Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 15:54



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Presadzanie 
Autor Správa

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
no tak neviem...teraz sa mi zo dna na den zda ze nejako upada...ci je to tým že je v novom substrate a nevie si na to zvyknut, alebo som nieco pokazil...vrchne listy pomali usichaju, spodne, pevne sa este ako tak drzia, ale ani s nimi to nevidim ruzovo.Presadil som ju asi pred 2 týždnami.z pod posledneho vrchneho listu zacína vyrastat nový výhonok,sice len pomalicky ale predsa...ale aj tak sa bojim ze pri presadzani som jej nejako uškodil.všetko som robil opatrne, nic som nezlomil ani korene som neposkodil,stale ju niekolko krat denne rosim.je mozne ze si zvykne a pozviecha sa?Alebo je taketo ,,vädnutie" pri presadzani normalne??? vdaka vam za odpovede :( :( :( :( dost sa o nu bojim...Predsa len bola, teda zatial este aj je mojou prvou mäsozravkou a nemal som ziadny problem okrem krciazkov a rastla krasne

edit: Poprosim ta s tou cervenou farbou sa ukludni!


26.04. 2011 15:55
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať Re: Presadzanie
jednoznačne rýchlo ju odfoť a hod tu fotku inač sa ti nedá pomôcť
možno ma priveľa slnka slabú vlhkosť alebo bahno namiesto substrátu ja som odfotil hodil foto tu na foorum a odborníci posúdili ohodnotili a teraz sa dži a ma 2 pasce a 3 -4 sa robia ked zajtra nezabudnem môžem ju odfotiť a porovnas


27.04. 2011 20:37
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
No tak tu su fotos.Predtým mal krasne hladučke tvrde všetky listy.A teraz su take nejake zoslabnute, ohnute a vrchce vysichaju :(


Prílohy:
Poznámka: a takto teraz
ventrata.JPG
ventrata.JPG [ 54.88 KiB | Zobrazené 7733 krát ]
Poznámka: takto vyzeral predtým
DSC00375.JPG
DSC00375.JPG [ 76.38 KiB | Zobrazené 7733 krát ]
27.04. 2011 21:16
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
Po týždni som sa vratil z brigády a chudačik nepenthes bol este v horšom stave.rozhodol som sa ze ho skusim este raz presadit, no tento raz som mu dal ovela viac perlitu,pre vzdusnejsiu podu. No uvidime :(


03.05. 2011 22:56
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Presadzanie
To vůbec nemusí být substrátem, ale nízkou vzdušnou vlhkostí. Láčkovky běžně vstřebávají vzdušnou vlhkost (mlha, rosení) i plochou listů, mnohdy není potřeba je zalévat vůbec nebo jen omezeně (samozřejmě druh od druhu). Oslabené listy mohou mít právě z tohoto důvodu. Další dovod může být nedostatek světla.
Pokud by byl problém se substrátem - u láčkovek to někdy může vést k uhnívání kořenů, což se jako první začně projevovat tím, že zčerná růstový vrchol rostliny.
Rostlina mi přijde výrazně velká, ideální na vytvoření několika řízků. Občas může pomoci i přihnojování na list.
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


04.05. 2011 08:00
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
ale on krasne rastol ,akurat ze nemal krcahy.to moze bbyt vlhkostou alebo svetlom sposobene.Ale ked som ho presadil z este originalneho substratu po kupe, tak zacal tak upadat.Ale korene mal natlačené v nejakej textílií, opatrne som ju rozstrihol a zahodil.korene som neposkodil :(


04.05. 2011 12:14
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
To upadanie máš aj klasicky pri presádzaní izbových rastlín, proste potrebujú čas kým si zvyknú na nový substrát, nerobia to všetky rastliny, ale proste sa to stáva, a keď ju budeš stále presádzať, tak ti skape... Určité percento by som pripočítal aj tej RVV, keď ti za tak dlhý čas neurobila ani jednu pascu tak tam určite niesu vhodné podmienky pre ňu...

_________________
Som fajnšmeker, len vybrané druhy :)


12.05. 2011 08:05
Profil ICQ

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
Drako Ager píše:
To upadanie máš aj klasicky pri presádzaní izbových rastlín, proste potrebujú čas kým si zvyknú na nový substrát, nerobia to všetky rastliny, ale proste sa to stáva, a keď ju budeš stále presádzať, tak ti skape... Určité percento by som pripočítal aj tej RVV, keď ti za tak dlhý čas neurobila ani jednu pascu tak tam určite niesu vhodné podmienky pre ňu...

No však zatial sa držíí :D vlhkost jej už nemam ako zabezpecit kedze je velka a do terarka sa nezmesti :( uvidime ako to pojde dalej :D


12.05. 2011 09:32
Profil

Registrovaný: 11.05. 2016 16:01
Príspevky: 4
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: Presadzanie
Čaute ľudkovia.Dnes som kúpil Nepenthes-Bloody Mary a chcel by som vedieť,či ju môžem aj teraz presadiť alebo mám počkať do jari.


14.07. 2016 17:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.