Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 15:05



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
zaciatocnik - potrebujem pomoc a radu 
Autor Správa

Registrovaný: 26.07. 2010 12:44
Príspevky: 2
Poslať zaciatocnik - potrebujem pomoc a radu
dobry........ ako darcek som dostala Nepenthes alata.... teda tak je to pisane na listocku pri nom ........kedze to bol darcek a nerada by som on prisla potrebovala by som nejake zakladne informacie o tejto rastlinke....... typu ako ju polievat ako casto ju polievat ci si vyzadujem nejaku specialnu starostlivost popripade aj nejake ine info ktore by sa mi zisli ....s dalsimi otazkami by som sa casom ozvala..... vopred dakujem za ochotu pomoct .....


26.07. 2010 12:53
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ahoj Eliska,
vitam ta na nasom fore.
Kedze patris k prislusnickam nezneho pohlavia, nebudem na teba zly a na otazky ti odpoviem, no nabuduce si skus najskor informacie nasjt uz v napisanych temach a potom sa pytaj na to co tu neni resp. ti neni jasne ok? Otazky tohto typu su na fore zodpovedane uz vela razy.

Takze tvoje Nephentes je Nephentes x Ventrata. To co je na stitku si nevsimaj, v kvetinarstve sotva vedia co to je, maximalne ti povedia cenu.
A ako sa on starat:
- umiestnit na miesto s dostatkom rozptyleneho svetla, nie priame slnko
- pokial mozno viac sa mu bude pacit v akvariu, ak nie treba ho aspon dva krat do dna rosit, ak chces aby tvoril pasce
- polievat ho staci raz za dva tri dni tak aby substrat nikdy uplne nepreschol, ale nemusi ani stat vo vode.. Proste nech je substrat stale vlhky..
- zhodnot nakolko je substrat v pokrocilom stadiu znehodnotenia, alebo hod fotku a povieme ti ci ho presadit.
- presadzat do vzdusneho substratu, najlepsie zmes vlaknitej kyslej raseliny, perlitu, kvory, molitanu, keramzitu, uz co najdes.. len nech je vzdusny..

A na zaver ta chcem poprosit, skus si aspon par clankov precitat nez sa opat zacnes pytat.. uricte tu najdes odpovede na vsetky otazky v uz napisanych prispevkoch.. Ahoj

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


26.07. 2010 13:26
Profil

Registrovaný: 26.07. 2010 12:44
Príspevky: 2
Poslať 
nejakym sposobom mi vysychaju tie krciazky....pomaly od vrchu schnu cim to moze byt ?


26.07. 2010 19:49
Profil

Registrovaný: 16.07. 2008 08:35
Príspevky: 12
Bydlisko: Smižany
Poslať 
Prirodzeny biorytmus rastlinky :) Ak jej vsak poskytnes dostatok vlhkosti, bude tvorit nove krziacky :)


26.07. 2010 20:00
Profil

Registrovaný: 25.09. 2010 13:38
Príspevky: 5
Poslať nektar
ahoj chcel by som sa opytat ze preco nemam v krcahoch nektar? a co stym? vdaka


25.09. 2010 17:00
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať Re: nektar
matej129 píše:
ahoj chcel by som sa opytat ze preco nemam v krcahoch nektar? a co stym? vdaka


nektár? to nieje kvet nektár tam ani nemôže byť ale tráviaca tekutina!! prečo tam nieje môže mať viacero dôvodov vyliala sa pri transporte pestovaná pri ní­zkej vlhkosti a krčah ju proste spotreboval alebo sa vôbec nevytvorila. nieje to nič závažné ale ak chceš tak tam môžeš doliať trocha vody trocha!!!! max. 1/3 krčahu

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


25.09. 2010 19:57
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať 
ahoj este ja mam jednu otázku ku tomu polievaniu polieva sa z vrchu ale ma stať vo vode ? a poprosí­m aj polievanie v zime
potom otázočka ohľadom rosenia rosí­m ju 2-3X do dna ale v zime ako? tiež sa ma rosiť? dikes za odp


26.09. 2010 16:23
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.09. 2009 17:06
Príspevky: 269
Bydlisko: Prešov
Poslať 
Rosí­ sa stále ... rastlina rastie celoročne. Ideálne je umiestnenie vo vitrí­nne (akváriu) kde je vyššia vzdušná vlhkosť. Rosenie tak nebude skoro potrebné. Rosenie tiež nikdy nemôže na 100% nahradiť vitrí­nku ...


26.09. 2010 19:10
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Odporúča sa polievať z hora...je to individuálne...v závislosti od druhu a aj od toho, či je daná rastlina botanický druh alebo hybrid...osobne však polievam z hora...v lete každý deň

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


27.09. 2010 08:39
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.