Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 05:26



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Dionaea a presadenie 
Autor Správa

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať Dionaea a presadenie
Zdravim, moja masozravka travy svoje dni vonku po radach od tunajsich priatelov. A vysledok je taky, ze rastlinke idu nove listy, pasce chytaju, chyta farbu, je krasna a iste krajsiou bude.

Ale nieco sa mi nezda, a to prave to, ze akoby rastlinky boli dve, az tri. Potom mi tie vyhonky ostavaju akesi zakrpatene, nemaju miesta.

Mozem sa opytat na posudenie, ci by som ju mal predsalen presadit, pripadne ci mozem predadit do raseliny?

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


06.06. 2010 18:47
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Nestresuj.. to ze ti rastu nove rastlinky neznamena ze sa hned pohlusia.. v prirode ich tiez nikto nerozsadza.. Ak si ju len zacal otuzovat na letnenie vonku tak by som ju nechal tak.. je sice pravda ze ten substrat nevyzera najlepsie ale ked ti rastie tak to odloz az na buducu jar.. potom ich budes moct aj v klude rozdelit.. Je na nej vidno ze ma(la) strasane malo svetla tak jej hlavne dopraj podmienky a klud nech sa da do poriadku..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


06.06. 2010 19:13
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Kedze ich je viac ako pises 2 az 3 tak velka rastlina sa rozmnozuje a vytvara tzv odnoze. Nie su zakrpatene, ale to vzdy nove rastliny (odnoze) maju male listy a pasce. Rozsadit sa daju vzdy ale lepsie je rozsadzat ked dorastu na vacsie. Je to istejsie. 8)









______________________
http://masozravky.wbl.sk


Naposledy upravil andre2978 dňa 06.06. 2010 20:30, celkovo upravené 1



06.06. 2010 19:33
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Ako pí­še andre2978, nežeň

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


06.06. 2010 20:28
Profil WWW

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať lala
Ezekiell píše:
Nestresuj.. to ze ti rastu nove rastlinky neznamena ze sa hned pohlusia.. v prirode ich tiez nikto nerozsadza.. Ak si ju len zacal otuzovat na letnenie vonku tak by som ju nechal tak.. je sice pravda ze ten substrat nevyzera najlepsie ale ked ti rastie tak to odloz az na buducu jar.. potom ich budes moct aj v klude rozdelit.. Je na nej vidno ze ma(la) strasane malo svetla tak jej hlavne dopraj podmienky a klud nech sa da do poriadku..


NEstresujem ;-)

Nevravim, ze sa pohlusia, ale ze sa mi zdaju akoby sa "dusili". Je pravda, ze na slnku moc neboli, ved boli v predajni, a ako som vravel hore, prave od priameho slniecka sa im dari lepsie. Takze dam na Vase radi, vsetkych. Dakujem za odpovede.


Inak co sa tyka toho substratu, aky mavate vy?


06.06. 2010 21:10
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ja davam mucholapkam vlaknitu vrchoviskovu raselinu miesanu s kremicitym pieskom 2:1..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


06.06. 2010 21:50
Profil

Registrovaný: 05.01. 2010 16:55
Príspevky: 156
Bydlisko: Košice
Poslať 
Ja ju mam zasadenu len vo vlaknitej vrchvistnej raseline


07.06. 2010 06:37
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Dobré je pridať trochu piesku...som čí­tal, že čistá rašelina sa skôr kazí­, tak ja osobne primiešavam kremičitý piesok v pomere 2:1 (rašelina 2, piesok 1)

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


07.06. 2010 11:40
Profil WWW

Registrovaný: 05.01. 2010 16:55
Príspevky: 156
Bydlisko: Košice
Poslať 
No tak na buduci rok ju presadim do raselino pieskoveho substratu :mrgreen:


07.06. 2010 13:35
Profil

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať jd
Takze, pokracujem v tejto teme, kedze som ju zalozil.

Este tu vo fore som sa pytal, a opisal svoj problem, ze Dionaea Musc. po pobyte na okne, na slniecku zacala krasne rast. Potom nastal problem. Nutne odsadenie kvoli padu (male deti). Takze ako som sa pytal, som si aj zahromzil a zacal sa v tuto chvilku stresovat o jej prezitie.

Zasadil som, dal na slnko a bac. Rastlinka a jej listy, respektive len niektore casti zacali v tych velkych horucavacch dost ciernut, ostaly spalene. Stonky relativne su zelene, skusal som hmatom, su pevne. ale pasce totalne sciernali. Na slniecku uz rastlinka bola predtym, no teraz jej to zda sa ublizilo.

Dost som ju ostrihal az neostala ziadna pasca, tak sa chcem spytat, ci ju mam vyhodit, alebo dokaze sa vschopit z krutych podmienok....?


20.06. 2010 20:53
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
No dat ju po presadeni na priame slnko je obrovska chyba.. Kym rastlina nezakoreni neni tak odolna voci slnku a to ju spali.. Odporuca sa dat ju na jasne filtrovane svetlo kym nezacne rast no ja to riesim este navyse akvariom.. vtedy ochotnejsie koreni no hned ako zacne rast ju vyberiem a naucim spat na vonok..
Byt tebou skusim ju dat niekde do akvarka alebo zakryt nejakym sackom nech sa spari.. nechaj ju tak zo dva tyzdne a ak nevyrasi z korenov znova tak jej asi uz nepomozes..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


21.06. 2010 09:31
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať pisok
ahojte chcem sa spytat ci je tento piesok vhodny ako prí­mes na presádzanie mucholapiek a sarracený ???
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... 80&bih=807

je to klasický piesok na detských ihriskách na začiatku som si myslel ze je to kremičitý ale ten to asi neni?? ak vie nikto jeho názov nech prosí­m napí­še :) dakujem


26.02. 2011 20:43
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ja by som ti ho moc neodporucal.. zajdi si do akvaristiky a tam ti ho za par supou predaju vcelku dost..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


27.02. 2011 00:52
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.06. 2011 14:13
Príspevky: 3
Bydlisko: Nove Zamky
Poslať Re: Dionaea a presadenie
Tak ahojte, som novacik a chcel by som poprosit o radu, pred asi dvoma tyzdnami som si poriadil Dionaeu a mam dilemu ci ju presadit, neviem ci jej uz nie je tesno, prikladam foto ( fotene narychlo mobilom az sa dostanem k fotaku urcite prihodim ) :) Btw precital som si zopar rad a prelozil som ju na okno, nakolko som ju mal v presklennej predsieni a vcera sa mierne spalila a mam pocit, ze tam ma aj nedostatocnu cirkulaciu vzduchu hlavne cez den, ked su najvacsie teploty.

Dakujem
Majo


Prílohy:
IMG_20110625_151009_net.jpg
IMG_20110625_151009_net.jpg [ 202.68 KiB | Zobrazené 9705 krát ]
25.06. 2011 14:23
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Dionaea a presadenie
Wanted píše:
Tak ahojte, som novacik a chcel by som poprosit o radu, pred asi dvoma tyzdnami som si poriadil Dionaeu a mam dilemu ci ju presadit, neviem ci jej uz nie je tesno, prikladam foto ( fotene narychlo mobilom az sa dostanem k fotaku urcite prihodim ) :) Btw precital som si zopar rad a prelozil som ju na okno, nakolko som ju mal v presklennej predsieni a vcera sa mierne spalila a mam pocit, ze tam ma aj nedostatocnu cirkulaciu vzduchu hlavne cez den, ked su najvacsie teploty.

Dakujem
Majo


Na okno, respektíve do priameho slnečného žiarenia treba opatrne. Postupne. Nejaké tri dni najskôr postupne ranne a večerné slniečko, ktoré nie je tak silné ale je intenzívne, postačí aj tienenie. Až potom dať na priame slniečko. To, že sa spália niektoré pasce je zvyčajný faktor pri navykaní alebo rýchlom snažení aklimatizovať rastlinku na slniečko. Nové pasce budú pekné, silné a vitálne. Mne tiež spálilo z 6ich 4 pascičky, teraz ich mám raz tolko a krásne sfarbené.

Ak presadíš, čo môžeš, tak po presadení dopraj rastlinke trošku vyššiu vz. vlhkosť, prikritím pohárom, sáčkom s jemným vetraním. Deň a pol postačí, v druhý deň navečer môžeš nechať rastlinku už len v kvetináči. Nepolievaj z vrchu, len zo spodu tak, aby stále v podmiske bola voda. Nerosiť.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


25.06. 2011 14:46
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.