Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 12:59



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Odumieranie listov 
Autor Správa

Registrovaný: 26.01. 2008 15:23
Príspevky: 5
Bydlisko: Lučenec
Poslať Odumieranie listov
Dobry den, mam problem s mojou masozravov rastlinov. Kupil som ju pred niekolkymi mesiacmi a darilo sa jej dobre, tak som ju presadil do vecsieho crepnika, zem som nechal tu istu ale nestacila a tak som pridal trocha piesku a zem pre kaktusy (ta jedina bola po ruke). Potom rastla normalne a vytvarali sa jej nove pacse no v poslednom case sa vytvorila na vrchu zemi plesen, zacali vyschinat niektore pasce a kazdim dnom je to horsie co mam robit ?

Pridavam aj nejake fotky, takto vyzerala ked som ju kupil a ked bola zdrava Obrázok Obrázok

a takto vypada teraz Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


18.05. 2008 13:29
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
no tak toto som ešte nevidel, ked presadzam tak davam novú rašelinu čerstvu, nefim či može byť ta zem na kaktusy :shock:


18.05. 2008 18:48
Profil ICQ

Registrovaný: 26.01. 2008 15:23
Príspevky: 5
Bydlisko: Lučenec
Poslať 
skusim to presadit a uvidin co bude,


18.05. 2008 20:02
Profil

Registrovaný: 15.09. 2007 18:41
Príspevky: 83
Bydlisko: Olcnava
Poslať 
ludia mam taky problem. mam doma 4 dospele mucholapky a na vsetkych mi odumreli velke listy (zacali ciernat). Zimoval som ich normalne v pivnici kde bolo okolo 10 stupnov. Z pivnice som ich vybral a dal do na parapetnu dosku do vnutrra, kedze vonku bolo este chladno. tam mi zacali pekne rast tvorili sa nove listy a normalne som z toho mal radost a vsetko bolo v poriadku. no po asi tak 2 mesiacoch zacali cernat listy tak som ich vyhodil vonku na slniecku lebo uz bolo aj vonku teplo. maju priame slnko vzdy mokry substrát a akosi sa im nedari. zo stredu sice rastu mlade listy ale nedoziju sa dospelosti (myslim tym ze zacnu ciernat skor ako by boli velke a funkcne). uz som skusal aj presusovat substrat , v pode som nenasiel ziadne cervi ani musky. Prosim o radu lebo uz neviem co s nimy.

Halooooooooooooooo, ludkovia tak poradi niekto kto by vedel co este skusit????


01.07. 2008 17:42
Profil

Registrovaný: 05.08. 2008 19:54
Príspevky: 8
Bydlisko: Brezno
Poslať 
Ludkovia, mam rovnaky problem. Listy mi ciernaju. Vyrastaju stale nove, ale tie najvacsie a niektore aj male cerneju. Neviem co s tym je. A tiez ma idealne podmienky. Radte plis :oops:

_________________
rybka


26.08. 2008 21:03
Profil ICQ YIM WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať problem z listamy
Prosí­m poradte niekto,lebo každý sa tu len pýta ale nikto nedal žiadnu radu ešte. Mám mucholapku asi 4 mesiace a radoval sa ako sa jej darí­. No začala hnať listy nielen zo stredu ale hocikde naraz na viacerí­ch miestach. Ako keby sa rozrastala. Trošku aj podrástla čo som ju mal ,tak som ju presadil do vetšieho kvetináča z kúpenou rašelinou. Tie bočné výhonky som sa bál oddelit, a nechal tak nech je celá spolu.A teraz začali listy na krajoch trošku černieť. A neviem čí­m to je??? Či to že ide jeseň


16.09. 2008 21:58
Profil ICQ WWW
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
kde to mas, kde to drzis, v akych podmienakch .... aka raselina to je , co si kupila, nie je raselina ako raselina ....

Ja mam asi v 5tich kvetinacoch niekolko desiatok mucholapiek, stale su vonku pod holym nebom, prsi na ne, svieti slnko, fuka vietor a maju sa vyborne, ziadne cernanie listov nic, proste rastu nove listy, nove pasce , vsetko pekne zeleno-cervene sfarbanie, proste super ...



Obrázok

Obrázok


17.09. 2008 06:59
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Obrázok

Obrázok

môj kvietok :D :D


17.09. 2008 20:43
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
?? Aku raselinu mam to neviem,bola to na domace kvety. Ak mozes napis pls aku teda treba ,do buducna. Kvetinu mam na parapete okna na juhozapadnej strane kde je slniecko asi od 13:00 az do vecera. Takze slnko ma ,vodu davam destilovanu. Tazko mozem dat ju von lebo som v panelaku. Az doteraz fakt rasla ako zvody akosa hovori ,az teraz zacali tie listy cernat trochu. Skoda ze som ju presadil ,lebo terat neviem ci to je tym ze sa rozrasta alebo zla hlina alebo nieco ine./uz ani slnka tolkoniet/ Neviem ved poslem aj foto. Nieje este vela tych listov chytenych, ale sa o to zaujimam radsej skor ako uz neskoro. A este sa popytam. V zime vyrastaju listy nove rovnako alebo pomenej ako v lete? zatial dik. :D :D
Obrázok


17.09. 2008 20:57
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 01.10. 2008 20:23
Príspevky: 3
Poslať Re: problem z listamy
[quote="andre2978"]Prosí­m poradte niekto,lebo každý sa tu len pýta ale nikto nedal žiadnu radu ešte. Mám mucholapku asi 4 mesiace a radoval sa ako sa jej darí­. No začala hnať listy nielen zo stredu ale hocikde naraz na viacerí­ch miestach. Ako keby sa rozrastala. Trošku aj podrástla čo som ju mal ,tak som ju presadil do vetšieho kvetináča z kúpenou rašelinou. Tie bočné výhonky som sa bál oddelit, a nechal tak nech je celá spolu.A teraz začali listy na krajoch trošku černieť. A neviem čí­m to je??? Či to že ide jeseň


02.10. 2008 10:50
Profil
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
andre2978 píše:
?? Aku raselinu mam to neviem,bola to na domace kvety. Ak mozes napis pls aku teda treba ,do buducna. Kvetinu mam na parapete okna na juhozapadnej strane kde je slniecko asi od 13:00 az do vecera. Takze slnko ma ,vodu davam destilovanu. Tazko mozem dat ju von lebo som v panelaku. Az doteraz fakt rasla ako zvody akosa hovori ,az teraz zacali tie listy cernat trochu. Skoda ze som ju presadil ,lebo terat neviem ci to je tym ze sa rozrasta alebo zla hlina alebo nieco ine./uz ani slnka tolkoniet/ Neviem ved poslem aj foto. Nieje este vela tych listov chytenych, ale sa o to zaujimam radsej skor ako uz neskoro. A este sa popytam. V zime vyrastaju listy nove rovnako alebo pomenej ako v lete? zatial dik. :D :D


tak na domace kvety urcite nebude vhodna pre mucholapku, treba kyslu vlaknitu (vrchoviskovu) raselinu zmiesanu s kremicitym pieskom alebo aj s nicim ale lepsie s niecim ako nicim 8)


02.10. 2008 11:54
Profil WWW

Registrovaný: 05.10. 2008 10:43
Príspevky: 1
Poslať hnede listy
Zdraví­m ...
ny vystave masozravych rastlin v Prahe som si kupil taku malu skupinku masozraviek v jednom kvetinaci, prilozim aj foto, no a bola tam aj taka mensia mucholapka ktora vyzerala ze je uz skapata.Lista mala uplne hnede, avsak ked so ju presadil zvalst do kvetinaca zacala sa preberat, ale ma sice take zelene listy ale stale v hnedom nadychu, tak neviem ze ci jej este satale nieco vadi alebo je to nejaky iny druh mucholapky ... mohli by ste mi niekto napisat, kto ma stym vacsie skusenosti? Mam viac druhov masozraviem aj mucholapiek ale ani jednej sa to este nestalo...
Obrázok

Obrázok


05.10. 2008 11:23
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
ň koda, že som si túto tému prečí­tal až teraz ale nedá mi nereagovať.
Citácia:
tak som ju presadil do vecsieho crepnika, zem som nechal tu istu ale nestacila a tak som pridal trocha piesku a zem pre kaktusy (ta jedina bola po ruke). Potom rastla normalne a vytvarali sa jej nove pacse no v poslednom case sa vytvorila na vrchu zemi plesen, zacali vyschinat niektore pasce a kazdim dnom je to horsie co mam robit ?

Neexistuje presádzať mucholapky do hocijakej (brečky :D ) pôdy ale musí­ to byť rašelina-pôda chudobná na živiny a dusí­k a keÄŹ presádzam mení­m všetku zeminu a nenechávam tú istú. Potom sa neradno čudovať keÄŹ to plesnie. Pred presádzaní­m si treba zohnať vhodnú rašelinu a iné prvky pre substrát, väčšinou sa pridáva piesok a perlit.
[quote]A teraz začali listy na krajoch trošku černieť. A neviem čí­m to je??? Či to že ide jeseň


20.03. 2009 16:04
Profil WWW

Registrovaný: 23.06. 2009 09:34
Príspevky: 13
Bydlisko: Výčapy-Opatovce
Poslať 
Ahoj chcel by som poradit, mojej mucholapke zacina daco vadit pretoze
jej zacinaju cerniet listy po stranach a ja neviem prist na to v com je pes zakopany
ak viete poradte

Este jedna otazka ci by tomu pomohlo ak by som ostrihal vsetky napadnute listy
Dik za pomoc

pridavam par fotiek

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


03.10. 2009 17:28
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Však nečí­tal si moju predchádzajúcu tému/prí­spevok :?: V tomto období­ je to normálne, znižuje sa intenzita osvetlenia, čo v prirodzenom prostredí­ mucholapky neprebieha tak rapí­dne ako v našich zemepisných ší­rkach, ale rastlina to žiaľ nechápe, tak takto reaguje...Proste má málo svetla...tak isto by sa prejavila, keby si ju v lete dal niekde na tmavé miesto a žiaľ jej nepomôže, keÄŹ jej obstriháš očernené listy...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


03.10. 2009 19:45
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.