Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 18:10



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Substrát Sarracenie 
Autor Správa

Registrovaný: 23.09. 2008 16:55
Príspevky: 1
Poslať Substrát Sarracenie
no dobrý den..som tu nováčik..takže kto to čita tak čauko...mam otázky..kupil som si krasnu Sarraceniu...lenže je čas ju presadiť a mne ta pani povedala že musi isť len do čistej rašeliny...no a prišiel som kupiť rašelinu a tam mi zase povedalla že to mam zmiešať bo mi spali rastlinku či čo..tak akože nechapem...rašelina alebo niečo ine???poradte mi prosiiim...a dalšia vec...ako často mi ju treba zalievať,s akou vodou a či zvrchu alebo zo spodu....dakujem


23.09. 2008 17:03
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.05. 2008 22:16
Príspevky: 45
Bydlisko: Topoľčany
Poslať Re: Substrát Sarracenie
Gabriel píše:
no dobrý den..som tu nováčik..takže kto to čita tak čauko...mam otázky..kupil som si krasnu Sarraceniu...lenže je čas ju presadiť a mne ta pani povedala že musi isť len do čistej rašeliny...no a prišiel som kupiť rašelinu a tam mi zase povedalla že to mam zmiešať bo mi spali rastlinku či čo..tak akože nechapem...rašelina alebo niečo ine???poradte mi prosiiim...a dalšia vec...ako často mi ju treba zalievať,s akou vodou a či zvrchu alebo zo spodu....dakujem


sarraceniu daj iba do cistej raseliny


23.09. 2008 17:40
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Moze byt cista raselina ale pozor bez obsahu pridanych zivin tak ako vsetky mr, teda napr. kysla vrchoviskova raselina. Ze by ti ju mohla spalit hovorila o cistej raseline klasickej s obsahom pridanych zivin.

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


24.06. 2009 09:48
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
polievanie-to je jedno,najlepšia daňşÄŹová,potom prevarená(min. 2xkrát)alebo destilovaná ale tú moc nie


24.06. 2009 11:31
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No sarracenia su v tomto smere o dost odolnejsie oproti ostatnym a ak ju prevaris mohla by byt aj voda z vodovodu.. vtedy je ale dobre kazdy rok presadit do noveho substratu..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


24.06. 2009 12:13
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.05. 2014 08:12
Príspevky: 19
Poslať Re: Substrát Sarracenie
Zdravím chalani,

chcel by som sa spýtať ohľadom zloženia substrátu.

Dočítal som sa, že vhodnou kombináciou je rašelina s kremičitým pieskom. Neviete či je lepšie použiť drobný piesok alebo radšej polcentimetrové kúsky ktoré vidím na niektorých fotkách?

A aký má vlastne význam piesok v substráte?

Kvôli tomu že mám saracénie, mucholapky a rosničky v jednom kvetináči (zásoba vody je vnútri kvetináča) tak som si zvolil pomer 2(rašelina):1(kremičitý) piesok.

A rozmýšľam, že by som celý povrch kvetináča posypal pieskom aby som zabránil odparovaniu vody. Ale už som dopestoval trošku rašelníka tak neviem čím je vhodnejšie potiahnuť celý povrch kvetináča aby som vytvoril čo najpriaznivejšie podmienky.

Akékoľvek návrhy od skúsených kolegov sú vítané.


27.03. 2015 18:17
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Substrát Sarracenie
Zdravím,
ja do substrátu namiesto piesku pridávam perlit. Substrát miešam od oka, ale snažím sa tak 2:1, ale niekedy dám aj menej.
Význam perlitu a piesku je taký, že prevzdušní substrát.
Sarracenie, a mucholapky sú na substrát zcela nenáročné, i keď u mucholapiek sa mi osvedčil substrát vzdušnejší.


28.03. 2015 13:34
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.