koncoch.....mam dojem ze niektore hlavy schnu, a tiez jedna mala hlava uplne vyschla skor necz narastla..

neviem si s tym rady, prosim poradte mi!

velmi pekne dakujem za vase rady!

Juro


17.07. 2008 21:30
Profil

Registrovaný: 13.09. 2008 16:11
Príspevky: 77
Poslať Re: Vyschynanie u saracenie
Juro píše:
Ahojte vsetci!

Mam tri masozravky v malom skleniku priamo na okennej parapete- Sarraceniu psittacinu, Dionaeu a Pinguicullu.

So saraceniou mam v poslednom case problemy, polievam ju odstatou prevarenou vodou, podu udrzujem stale vlhku, v skleniku ma vlhkost - je to sklenik s dostatocnym otvorom pre vzduch. dlho sa jej darilo super, krasne velke hlavy rastli ako huby po dazdi, ale v poslednom case sa objavuju na niektorych z nich suche fliacky, na niektorysch tiez take cierne fliaciky na koncoch.....mam dojem ze niektore hlavy schnu, a tiez jedna mala hlava uplne vyschla skor necz narastla..

neviem si s tym rady, prosim poradte mi!

velmi pekne dakujem za vase rady!

Juro


niesom si isti ale možno to je tou vlhkosťou je asi prí­liš vysoká ja svoje sarracenie mávam na okennom parapete alebo vonku do sklení­ka ma ani nenapadlo ich dať :D


14.02. 2009 11:57
Profil ICQ
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Sarracenie sa môžu pestovať v terárku ale rozhodne by som ju nechal občas trochu preschnúť. A terárko nezakrývať!
Ja osobne mám Sarraceniu na parapete okna a keby bývam v dome, pestoval by som ju vonku :wink:


Naposledy upravil brutusKG dňa 31.05. 2009 16:42, celkovo upravené 1



21.03. 2009 14:16
Profil WWW

Registrovaný: 29.11. 2008 00:00
Príspevky: 4
Poslať 
Mám sarraceniu purrpurea a asi pred mesiacom som ju presadila.DObre sa jej darilo ale nedávno začala schnúť teda listy zvädnú a uschnú a keÄŹ ju polejem objavia sa tam nejaké drobné chrobáčiky....nejaké bledomodré skoro sivé ..naozaj zvláštne...prosí­m vás neviete mi niekto povedať čo to je za chrobáky a čo mám s nimi urobiť??? A môžu za to že vysychá tie chrobáky?? Lebo polievam ju pravidelne udržujem pôdu vlhkú a sem-tam ju nechám vysušiť......ÄŽAKUJEM :)[/b]


31.05. 2009 12:56
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Do akého substrátu si ju presadila :?: Pozeral som si tvoje prí­spevky a väčšinou máš problém len so Sarraceniami :roll:
No a už sa to tu niekde pí­salo čo robiť, keÄŹ sa objaví­ chrobač v substráte.
Môže to byť Smútivka alebo niečo iné, ťažko povedať :?
[size=75]Dospelé smútivky sú drobné, asi 2-4 mm dlhé mušky podobné komárom. Charakteristické sú dlhé tykadlá, čiernošedá farba tela, ľahko dymovo sfarbené priehľadné, krí­dla s typickými čiernymi žilkami. Larvy smútiviek sú minimálne 5-7 mm dlhé, biele priehľadné s čiernou hlavou. Poškodzujú najmladšie korienky zakoreň


Naposledy upravil brutusKG dňa 24.06. 2009 19:42, celkovo upravené 2



31.05. 2009 17:29
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
Mne uschyna sarracenia pstittacia a zacina aj sarracenia hybrid,polievam ich,zavlazujem,a aj tak vyzeraju ako uschnute a polievam ich filtrovanoprevarenou vodou.prosim poradte mi co najrychlejsie aby nezomreli.dakujem.


23.06. 2009 14:36
Profil

Registrovaný: 22.03. 2009 19:11
Príspevky: 101
Poslať 
A kde ich maš??

_________________
ň kola by ma najwjac oswietila , keby zacala horieť.
Mozog je orgán, ktorým si myslí­me, že myslí­me.
Kde pijú - pi, kde jedia - jedz, kde sa učia - nezavadzaj.


23.06. 2009 18:51
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
na stole pod specialno lampou-flora glo


24.06. 2009 17:40
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Ja si myslí­m, že by jej bolo lepšie na parapete okna, kde by mala prirodzené svetlo a nebola by ani v akvarku pri prehnanej vlhkosti...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


24.06. 2009 19:56
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.06. 2008 19:41
Príspevky: 196
Bydlisko: Bratislava
Poslať 
extra prehnanu vlhkost nema,problem mam v tom ze ku mne do bytu nesvieti slnko,iba rano o d pol siestej do siedmej


08.07. 2009 17:26
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
1. Skus zavesit nejake foto aj miesta kde rastlina je aj detail rasliny
2. sarracenie nie su tak haklive na svetlo ako ine mr.. teoreticky rastu aj v polotieni
3. Od kedy ju mas? Presadzal si ju niekedy?

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


09.07. 2009 04:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.