Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 26.04. 2024 10:59



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 101 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
Drosera capensis 
Autor Správa

Registrovaný: 08.04. 2009 18:55
Príspevky: 50
Bydlisko: Stebnik
Poslať Re: Drosera capensis
mach je kapitola sama o sebe a kazdy ma nan svoj nazor
Podla mna ma len esteticku funkciu a v umelych kulturach je zbytocny.V prirode je to samozrejme ine

_________________
Za všetkým hľadaj Nepenthes


11.03. 2011 19:39
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
Trochu mimo ale stále v téme, video Capensisky v akcii.

http://www.youtube.com/watch?v=cZ7Fws1HaL0

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


12.06. 2011 23:09
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Drosera Capensis
Ahojte chcem sa Vas opytat tiez mam capensku doma a mal som ju chvilu asi mesiac v terariu nic sa jej nestalo dokonca sa rozrastla ale vsimol som si zasadnu vec a to ze vobec nema lepkave tentakule :-/ rozmyslam preco ? Mlade listy su este celo zelene a tie starsie listy maju farbu capensky t.j. ruzovu ale vobec nie su lepkave skratka netvori to lepidlo skusil som ju dat dnes von len neviem ci nieje na nu prilis chladno vonku unas je momentalna teplota okolo 19 C mate nieake napady alebo rady?? Ak by bolo treba foto dolozim

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


25.06. 2011 10:15
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
Ghost. píše:
Ahojte chcem sa Vas opytat tiez mam capensku doma a mal som ju chvilu asi mesiac v terariu nic sa jej nestalo dokonca sa rozrastla ale vsimol som si zasadnu vec a to ze vobec nema lepkave tentakule :-/ rozmyslam preco ? Mlade listy su este celo zelene a tie starsie listy maju farbu capensky t.j. ruzovu ale vobec nie su lepkave skratka netvori to lepidlo skusil som ju dat dnes von len neviem ci nieje na nu prilis chladno vonku unas je momentalna teplota okolo 19 C mate nieake napady alebo rady?? Ak by bolo treba foto dolozim



Mal si ju v teratku, alebo ešte máš? Ak mal, a vybral si ju a daj niekde do vetraného priestoru, tak si musí navyknúť. Netvoria sa lepkavé, alebo netvoria sa vôbec? Capenssiska nie je tak náročná, žeby vyžadovala terárium alebo uzavretý (aspoň čiastočne) priestor. Možno terárko máš napojené na vetrací mechanizmus čo ju vysušuje. Vyber ju, daj na parapetu z vnútra a pozoruj. Dosť rýchlo by mala byť obsypaná rosou. Prípadne nedostatočná vlhkosť, zálievka...Daj ju ja tu parapetu a uvidíš do 24h. (PS: Aké máš osvetlenie? teraz je leto, neboj sa ju dať von). To foto by však bodlo najviac.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


25.06. 2011 11:28
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Drosera Capensis
tomash píše:
Ghost. píše:
Ahojte chcem sa Vas opytat tiez mam capensku doma a mal som ju chvilu asi mesiac v terariu nic sa jej nestalo dokonca sa rozrastla ale vsimol som si zasadnu vec a to ze vobec nema lepkave tentakule :-/ rozmyslam preco ? Mlade listy su este celo zelene a tie starsie listy maju farbu capensky t.j. ruzovu ale vobec nie su lepkave skratka netvori to lepidlo skusil som ju dat dnes von len neviem ci nieje na nu prilis chladno vonku unas je momentalna teplota okolo 19 C mate nieake napady alebo rady?? Ak by bolo treba foto dolozim



Mal si ju v teratku, alebo ešte máš? Ak mal, a vybral si ju a daj niekde do vetraného priestoru, tak si musí navyknúť. Netvoria sa lepkavé, alebo netvoria sa vôbec? Capenssiska nie je tak náročná, žeby vyžadovala terárium alebo uzavretý (aspoň čiastočne) priestor. Možno terárko máš napojené na vetrací mechanizmus čo ju vysušuje. Vyber ju, daj na parapetu z vnútra a pozoruj. Dosť rýchlo by mala byť obsypaná rosou. Prípadne nedostatočná vlhkosť, zálievka...Daj ju ja tu parapetu a uvidíš do 24h. (PS: Aké máš osvetlenie? teraz je leto, neboj sa ju dať von). To foto by však bodlo najviac.


Takze odpoviem na tvoje otaky mozno mi poradis viac :) takze lepkave tentakrule sa netvoria vobec bola uzatvorena v terariu uz nieje dal som ju von na slniecko nech sa trosku ako pises pozbiera odporucil by si mi priame slniecko alebo skor tien ? a osvetlenie mam len to co mi podaruje matka priroda cize slniecko umele zatial nemam a co som sa dozvedel ani nepotrebujem ale premyslam aj nad touto moznostou ale ostatne rastlinky sa nestazuju priam su spokojne (Heliamphora, U. Alpina D musilapula S psitacia S alata N alata Pinqucila druh netusim je to hornbach rastlinka cize asi nieaky krizenec) co sa tyka zalievky musela mat dostatocnu stala totiz vo vode a bola pravidelne niekolko krat denne rosena mnou samozrejme iba dazdovou alebo destilovanou vodou

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


25.06. 2011 11:43
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
Ghost. píše:
Takze odpoviem na tvoje otaky mozno mi poradis viac :) takze lepkave tentakrule sa netvoria vobec bola uzatvorena v terariu uz nieje dal som ju von na slniecko nech sa trosku ako pises pozbiera odporucil by si mi priame slniecko alebo skor tien ? a osvetlenie mam len to co mi podaruje matka priroda cize slniecko umele zatial nemam a co som sa dozvedel ani nepotrebujem ale premyslam aj nad touto moznostou ale ostatne rastlinky sa nestazuju priam su spokojne (Heliamphora, U. Alpina D musilapula S psitacia S alata N alata Pinqucila druh netusim je to hornbach rastlinka cize asi nieaky krizenec) co sa tyka zalievky musela mat dostatocnu stala totiz vo vode a bola pravidelne niekolko krat denne rosena mnou samozrejme iba dazdovou alebo destilovanou vodou


NEROS JU! Rosičky sa nerosia manuálne, ani nijak inak. Takže tvoj problém môže byť v nesprávnej aklimatizácií po vybratí z terárka. Keď ju vyberáš z polo alebo plne uzavretej nádoby, treba ju dávať na slnko postupne. Tzn. Vybrať, dať na parapetu a tieniť jej. Nie priame slnko, len ranné a večerné. Asi po troch dňoch pomaly privykať na priame slnko a po jej úspešnom aklimatizovaní na slnku priamom, sa o ňu viac nestarať, len polievať do podmisky, nie na substrát. Problém však môže byť i nedostatočné svetlo (ak si ju vybral len teraz, keďže umelé svetlo nemáš v terárku nie je slnko ;-)).

Takže ju stiahni a daj ju na jemne tienené miesto, kde je svetlo. Navečer jej nechaj slniečka viac. Pozbiera sa, CAPENSIS je v celku odolná rastlinka -

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


Naposledy upravil tomash dňa 25.06. 2011 12:00, celkovo upravené 1



25.06. 2011 11:56
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Drosera Capensis
pokial mozem doporucit,radsej capensisku umiestni na vnutorny parapet.Na vonkajsom nerastie zle,ale ani zdaleka nie je taka pekna ako v nutri.Je to sposobene aj tym ze vonku poletuje rozny bordel,ktory sa im lepi na listy.Kludne ju umiestni na priame slnko,moje rastu na juznom parapete a nemaju ziaden problem.
Asi pol roka som mal capensisky v akvarku a takmer to neprezili.

Inak zaujmave druhy si si zohnal Heliamphora,U.alpina krasne rastliny


25.06. 2011 12:00
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Drosera Capensis
oka pani rastlinky som slahol von na "slniecko" vzhladom nato ze dnes maju prirodzeny tien z prirody pretoze tu je celkom pekna burka tak su tak aby mali co najlepsie to osvetlenie ale zdviha sa aj vietor tak rozmyslam ci ich radsej nezoberiem dnu aby nahodou ten sialeny vietor mi ich nezhodil pretoze pad z 8ho poschodia by asi neprezili

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


25.06. 2011 12:08
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
Ghost. píše:
oka pani rastlinky som slahol von na "slniecko" vzhladom nato ze dnes maju prirodzeny tien z prirody pretoze tu je celkom pekna burka tak su tak aby mali co najlepsie to osvetlenie ale zdviha sa aj vietor tak rozmyslam ci ich radsej nezoberiem dnu aby nahodou ten sialeny vietor mi ich nezhodil pretoze pad z 8ho poschodia by asi neprezili


DAj ju na vnútornú parapetu, neskôr o dva dni ju daj von keď chceš. A cez veľký vietor a búrky tiež schovávam rastinky ;-)

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


25.06. 2011 12:15
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Drosera Capensis
ja ich tiez schovavam,ale iba kvoli tomu ze ked silno prsi mam cele okna zasvinene od raseliny a vobec sa mi to nechce umyvat :lol:


25.06. 2011 12:17
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Drosera Capensis
janda33 píše:
ja ich tiez schovavam,ale iba kvoli tomu ze ked silno prsi mam cele okna zasvinene od raseliny a vobec sa mi to nechce umyvat :lol:


ja som ju schoval pretoze je vonku silny vietor a kvietky stali v mamkinych kvetinacoch so stromcekami :D cize moc stabilne to tam nebolo pre taky napor vetra a dost nerad by som o ne dosiel :)

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


25.06. 2011 12:20
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosera Capensis
nechcem zakladat novu temu kedze sa jednu o tu istu MR moja capenska sa nechce skrucat aj sa prilepi hmyz a vrti sa atd a nic su pekne vystrete na rovno ... nevie niekto preco ?
alebo poprosim o vysvetlenie kedy moze chytat ak su uplne stonky rovne a nenachadza sa tam uz ziadna schranka straveneho hmyzu ??


30.06. 2011 14:01
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Drosera Capensis
WeXi píše:
nechcem zakladat novu temu kedze sa jednu o tu istu MR moja capenska sa nechce skrucat aj sa prilepi hmyz a vrti sa atd a nic su pekne vystrete na rovno ... nevie niekto preco ?
alebo poprosim o vysvetlenie kedy moze chytat ak su uplne stonky rovne a nenachadza sa tam uz ziadna schranka straveneho hmyzu ??



Neviem presne, ale podľa mňa to nie je taký problém. Možno sa chystá kvitnúť ale myslím si aspoň čo badám podľa svojej, ktorá práve kvitne, (ale ide aj o čas pred kvitnutím), je to normálne že sa prilepí hmyz a list sa neztočí okolo nej a niekdy to spraví do dvoch dní. Aliciae je v tomto u mňa rýchla, tá stočí hmyz do dvoch až troch hodín alebo proste rýchlo. Niekedy sa o to postarajú len tentakule. Hmyz by mal byť živý alebo aspoň napoli, aby sa list začal obkrúcať...

Ale či je to pravidlo, že Capensiska obkrúti list okolo obeťe, neviem, mucha čo pristála na liste mala dva dni šancu na únik...až potom začal list konať..

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


30.06. 2011 15:24
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Drosera Capensis
neviem no od palagi som ju kupil tak mucha sa chytila za nozicky taze bzuci jej tam :D tak nech robi co chce hoci aj tyzden naj ju skruca ma ju prilepenu snad jej neujde 8)


30.06. 2011 15:54
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Drosera Capensis
"Od Palagu" :D


30.06. 2011 16:55
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 101 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.