Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 17:38



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
vhodná... 
Autor Správa
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: vhodná...
S tím největším odborníkem na tučnice bych to moc nepřeháněl... :?
Znám spoutu lidí, kteří mají přehled ještě daleko větší nebo dlouhodobější (Hans Luhrs, RNDr. Studnička, Peter harbarth, Oliver Gluch, Kamil Pásek...joj, to by bylo jmen...

Jen jedna rada začátečníkům - začínal jsem úplně stejně - na knihách a dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, že u mnohých z nich je 90% kravina. Došel jsem k tomu buď systémem pokus/omyl (toho jsem se nikdy nebál i když to stálo nějaké prostředky navíc, ale člověk se tak mnohdy naučí nejvíc), nebo jsem nakonec šel cestou přímých kontaktů s lidmi, které jsem buď já nebo někdo v z okolí považovali za odborníky. Nakonec člověk zjistí, že spousta ze "světových odborníků" jsou docela příjemní a komunikativní lidé. Takže na co chodit ke kováříčkovi, když je někde kovář. Vždycky nad tím uvažujte, ať děláte co děláte a zásadně se nebojte experimentovat. Tučnice typu P. ´Tina´, P. ´Gina´, P. ´Sethos´, P. ´Weser´ jsou naprosto ideální k jakýmkoliv, i nesmyslným pokusům, a to už jen proto, že se dají snadno a rychle namnožit z listových řízků a tím si můžete zabezpečit širokou základnu pro pokusy nebo si rychle rozšířit sbírku.
S botanickými druhy potom postupně přicházejí tu větší, tu menší problémy, ale to k tomu patří...
Držím palce.
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


10.06. 2011 12:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.