Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 09:14



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Rozdycha to? 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Rozdycha to?
Vyzera tato tema asi amatersky,ale prosim nezablokujte ju a ani nevymazte...

Som alergicky ked niekto naschval zaklapuje pasce dionaei,ale mne sa to stalo naozaj nahodou...

Ked som nebol doma tak mama pustila velku jastericu na balkon a ta zaklapla 3 pasce.
Kedze bola velmi zdrava od M.Srby (akai ryu) tak ona ich do vecera otvorila
Ja som o tom nevedel a za 2 dni som ju zacal presadzat,pricom sa jej zaklapli asi 4 pasce...Kvoli pomocnikovy.
Znie to ako horor,ale bohuzial je to pravda.Este k tomu je pocasie na hovno,a kedze mam vychodnu stranu tak na nu dnes ani nesvietilo slnko...
To ze jej predtym agama zaklapla pace som ozaj nevedel,a ked som sa to dozvedel tak som sa strasne nahneval...Keby som to vedel tak ju presadim o par dni neskor

Otvorene ma asi 3 pasce,este nesmiem zabudnut spomenut ze mucholapka ma asi 2 roky...

Co mam robit,nechcem aby zomrela :( :( :(

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


16.09. 2011 20:48
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Rozdycha to?
a preco si ju hned presadzal tomu nechapem zatoze sa jej zaklapli pasce ? :D ked je rastlina v dobrej kondícii, možeš zaklapit aj všetky pasce v pohode to predycha otvoria sa znova samozrejme ju to vysiluje a neodporucam to !!


16.09. 2011 21:12
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Rozdycha to?
:D Riadne dlhý príbeh, ale nemyslím si že by jej to uškodilo. Pokiaľ rástla v pohode doteraz, tak nie je dôvod na paniku.
A nové pasce sa za 1 deň otvoria pokiaľ v nej nie je korisť. :mrgreen:


16.09. 2011 21:16
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Rozdycha to?
JOFTY píše:
a preco si ju hned presadzal tomu nechapem zatoze sa jej zaklapli pasce ? :D ked je rastlina v dobrej kondícii, možeš zaklapit aj všetky pasce v pohode to predycha otvoria sa znova samozrejme ju to vysiluje a neodporucam to !!


Tak asi si nepochopil...tie pasce ze mala predtym zavrete som nevedel a ostatne sa zavreli pri presadzani

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


16.09. 2011 21:23
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Rozdycha to?
anonym píše:
JOFTY píše:
a preco si ju hned presadzal tomu nechapem zatoze sa jej zaklapli pasce ? :D ked je rastlina v dobrej kondícii, možeš zaklapit aj všetky pasce v pohode to predycha otvoria sa znova samozrejme ju to vysiluje a neodporucam to !!


Tak asi si nepochopil...tie pasce ze mala predtym zavrete som nevedel a ostatne sa zavreli pri presadzani


jaj a čo sa traseš zato ,že sa ti zavrelo par pasci pri presadzaní, však to sa nestáva iba tebe že sa zavre nejaka pasca pri presadzany ,rastlina ti to určite v pohode zvláden ,netreba to tolko prehánať s totu starostlivosťou :wink:


16.09. 2011 21:32
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Rozdycha to?
No zo zaciatku ma tato tema pobavila, neskor uz je skor smutna, tym ze to je realna otazka..
Mucholapka v dobrej kondicii v pohode prezije aj ked jej vsetky pasce odstrihnes a ostane len cibulka.. za chvilku bude mat nove.. Moc sa s tymi kvetmi hrajkate.. Proste ich nechajte tak nech si rastu ako vedia a sem tam poliat a nerieste ci zaklapla ci nie, ci ma tri pasce alebo len dve, ci je malo cervena alebo dost a podobne.. Proste jej zabezpecte najlepsie podmienky ake viete a zvysok nechajtu na nu samotnu a prirodu.. Z mojej skusenosti mozem povedat ze najvacsim skodcom a chorobou vsetkych masozravych rastlin je prehnana starostlivost..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


16.09. 2011 23:49
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Rozdycha to?
presne ako pise Ezekiell neprezivaj ze zavrela vsetky pasce moja teraz dostala sprchu no dobra to bola sprcha vonku ze zavrela vsetky pasce :wink: a po dni aj nieco sa naspet otvorili vsetky pasce pokial sa jedna iba o pasce tak je to pohoda stresuj az potom ak by nebola silna a by sa nieco udialo s cibulkou potom si uz okusuj nechty na rukach :)


17.09. 2011 00:50
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: Rozdycha to?
No docela jsem se nasmál, povídka, jako ze sci-fi sbírky, měl jsem pocit, že šlo o nějakou tragédii v rodině...
:mrgreen:

Ezekiell to napsal zcela jasně, nerozumím tomu, proč se pořád s těmi rostlinami pipláte, jako by to byly v laboratořích vyšlechtěné, nestabilní organismy, které zabije už jen úbytek molekul kyslíku, nebo to, že slunce svítí z jiné strany, než to rostlina čeká.

Je naprosto běžné, že mohou mít orstliny zavřené třeba všechny pasti, klidně několikrát po sobě, ale toto rozhodně není žádný důvod k tomu, že rostlina uhyne, ten důvod je vždy někde jinde.

Jen tak pro zajímavost, většinou dělám všechno jinak, než se mezi "pěstiteli" doporučuje. Jednak proto, že jsem šel vždycky proti proudu, jednak proto, že si sem tam prostě zkouším, co to udělá.

1. příklad - před měsícem (13.08.2011) jsem vysadil na rašeliniště 12 rostlin Dionaea muscipula B52. Jak je možné, že ne třeba na jaře? No prostě proto, že se mi chtělo a že jsme se tak s kolegou domluvili... Rozdíl vidíte zcela jasně - do rašeliniště šly brčálově zelené rostliny, pěstované ve fóliovníku (se sklapnutými pastmi), za týden (20.08.2011) už začaly v polostínu červenat, následně došlo k tomu, k čemu mnohdy dochází u přesazení, staré listy začaly postupně všechny odcházet, ale že by rostlinu nějak rozhodila změna prostředí a podmínek? Leda tak houby... staré listy odchází a nové se vytvářejí, rostlina prostě růžici obmění, jen to už na podzim nestihne do běžné velikosti...

13.08.2011
Obrázok
20.08.2011
Obrázok
17.09.2011
Obrázok

No a tady jsou již jasně viditelné nové listy/růžice, přičemž staré listy v podstatě všechny odumřely nebo odumírají...

Obrázok Obrázok Obrázok

2. příklad - ani ne před měsícem jsem se rozhodl rozsadit mucholapky, které mám ve skleníku, průběh v podstatě totožný, staré pasti postupně uvadaly, zůstaly zaklapnuté a skláněly se dolů, ale velice rychle začaly růst pasti nové... přežily to i semenáče...miniaturní mucholapky se s přesazením a původním zaklapnutím pastí srovnaly po svém - rostou bez problémů a bez obměny dál...

Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


17.09. 2011 09:57
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Rozdycha to?
Dakujem za rady...necham to na nu
Necudujte sa ze sa o ne bojim,ako aj iny ludia...lebo ked ona vyzera tak jemne

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


17.09. 2011 10:39
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Rozdycha to?
tak ale treba si priznat,ze kazdy bol doplaseny zo svojej prvej mucholapky :oops:


17.09. 2011 10:45
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Rozdycha to?
Ale zase neni to moja prva...teda je moja prva akai ryu...sak o MR sa zaujimam uz trochu dlhsie...

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


17.09. 2011 10:47
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Rozdycha to?
Akože jak to dielo, Tragoedia neb hra smutná prežalostná...
Keď budeš mať, priateľu, toľko rastlín ako máme my podaktorí, bude ti vonkoncom jedno, či ti nejaká mucholapka sklapla v piatich či osmich pascách...a poviem ti ešte, že to veru nie je nejaká krehunká vec, nie je to ani porcelán, ani marcipán, je to rastlina, ktorá vie čosi aj prekusnúť a to by si sa čudoval :wink: Napríklad v jej prirodzenej lokalite: požiare, vyschnutie substrátu, zaplavenie až po pasce, že priam chytajú malé rybičky...
Mne raz starká omylom zhodila jeden črep asi s ôsmimi mucholapkami...výsledok? Ani nezbadala, že by padla, rástla ďalej...
Teda ľudia, ako už bolo napísané, nepreháňajte tú starostlivosť a uvidíte, že to bude OK :wink:

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


17.09. 2011 20:19
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.11. 2011 10:59
Príspevky: 235
Bydlisko: Trebisov
Poslať Re: Rozdycha to?
Potrebujem surnu radu,vcera som si vsimol na Mucholapkach,ze vyzeraju ako keby pomalicky mali navstivit nebo.Vyzeraju velmi biedne,pricom uz jedna nema skoro ziadne pekne pasce,len cierne a druha je prehnuta cez okraj kvetinaca.Kontroloval som korene a vyzeraju byt v pohode,presadil som ich do novej raseliny,pricom v starej co boli sa usadili mravce-faraoni.Moze to byt suvis s nimi,ze tak vyzeraju?Nikdy som sa s tym este nestretol. :(

_________________
Drosera capensis,Drosera affinis,Drosera spathulata var lovellae,Nepenthes ventrata,Dionaea muscipula,Pinc. Tina,Mimosa Pudica,Saracenia ?


20.09. 2012 12:57
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03. 2012 13:23
Príspevky: 221
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Rozdycha to?
hod foto..
ak si im nemenil prostredie tak to budú asi ty mravci
ale píšeš že si presadil do nového substrátu, tak sa podla mňa schopia... :mrgreen:


20.09. 2012 12:59
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.11. 2011 10:59
Príspevky: 235
Bydlisko: Trebisov
Poslať Re: Rozdycha to?
vecer odfotim,teraz sa neda a prostredie?su tam od maja do dnes.Voda v podmiske je stale,cerstvy vzduch,ranne slnko pokial nie je zamracene.Okrem tych cervenych faraonov je vsetko po starom.

_________________
Drosera capensis,Drosera affinis,Drosera spathulata var lovellae,Nepenthes ventrata,Dionaea muscipula,Pinc. Tina,Mimosa Pudica,Saracenia ?


20.09. 2012 13:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.