Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 10:53



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Aklimatizacia Nepenthes-u 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Aklimatizacia Nepenthes-u
ahoj,

Rad by som sa informoval, akym sposobom aklimatizujete, alebo sa da aklimatizovat Nepka (alata/ventrata) tak, aby bola schopna dobremu rastu a tvorbe pasci v klasickej izbe v hlbsom podstavceku s vodou?

Osobne ju mam v minisklenicku kde sa jej dari, no rad by som ju dal na zavesny kvetinac a nie som si isty, ci postrekovanie 3X denne vodou moze stacit k rastu krciazkov. Ake mate v tomto pripade skusenosti? Ako zabezpecujete vlhkost, okrem striekania vodou? (Mimo sklenika samozrejme, v priestoroch bytu). Niečo tu je popísané no menej. Na nete sú niektoré veci bludy a osobne radšej sa porozpravam s odbornikmi.

Za odpoveď vopred ďakujem.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


12.06. 2011 18:17
Profil ICQ

Registrovaný: 05.01. 2010 16:55
Príspevky: 156
Bydlisko: Košice
Poslať Re: Aklimatizacia Nepenthes-u
ja mam N.ventratu na parapete na zapadnom okne a dary sa jej pace tvori normalne dokonca aj v zime pustala pasce bez problemov (iba z jedneho listu sa nepustil krcah pocas zimi). a nerosim ju skoro vobec iba polievam.


12.06. 2011 18:42
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Aklimatizacia Nepenthes-u
Mne sa velmi darilo ked som mal ventratu zavesenu na stresnom oknde v kupelni.. je tam prirodzene vlhko takze ju ani nebolo moc treba rosit a rastla krasne..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


12.06. 2011 18:44
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Aklimatizacia Nepenthes-u
Doteraz som mal len jeden nepenthes ventricosa a v pohode mu rastú pasce na JV parapete. Niekoľko týždňov mám nový prírastok do zbierky a to nepenthes gracilis. Keďže som čítal že je nenáročný na pestovanie a vhodný pre začiatočníkov tak som si ho kúpil. :D To som ale rátal že ho budem môcť mať tiež na parapete.
Ale ako tak som preliezol net všade čítam že bez uzavretej vitríny sa asi pascí u tohoto druhu nedočkám. Máte niekto tento druh a skúsenosť ako je to s tvorením pascí vo vitríne alebo na parapete?


17.06. 2011 19:08
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.