Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 10:48



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
moja prva :) 
Autor Správa

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
Zavael píše:
Trolko11 píše:
podla mna ten mach vyzera jak raselinnik....no neviem....a len v nedelu som rastlinu priniesol domov, tak je asi trosku mimo z tej cesty.A pokial viem tak drosery nemusia byt v akvarku,staci im parapet.a forum som presiel krizom krazom,ale o zakriveni tentakul ani slovko..:D:D:D tak neviem no....Ale uvidim ci sa do tizdna spameta a ak ano tak ju zatial necham v tom crepniku a ak nie, bude si muset hladat nove bydlisko (črepník)..:D:D

nie nie, akvarko som zas nemyslel, len sem tam streknut rozprasovacom, ale ako kukam aj moja zacina zahynat tentakule dole :( teraz len najst kde som o tom cital, asi to potom nebolo toto forum :( ja mam svoju prvu MR len tri dni takze moc neporadim

ahaaa...no ja som mal aj mucholapku,ale ta mi skapala ked som ju dal na balkon....A teraz mam nepenthes,krasny velky, len bez pasci.do akvarka sa nevojde,rosim ho parkrat za den a nic....No a droseru mam este,ale ako som spiminal tak len týzden....ale tie zohnute tantakule sa mi ozaj nejako nepacia,lebo neviem ci to tak ma byt.a ako sa na nu pozeram tak su kazdou hodinou viac zahnute...alebo sa mi to len zda,lebo si nahovaram ze s nou nieco je :D :D :Dale co ak nahodou


13.04. 2011 17:27
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
no tak si mozno nakazil aj mna :lol:
maly by sa tie tentakule okolo chytenej musky obkrutit? lebo to sa mi nedeje :?


13.04. 2011 17:54
Profil

Registrovaný: 05.01. 2010 16:55
Príspevky: 156
Bydlisko: Košice
Poslať Re: moja prva :)
to ze sa tocia listy tak dolu bude asi sposobene tym ze listy si uz svoje odsluzily a uschynaju..


13.04. 2011 18:19
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
Zavael píše:
no tak si mozno nakazil aj mna :lol:
maly by sa tie tentakule okolo chytenej musky obkrutit? lebo to sa mi nedeje :?

hehe tak to som nechcel :D a kde si ju kupoval????
No ja neviem ci sa maju zakrucat.ja niektore mam zakrutene a ine zasa nie,....tak neviem...Ale ako som si terz vsimol ked som ju tak obzeral ze ide kvitnuuuut....:D :D
A to akoze vsetky dosluzili????nieeeeeeee


13.04. 2011 18:21
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
Trolko11 píše:
Zavael píše:
no tak si mozno nakazil aj mna :lol:
maly by sa tie tentakule okolo chytenej musky obkrutit? lebo to sa mi nedeje :?

hehe tak to som nechcel :D a kde si ju kupoval????
No ja neviem ci sa maju zakrucat.ja niektore mam zakrutene a ine zasa nie,....tak neviem...Ale ako som si terz vsimol ked som ju tak obzeral ze ide kvitnuuuut....:D :D
A to akoze vsetky dosluzili????nieeeeeeee

ja v baumaxe, mali tam aj tie s krcahmi, ale o tejto som vedel, ze je celkom nenarocna... tebe kvitne? juu aj ja chcem :(


14.04. 2011 06:45
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
ja v baumaxe, mali tam aj tie s krcahmi, ale o tejto som vedel, ze je celkom nenarocna... tebe kvitne? juu aj ja chcem :([/quote]

No hej ide kvitnut...dokonca z troch rastliniek co su v kope nasadene tak ide kvitnut:D:Dtak budem mat 3 kvietkyyy..heh potom cvaknem a dam sem foto ak sttihne vykvitnut a neumriet :(


14.04. 2011 08:31
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
Trolko11 píše:
ja v baumaxe, mali tam aj tie s krcahmi, ale o tejto som vedel, ze je celkom nenarocna... tebe kvitne? juu aj ja chcem :(


No hej ide kvitnut...dokonca z troch rastliniek co su v kope nasadene tak ide kvitnut:D:Dtak budem mat 3 kvietkyyy..heh potom cvaknem a dam sem foto ak sttihne vykvitnut a neumriet :([/quote]
Tak takto to zatial vyzera...:Este par dni a hadam ma potesi kvietkami :D


Prílohy:
DSCF3231.JPG
DSCF3231.JPG [ 59.72 KiB | Zobrazené 9505 krát ]
26.04. 2011 16:09
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať Re: moja prva :)
otazočka ?????
musi sa odstrihnuť kvet ?
(rastlinka skape??)
a je samoopeliva ???
este sa popozeram po fore aks a tu odpovede nedočkam :-)
zatial dik


27.04. 2011 21:52
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: moja prva :)
Postup by mal byt uplne opacny.. najskor si prestudujes forum a potom kladies otazky..
Ak sa pytas na Droseru capensis tak je samoopeliva a kvet nestrihat..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


28.04. 2011 06:27
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09. 2009 15:59
Príspevky: 336
Poslať Re: moja prva :)
Ezekiell píše:
Postup by mal byt uplne opacny.. najskor si prestudujes forum a potom kladies otazky..
Ak sa pytas na Droseru capensis tak je samoopeliva a kvet nestrihat..


dakujem mam forum prečitany ale neviem kde to mam hladať aj ked na koniec som to nasiel ale aj tak dakujem :D


28.04. 2011 22:35
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
Trolko11 píše:
Tak takto to zatial vyzera...:Este par dni a hadam ma potesi kvietkami :D

moc peknu ju mas... ja som mojej kus sposobil stresy :D som siel na vikend cez velkunoc prec a nemal ju kto polievat tak som ju obalil do microtenoveho sacku, (ale nie uplne na pevno) aby sa udrzala vlhkost na nej a nalial do misky viac vody, ked som dosiel, chuda tie vacsie listky jej ohnedli :( tak som jej ich ostrihal a vypada ze sa zmaha opat :)


03.05. 2011 10:22
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
heh aj ja som bol preč,ale vo florarku im je dobre,sice droseru nemam vo florarku.tej sa pači aj na východnom parapete.Hlavne aby mala v podmiske stale vodu a potom sa orosuje a je krasna. :D akurat ked som isiel na týžden preč,som dal do pidmisky viac vody a vydrzala super :D


03.05. 2011 15:22
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
dobre vediet, no nabuduce nebudem stresovat koli par dnom a len jej prilejem :roll:


04.05. 2011 11:32
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
hm nejak sa mi nehce zotavit... som jej zahnednute listky ostrihal a teraz zhnedli aj dalsie... ak to pojde takto dalej nebudem mat nic


10.05. 2011 19:47
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
Zavael píše:
hm nejak sa mi nehce zotavit... som jej zahnednute listky ostrihal a teraz zhnedli aj dalsie... ak to pojde takto dalej nebudem mat nic

Ktovie čím to môže byt?a mas ju na priamom slnku?Vodu stale v podmiske? Lebo ta moja sa krasne pozviechala, dokonca sa orosila aj na starých polovysušených listoch, kvetu zacaly vykúkať fialové lupienky a začali rast nove velké listy. ešte nejaký tyzden a vykvitne.Potom cvaknem a dam sem :D :D


11.05. 2011 14:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.