Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 23:40



Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 8 ] 
Droseri vseobecne 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Droseri vseobecne
Mam otazozku cital som tu na na fore ze im vadi vietor lebo im vyschina tekutina a nasledne nato som si precital starsi prispevok a tam sa pisalo ze nevadi tak otazka by bola ci vadi Droseram vietor (prievan) ?...

vlastim D.capensis a D.capilaris


02.07. 2011 14:55
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Droseri vseobecne
WeXi píše:
Mam otazozku cital som tu na na fore ze im vadi vietor lebo im vyschina tekutina a nasledne nato som si precital starsi prispevok a tam sa pisalo ze nevadi tak otazka by bola ci vadi Droseram vietor (prievan) ?...

vlastim D.capensis a D.capilaris


Môj názor, že nevadí, pokiaľ si na to navykne. Sám ich mám na okne (slúbil som tu niekde foto, tak dodám). Je však pravda, že aj keď sa orosia jej listy, tak za oknom na vnútornej parapete sú orosené viacej. Takže nejde o to, či škodí vietor, ale skôr o to, že tentakuli sú pokryté rosou menej ale ja to osobne v podstate nevnívam vôbec.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


02.07. 2011 15:26
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Droseri vseobecne
tomash píše:
WeXi píše:
Mam otazozku cital som tu na na fore ze im vadi vietor lebo im vyschina tekutina a nasledne nato som si precital starsi prispevok a tam sa pisalo ze nevadi tak otazka by bola ci vadi Droseram vietor (prievan) ?...

vlastim D.capensis a D.capilaris


Môj názor, že nevadí, pokiaľ si na to navykne. Sám ich mám na okne (slúbil som tu niekde foto, tak dodám). Je však pravda, že aj keď sa orosia jej listy, tak za oknom na vnútornej parapete sú orosené viacej. Takže nejde o to, či škodí vietor, ale skôr o to, že tentakuli sú pokryté rosou menej ale ja to osobne v podstate nevnívam vôbec.

tak ja ich mam v uzavretom akvarku spolu s nepkou a tej treba dat sem tam prievan koli ktorej som supal na bocnu stranu ventilator a ci to nebude vadit droserm .... :?: ale v podstate bezi asi iba taku 1hodinu cez den ventilator ,20min rano + 20 min na obed + 20 min vecer ,


02.07. 2011 15:39
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Droseri vseobecne
Podla mna im by to nemalo vadit...treba skusat :wink:


02.07. 2011 17:13
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Droseri vseobecne
Ja neviem ci tu nikto nic necita a len sa stale dookola pyta? Do akvaria nepatri nic okrem nepenthesov, heliamphor, pralesnych rosiciek (D. prolifera, D. schizandra a D. adelae) a zopar inych menej beznych druhou.. Vsetko ostatne patri min na balkon ci uz s tienenim alebo bez.. Preco stale dookola pchate vsetko do akvaria..
A teraz k teme.. Ak by rosickam vadil vietor, tak to by sa im asi v prirode mimo akvarii asi moc nedarilo, co?

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


02.07. 2011 19:53
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Droseri vseobecne
Presne tak, sú to rastliny čo rastú normálne v prírode a tam nad nimi nikto nedrží dáždnik alebo clonu proti vetru.


02.07. 2011 20:08
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Droseri vseobecne
Ezekiell píše:
Ja neviem ci tu nikto nic necita a len sa stale dookola pyta? Do akvaria nepatri nic okrem nepenthesov, heliamphor, pralesnych rosiciek (D. prolifera, D. schizandra a D. adelae) a zopar inych menej beznych druhou.. Vsetko ostatne patri min na balkon ci uz s tienenim alebo bez.. Preco stale dookola pchate vsetko do akvaria..
A teraz k teme.. Ak by rosickam vadil vietor, tak to by sa im asi v prirode mimo akvarii asi moc nedarilo, co?
cital som vela na tomto fore o tomto niekto vravi ze vonku ich netreba davat pretoze vsetka havjed co je vo vzduchu sa nanich nalepi (nieje to ich prirodzeny domov kde maju take podnebie bez jednej chemikalie a odpadu vo vzduchu) ako tu na vychode kde byvam ako Chcemko Strazske + cestne stavby tu maju sidlo + Bukoza Vranov nas slavny trojuholnik smrti a ja byvam presne v nom tak pre istotu som sa spytal :roll:


03.07. 2011 02:50
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Droseri vseobecne
Zamkýnam...nič nové to neprináša :?

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


11.07. 2011 13:38
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.