Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 13:04



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
moja prva :) 
Autor Správa

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať moja prva :)
Tak som si kupil po navnadeni Ezekiell-om svoju prvu masozravku v baumaxe ;) identifikoval som ju ako droseru capensis
zatial len zistujem co ako okolo nej ale hodim sem fotky aby ste mi mohli povedat ci vypada dobre, zda sa mi kus husta, oproti nejakym inym obrazkom na nete tak ci to nevadi a niektore listky ma take zozltnute alebo az zhnednute na koncoch a zkrkvane tak ci sa ich zbavit alebo odpadnu same?
presadzat som nechcel, aspon nie hned, substrat nevypada byt zly, aj ked nie som odbornik ;)
http://i260.photobucket.com/albums/ii22 ... 100173.jpg
http://i260.photobucket.com/albums/ii22 ... 100174.jpg
http://i260.photobucket.com/albums/ii22 ... 100175.jpg
http://i260.photobucket.com/albums/ii22 ... 100176.jpg
http://i260.photobucket.com/albums/ii22 ... 100177.jpg

edit: obrazky som opravil na odkazy, su dost velke


Naposledy upravil Zavael dňa 10.04. 2011 16:25, celkovo upravené 1



10.04. 2011 15:57
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: moja prva :)
pekny prales :D Urcite to nie je iba jedna rastlina,preto je taka husta
Vela zdaru pri pestovani


10.04. 2011 16:11
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: moja prva :)
Cau Ado :)
tak som rad ze nas masozravkarov je zas o jedneho viac..

Co sa tyce tvojej rosicky je to Drosera capensis 'Alba' co je velmi vdacna a pekna rastlinka. Podla fotiek je v dobrom stave.. Substrat samozrejme nebude nic moc ale rok v nej vydrzi v pohode kym si na seba zvyknete :D.. vacsi problem moze byt v tom ze su tak nahusto, cize ak by si chcel mozes ich rozsadit ale nic sa nestane ked ju nehas tak.. sam som tak presne tuto rastlinku pestoval viac ako rok a ked sa cele zarosili tak ziaden komar nemal sancu :D

Hlavne ju daj na presvetlene miesto, idealne tak aby na nu z rana alebo vecer svietilo priame slnko a cez obed bola tienena.. Co sa tyce zalievky, ak nemas dazdovu vodu kup si niekde v tescu destiovanu a polievaj ju tou.. Nebude sa jej tak rychlo znehodnocovat substrat.. Odskusany sposob polievania u mna je vzdy rano doliat jej misku doplna a to jej pocas dna bude stacit.. Hlavne aby substrat nepreschol..

Tak nech sa dari ;)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


10.04. 2011 21:23
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
dik moc, nieco som uz pocital aj na fore, trocu som sa prekvapil z tvojho prispevku ze je to burina :D ale potom som niekde cital, ze su aj jednoduchsie masozravky na pestovanie ;) uidime ze nakolko jej sadnem :P


10.04. 2011 21:31
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: moja prva :)
No ona je burinou mozno v tom slova zmysle ze sa lahko pestuje a aj samovolne mnozi, ale co sa tyce vzhladu je to jedna z najkrajsich rosiciek vobec.. :)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


11.04. 2011 11:28
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
tak to uz znie lepsie :D inac k tej dazovej vode, mozem si ju odchytavat aj v meste pri hlavnej ulici? inde zatial nemam moznost, potom mi uz ostane len ta destilovana liehovina :D


11.04. 2011 17:29
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: moja prva :)
Tak na toto nie som odbornik ci bude alebo nebude ta voda nasiaknuta nejakym svinstvom.. pokial moje vedomosti siahaju ide o to aby neobsahovala mineraly a soli resp. cim menej ale ci moze skodit aj inak neviem.. snad ti tu odpise este niekto, kto tomu viac rozumi.. Zatim mozes tu destilku.. neboj ona toho zas tolko nevypije a 5L bandasku kupis uz za 1.29 v akcii v kauflande :D

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


12.04. 2011 07:09
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
to je vpohode cena, len som to tam nikdy nehladal a na dnes az stredu hlasili dazd tak preto som to chcel vedeit, ze by som si nieco nazbieral :wink:


12.04. 2011 11:20
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: moja prva :)
Dá sa polievať aj prevarenou vodou.


12.04. 2011 16:12
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: moja prva :)
Prevarenu vodu mineralou a soli nezbavis.. Z tohto hladiska nevidim rozdiel medzi vodou z kohutika pred prevarenim a po prevareni ale mozes mi to vysvetlit ;)
Ja ju absolutne neodporucam..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


12.04. 2011 20:50
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
tiež som nepreváral, len som nechal odstať min. polku dňa aby vyprchal chlór


13.04. 2011 06:56
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
Tak toto je moja prva drosera.Myslim ze je to capensis...co vy nato??? ja tiez nepouzivam destilovanu vodu, ale nechavam odstáť minimalne 2 dni. a zda sa mi ze sa listy nejako zatáčajú do dola.je to normalne??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Prílohy:
drosera.JPG
drosera.JPG [ 95.33 KiB | Zobrazené 11533 krát ]
13.04. 2011 09:33
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
mas tam mach na substrate ak som to dobre rozoznal... na fore som cital ze je dobre rastlinku presadit do lepsieho substratu... o zakryveni tentaklov som tiez niekde cital, ale uz nevim cim to mohlo byt, ale ked prejdes forum hadam to najdes, kazdopadne zatial som sa naucil ze za vsetkym hladaj malo svetla, alebo malo vody/vlhkosti, su to caste dovody :) ale mozno ti niekto iny povie viac ;)

ja som sa este chcel opytat, cital som niekde o skodcoch smutniciach v zemine a ze dobry napad je pred presadzanim "upiect" novú zem v rure na cca 80°C a tým preventívne odstrániť možných škodcov, môže sa to však s rašelinou? :lol:
edit: tak uz som sa docital o mospilan-e takze pripadny problem by som uz hadam dokazal vyriesit, ale aj tak ma to pecenie raseliny zaujima :twisted:


13.04. 2011 14:48
Profil

Registrovaný: 03.11. 2010 15:04
Príspevky: 77
Bydlisko: Banská Bystrica
Poslať Re: moja prva :)
Zavael píše:
mas tam mach na substrate ak som to dobre rozoznal... na fore som cital ze je dobre rastlinku presadit do lepsieho substratu... o zakryveni tentaklov som tiez niekde cital, ale uz nevim cim to mohlo byt, ale ked prejdes forum hadam to najdes, kazdopadne zatial som sa naucil ze za vsetkym hladaj malo svetla, alebo malo vody/vlhkosti, su to caste dovody :) ale mozno ti niekto iny povie viac ;)

ja som sa este chcel opytat, cital som niekde o skodcoch smutniciach v zemine a ze dobry napad je pred presadzanim "upiect" novú zem v rure na cca 80°C a tým preventívne odstrániť možných škodcov, môže sa to však s rašelinou? :lol:
edit: tak uz som sa docital o mospilan-e takze pripadny problem by som uz hadam dokazal vyriesit, ale aj tak ma to pecenie raseliny zaujima :twisted:

podla mna ten mach vyzera jak raselinnik....no neviem....a len v nedelu som rastlinu priniesol domov, tak je asi trosku mimo z tej cesty.A pokial viem tak drosery nemusia byt v akvarku,staci im parapet.a forum som presiel krizom krazom,ale o zakriveni tentakul ani slovko..:D:D:D tak neviem no....Ale uvidim ci sa do tizdna spameta a ak ano tak ju zatial necham v tom crepniku a ak nie, bude si muset hladat nove bydlisko (črepník)..:D:D


13.04. 2011 16:16
Profil

Registrovaný: 10.04. 2011 15:07
Príspevky: 15
Poslať Re: moja prva :)
Trolko11 píše:
podla mna ten mach vyzera jak raselinnik....no neviem....a len v nedelu som rastlinu priniesol domov, tak je asi trosku mimo z tej cesty.A pokial viem tak drosery nemusia byt v akvarku,staci im parapet.a forum som presiel krizom krazom,ale o zakriveni tentakul ani slovko..:D:D:D tak neviem no....Ale uvidim ci sa do tizdna spameta a ak ano tak ju zatial necham v tom crepniku a ak nie, bude si muset hladat nove bydlisko (črepník)..:D:D

nie nie, akvarko som zas nemyslel, len sem tam streknut rozprasovacom, ale ako kukam aj moja zacina zahynat tentakule dole :( teraz len najst kde som o tom cital, asi to potom nebolo toto forum :( ja mam svoju prvu MR len tri dni takze moc neporadim


13.04. 2011 17:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.