Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19.03. 2024 05:27



Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 3 ] 
Terárium 
Autor Správa

Registrovaný: 08.07. 2015 19:30
Príspevky: 1
Poslať Terárium
Dobrý deň. Som tu na stránke nováčik ale pravidelne ju navštevujem. Snáď nebudem hneď sprvoti ukameňovaný za také "barbarstvo". Chcem sa teda opýtať čo je vhodné do terária....vyhovovali by mi rastliny, ktoré majú radi rozptýlené , nie priame, svetlo. Mám k dispozícií niekoľko mexických tučníc o ktorých si myslím že by im niečo podobné celkom vyhovovalo. Rovnako mám jednu vysokohorskú nepetku N. fusca, ktorá sa k tomu však moc nehodí, niekoľko rosičiek (netuším akých) a saracénie pečúce sa na balkóne.
Vedel by mi niekto odporúčiť (najlepšie z vlastnej skúsenosti) čo je do terária, pri štylizáciach rôznych biotopov, vhodné?
A už keď spamujem, chcel by som sa ešte opýtať na umelé osvetlenie. Je nutné mať svetlo s nejakým konkrétnym spektrom alebo stačí prakticky hocičo čo svieti?
Ďakujem. Maťo


09.07. 2015 18:45
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Terárium
Ahoj Mato,

vsetky otazky na ktore sa pytas su na fore uz zodpovedane. Staci si dame temy len dobre prestudovat.

To, ake rastliny sa hodia do akeho prostredia vies hravo zistit ked si vygooglis v akych podmienkach rastu v prirode. Ked si najdes napr. svoje mexicke tucnice zistis ze sice rastu na vlhkych skalach ale v pomerne suchom vzduchu a teda nevyzaduju vyssiu vlhkost ktoru zabezpecuje vitrina. Navyse mozu mat z velkeho vlhka problemy s plesnami.

Takze smelo do toho citaj studuj hladaj a ked tak sa pytaj konkretne otazky ktore tu este riesene neboli.

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


19.07. 2015 20:03
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Terárium
Nedodržanie pravidiel fóra... zamkýnam!
Preštuduj si fórum a prípadne do existujúceho vlákna doplň svoje otázky...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


13.10. 2015 15:26
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.