Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 18:21



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Ako dalej - Drosera Adelae 
Autor Správa

Registrovaný: 23.05. 2011 23:02
Príspevky: 6
Poslať Ako dalej - Drosera Adelae
Bratranec mi poslal Drosery ale stalo sa mi, ze sa mi nedokazala po 6 dnoch dostatocne aklimatizovat. Je taka ovisnuta, bez tentakul, len tak trosku, a o zelenej farbe sa neda hovorit. Aklimatizoval som ju v provizornom skleniku s teplotou asi 26C, 100 vlhkost, raselina+piesok+perlit. Teraz neviem, ze ci ju tak mam nechat, alebo sa pokusit o rozmnozenie korenmi, ci listami preto vas prosim o radu. Ako dalej, ci sa mam pokusit ju nastrihat, alebo co. S misom sa mi neda spojit teraz.


26.05. 2011 20:02
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Ako dalej - Drosera Adelae
abuda píše:
Bratranec mi poslal Drosery ale stalo sa mi, ze sa mi nedokazala po 6 dnoch dostatocne aklimatizovat. Je taka ovisnuta, bez tentakul, len tak trosku, a o zelenej farbe sa neda hovorit. Aklimatizoval som ju v provizornom skleniku s teplotou asi 26C, 100 vlhkost, raselina+piesok+perlit. Teraz neviem, ze ci ju tak mam nechat, alebo sa pokusit o rozmnozenie korenmi, ci listami preto vas prosim o radu. Ako dalej, ci sa mam pokusit ju nastrihat, alebo co. S misom sa mi neda spojit teraz.

Nechaj ju tak,chvilu to trva pokial si zvykne.Potom uz rastie bez problemov.Velmi ochotne odraza z korenov,takze aj keby to tvoja rastlina nezvladla este stale moze vedla nej vyrast nova rastlinka.Zelena farba je iba indikatorom nedostatocneho svetla,idealne ma farbu skvor tmavsiu az do hneda.Tie listy co mala ked si ju dostal aj tak pravdepodobne odidu a novy list uz bude v pohode.


26.05. 2011 20:35
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Ako dalej - Drosera Adelae
Prikláňam sa k jandovi, zrovna od neho som prebral i ja nedávno a jedna je v podobom stve ako opisuješ ty a zdvíha sa.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


26.05. 2011 20:37
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Ako dalej - Drosera Adelae
tomash píše:
Prikláňam sa k jandovi, zrovna od neho som prebral i ja nedávno a jedna je v podobom stve ako opisuješ ty a zdvíha sa.

ono tie povodne listy sa uz neorosia,treba len sledovat ten list co zacne rast zo stredu(taky ten zatoceny)ten uz by mal byt krasne oroseny a vztyceny :lol:


26.05. 2011 20:44
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Ako dalej - Drosera Adelae
D. adelae má právě ideálně zbarvené listy do zelena a to z jednoho prostého důvodu, originálně je to australská tropická stínomilná rosnatka. Teplo snese relativně vysoké při zachování vysoké vzdušné lhkosti. Ve stínu také tvoří naprosto největší listy.
Pokud je světla více, stávají se její listy čárkovitými a červeně až temně rudě zbarvenými, rostliny tak ale nikdy nedosahují nějaké naprosto enormní velikosti.

V pohodě však vydrží takové i takové podmínky. To, že se listy nerosí, je jen otázkou adaptace, jak je uvedeno už výše, staré listy se už neorosí, nové by měly být v pohodě. Množí se úplně jako plevel.
:wink:
Naprosto nedopodručuji například jižní parapet. Rostlina se dá v pohodě letnit, potom nejkrásněji roste v augustě/septembri, kdy jsou značné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí, což jim parádně svědčí, jako mnoha jiným masožravým rostlinám.

Pár starších fotek a info:
http://www.freewebs.com/trainxpress/droseraadelae.htm
http://www.freewebs.com/trainxpress/droserainfo.htm
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


27.05. 2011 09:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.