Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 11:34



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
ako rýchlo rastú pasce u kržiažnikov? 
Autor Správa

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať ako rýchlo rastú pasce u kržiažnikov?
Ahojte, mám Nepenthes, ten najdostupnejší­ typ ktorý ma zrovna nenapadne ako sa volá.

Napadli ma zrovna dve otázočky. Po úprave podmienok mi konečne začali vyrastať pascičky, respektí­ve tie zárodky, ktoré sa den za dnom zväčšujú. Rad by som sa opýtal, ako rýchlo rastú a porastú do akejsi dospelosti?

Vzhľadom na to, že som určiil svoj typ Nep. ako najrozší­renejší­ v obchodoch, je tento typ jedným z tých, čo sa sfarbuje dočervena?

Za všetky názory a odpoveÄŹe vopred ÄŹakujem a vážim si váší­ch rád i znalostí­.


22.06. 2010 10:24
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať 
tak najskor pojde o N.x ventratu, pasce sa pri dostatocnom oslneni sfarbuju do cervena a ako dlho rastie kalich, zrejme to nik nestopuje :) ... ale neboj, pokial nezaschol uz na zaciatku, tak sa mozes tesit na krasne a velke pasce, len nebud netrpezlivi.. ked budu mat tu spravnu velkost, vcas sa otvoria :)


22.06. 2010 13:54
Profil

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať ja
zibrik píše:
tak najskor pojde o N.x ventratu, pasce sa pri dostatocnom oslneni sfarbuju do cervena a ako dlho rastie kalich, zrejme to nik nestopuje :) ... ale neboj, pokial nezaschol uz na zaciatku, tak sa mozes tesit na krasne a velke pasce, len nebud netrpezlivi.. ked budu mat tu spravnu velkost, vcas sa otvoria :)


ano ano, ide o ventratu. Ja som si nemohol spomenut na ten druhy nazov. Dakujem za informacie, skor som myslel na to, ze priblizne za kolko pri mensej kvetine, vzide z toho puku lievik. mesiac, dva. atd. kadopadne, dakujem a tesim sa preto, lebo pojde o prvu pascu ktoru nep vyzenie po zmene podmienok. Tym som aj zistil, co je pre nu dobre.


22.06. 2010 18:55
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
No ja by som povedal, ze cca take 2 tyzdne, kym sa otvori, samozrejme zalezi od toho, do akej velkosti planuje dorast :)


23.06. 2010 23:08
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: ako rýchlo rastú pasce u kržiažnikov?
zibrik : mam ten isty N. baumax , a chcem sa spytat mal som ho na okne a rosil som ho raz za cas a teraz ak ho mam v akvarku kde je :

RW 70-90
Teplota max.23 a cez noc ju dam na 20
umele svetlo 2x30W cire
a ventilator na mensi pohyb vzduchu a prievan
a rosim tiez tak raz za cas ked pridem do domu

tak mam pocit ze pasce mi vobec nerastu na tej parapete pri okne mu bolo lepsie sa mi vidi rychlejsie rastli
atd....


21.06. 2011 18:21
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: ako rýchlo rastú pasce u kržiažnikov?
To bude tym umelym svetlom...mne pod umelym svetlom este nevytvorila skoro ziadna masozravka pascu,ale pod nim zomrela
prezil horko-tazko len nepenthes...ale bez pasce,potom som ho dal na balkon a rozrastol sa aj s velkymi pascami
a mas na svoj druh aj malu teplotu

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


19.07. 2011 14:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.