Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19.04. 2024 18:22



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 101 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Drosera capensis 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosera Capensis
palaga píše:
"Od Palagu" :D

palec hore :D U a I su hned pri sebe :D preklep sa stal :lol:


30.06. 2011 23:05
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Drosera Capensis
troska vyraznejsia zmena capensky podla rad pestovatelov som nechal rastlinku po aklimatizovani na slniecku a dnes vyzera viac ako cudne aspon pre mna cudne neviem aky mate nazor vy nato :)



http://www.imageupload.org/?d=73EE62371

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


01.07. 2011 08:23
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
Tú Capenssisku si podľa mňa dal na oknio moc rýchlo a bez nejakej postupnosti, privykania. Môj názor.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


01.07. 2011 08:34
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Drosera Capensis
Pri premiestňovaní rastliny sa stáva že stratí orosenie, ale tú tvoju ešte aj spálilo asi slnko. Ono sú pestovatelia ktorý majú rosičky na pobednom slnku a niekto len na rannom alebo pri západe slnka. Treba skúsiť kde sa bude tvojej rastline dariť lepšie. Ale vždy jej nechaj viac času na tom mieste na aklimatizáciu. Mojim niektorým sa nepáčilo na JZ kde mali viac slnka ale menej rosili. Teraz ich mám na V a majú len ranné slnko a je im fajn. Rosičky nepotrebujú prudké slnko ako mucholapky.
Tie listy čo máš na nej už asi neorosí ale sleduj nové čo budú vyrastať a keď ich bude rosiť je dobre :wink:


01.07. 2011 14:07
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
Tu môžem z časti súhlasiť. Ja však osobne mám všetky rosišky (okrem prolifery) na priamom slnku od rána do večera, ale výdy každému radím najskôr privykať ich formou ranného a večerného slnka. A jej jasné, že tej rosy nemusia mať toľko, navyše vietor tiež nepomáha kým nie je rosičky na vonku privyknutá. Inak s veľkou krásou môžeš pestovať rosičku na parapete za oknom vnútri bytu, tu býva najkrajšia....

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


01.07. 2011 16:48
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Drosera Capensis
Pani dakujem Vam za rady :) vyskusam okenny parapet doma a uvidime o par dni co stoho bude :)

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


01.07. 2011 19:38
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Drosera Capensis
Tomash ty ich máš úplne vonku kde majú slnko od rána do večera, alebo niekde na balkóne kde majú len poobedné slnko s určitej sv. strany?


01.07. 2011 20:06
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
andre2978 píše:
Tomash ty ich máš úplne vonku kde majú slnko od rána do večera, alebo niekde na balkóne kde majú len poobedné slnko s určitej sv. strany?


Slnko svieti na D. Aliciae a D. Capensis od rána od 10.tej do cca 19.tej. Potom už tieni dom oproti. Takže majú priame slnko aj v čase najväčších teplôt dňa, čístý slnečný úpal. Rovnako je tam Dionea...

Mám ich na vonkajšej parapete, položené na akváriu, v ktorom je N. Ventrata ktorej sa tam veľmi páči. (rozumej akvárium otočené naopak s dierou v rohu a na vrchnej časti papier, ktorý bráni priamemu slnku do akvária. Vlhkosť a svetlo vrátane tiena zaručené.

zajtra dodám fotky, nakoľko je momentálne tma. Žiaden problém nedostatkom rosi, naopak, rosí sa, rozrastá sa a začína kvitnúť. Zajtra nahodím foto.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


01.07. 2011 21:11
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Drosera Capensis
Ja by om si chcel kupit droseru capensis presnejsie tu-http://www.masozraverostliny.cz/nabidka/rosnatky.html na osobny odber,lebo zasielane postou pridu bez zeminy,nezasadene :( ....ale o to nejde...Predava sa len za 30 kc co je podla mna dobra cena,ale bojim sa lebo aj ked sa pise ze je odolna este som tuto droseru nemal....Poradie mi ci je naozaj nenarocna a fakt ju mozem vypestovat na logii???

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


02.08. 2011 11:59
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosera Capensis
anonym píše:
Ja by om si chcel kupit droseru capensis presnejsie tu-http://www.masozraverostliny.cz/nabidka/rosnatky.html na osobny odber,lebo zasielane postou pridu bez zeminy,nezasadene :( ....ale o to nejde...Predava sa len za 30 kc co je podla mna dobra cena,ale bojim sa lebo aj ked sa pise ze je odolna este som tuto droseru nemal....Poradie mi ci je naozaj nenarocna a fakt ju mozem vypestovat na logii???

bolo to tu spominane je to burina :D raselina + perit alebo raselina jak moja a rastie bez problemov a stoji stale vo vode :mrgreen:


02.08. 2011 12:23
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Drosera Capensis
OK,kupim si minimalne 2 ,to je potom ale nadherna burina :D :D :D

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


02.08. 2011 12:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
anonym píše:
Ja by om si chcel kupit droseru capensis presnejsie tu-http://www.masozraverostliny.cz/nabidka/rosnatky.html na osobny odber,lebo zasielane postou pridu bez zeminy,nezasadene :( ....ale o to nejde...Predava sa len za 30 kc co je podla mna dobra cena,ale bojim sa lebo aj ked sa pise ze je odolna este som tuto droseru nemal....Poradie mi ci je naozaj nenarocna a fakt ju mozem vypestovat na logii???


Isto ju vypestovať na logi môžeš, vždy je však dôližitejší faktor slnko (svetlo), teplota a vlhkosť. Môžem súhlasiť s tým, že Drosera Capensis je nenáročný druh rosičky. Momentálne je po kvitnutí, takže budem mať semiačka čo sa týždňa dvoch týka + mám aj staršie semiačka (6 mesiacov). Môžem ti poslať do obálky zadara, ak máš záujem si posadiť vlastné a kochať sa vlastnou "úrodou".

Vypestovanie nie je vôbec ťažké, semiačka rozstrúsiš na povrh premočeného substrátu ktorý tvorí zmes rašeliny (môže byť aj čistý) a piesku, prípadne rašeliník (samotný) alebo ich tam z obálky proste vysip,rozfúkaj, ako len chceš, pretože semiačka tejto rosičky sú veľmi jemné. Najlepšie je, keď sadíš do menšieho "válovka". Ten prikri kuchynskou fóliou a umiestni do polotieňa (osobná skúsenost, lebo na slnko sa spálili a v čistom tieni sa veľmi spomalí klíčenie). Vodu najlepšie dolievať do podmisky, ale môžeš aj po stranách válovčeka (tu je však nevýhoda stáleho odokrívania kuchynskej fólie, preto odporúčam podmisku). Asi po dvoch mesiacoch môžeš začať s odokrívaním válovčeka, záleží však na raste. Klíčenie u mňa trvalo od 3 do 5 týždňov, rast po 6 týždňov sa výdatne urýchlil.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


02.08. 2011 13:02
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Drosera Capensis
Diky,vyzera jednoducho ju sadit,ale ja si moc na to netrufam nakolko som este nikdy zo semienka rastlinku neposadil :oops:
a nemam skusenosti s rosnickami :( (skusenosti mam iba s nepenthesmi,dioneou,sarraceniou...)
Inak ked vonku je dlhsiee pod mrakom (par dni) nemam ju dat pod flora glo???a este co sa tyka zimovania musi zimovat?

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


02.08. 2011 13:14
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Drosera Capensis
anonym píše:
Diky,vyzera jednoducho ju sadit,ale ja si moc na to netrufam nakolko som este nikdy zo semienka rastlinku neposadil :oops:
a nemam skusenosti s rosnickami :( (skusenosti mam iba s nepenthesmi,dioneou,sarraceniou...)
Inak ked vonku je dlhsiee pod mrakom (par dni) nemam ju dat pod flora glo???a este co sa tyka zimovania musi zimovat?

capensiske naozaj nemusis prisvecovat a nezimuje sa :wink:


02.08. 2011 13:57
Profil

Registrovaný: 05.01. 2010 16:55
Príspevky: 156
Bydlisko: Košice
Poslať Re: Drosera Capensis
myslim ze pod ziadne umele osvetlenie ju nemusis davat ked je par dni pod mrakom, ved aj vo volnej prirode sa urobia oblaky a nikto jej nepride prisviecovat umelym svetlom...a co sa tyka toho ze si este nikdy ziadne rastliny nesadil zo semien tak si myslim ze D. capensis je na to najidealnejsia lebo ako uz bolo spominane je to taka mesozrava burina :)


02.08. 2011 14:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 101 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.