Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16.06. 2024 01:15



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Pomalý reflex 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Pomalý reflex
Zdravím,
mucholapky som dal von do akvária na juh. ( 5hod priameho slnka) Myslel som si, že rastlinky budú rásť krajšie, keď budú mať viac svetla. No namiesto toho im rastú menšie pasce a veľmi pomaly sa zatvárajú. Nechápem, ako si pri takom pomalom zatváraní vedia chytiť korisť. Chcem sa opýtať, že ako dosiahnem aby sa pasce zaklápali rýchlo?
Vďaka.


24.06. 2011 12:12
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Pomalý reflex
Tak ty to nespravis nijak aby sa rychlejsie zatvarali ... A su to stare pasce alebo nove ???


24.06. 2011 12:21
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pomalý reflex
Stredné. A nieje to tým, že má veľmi ostré slnko?


24.06. 2011 12:22
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05. 2011 22:51
Príspevky: 989
Bydlisko: Michalovce
Poslať Re: Pomalý reflex
tak moja je vonku na priamom slnku od pol 11 do pol7 vecera a v pohode sa sklapaju....ale teraz mi narastla nova pasca tak potom pojdem pozriet ci je otvorena a ked hej uvidim aky ma ona reflex


24.06. 2011 12:28
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pomalý reflex
A ako ju máte? Ja ju mám v akváriju. Keď na ňu svieti, tak má substrát teplý?


24.06. 2011 12:35
Profil WWW

Registrovaný: 05.01. 2010 16:55
Príspevky: 156
Bydlisko: Košice
Poslať Re: Pomalý reflex
ja mam mucholapky vonku na balkone niesu v ziadnom akvariu ani v nicom podobnom...su volne na parapete slnko na nich svieti od cca 14.45 az kym nezapadne a nemaju ziadne problemy s reflexmi ....podla mna si len teraz musia zvyknut na to priame slnko...


24.06. 2011 12:50
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Pomalý reflex
palaga píše:
A ako ju máte? Ja ju mám v akváriju. Keď na ňu svieti, tak má substrát teplý?


No keď ju máš v akváriu a nebodaj polo alebo plne uzavretom a vonku na priamom slnko a zase nebodaj vnúrti na slnku a polouzavreté alebo plne uzavreté, to to je prípad, ako dostatočne pomaly zničiť mucholapku. Ak sa nespáli, tak sa upečie, uvarí, proste bye bye.

Mucholapku treba von bez toho, aby bola v nejakom uzatvorenom kvoli vlhosti priestore. stačí hlbšia podmiska kvôli vode. Do akvarka sa dáva mucholapka azda len vprípade aklimatizácie ato sa nesmie dávať dokonca ani na priame slnko (jedine ranné alebo neskoré).

Nože daj ju dnuka do bytu do polotieňa a vyber za akéhokoľvek vlhkotvoriaceho zariadenia, akvária a čojaviem ešte čo, nech si navykne a trochu sa osvieži vánkom a letnej teploty a postupne po troch dňoch ju privykaj na slnko ranné a večerné. a po takom piatom dni ju daj na slnko priame od rána a nechaj ju tam niekde na okne až do polky jesene a jedine ju polievaj dostatočne (nie rosiť!).

Kukaj tu, na ezzekiela: viewtopic.php?f=16&t=561

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


24.06. 2011 13:06
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pomalý reflex
Aha, akvárium je odokryté. Vyberiem ich.a potom ich dám von do polotieňa.
Skúsil som sa dotknúť substrátu, keď naň svietilo slnko a bol vriaci.


24.06. 2011 13:11
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Pomalý reflex
Vybrat hned, mucholapka nema v akvariu co hladat.. prvych par dni ju mozes cez obed pritienit nech ju nespali ak neni zvyknuta.. Ak je ale mucholapka navyknuta na slnko tak veta ze je pre nu prilis ostre slnko je taka blbost ako vyprazany lad.. oni miluju ostre slnko..
To ako rychlo sa mucholapka zavrie je okrem rocneho obdobia (najrychlejsie su na konci leta zaciatkom jesene) vyrazne ovplyvnene prave zdravotnym stavom mucholapky..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


24.06. 2011 13:33
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Pomalý reflex
A vôbec sa nezapodievaj tomu, že má vriacu zeminu, dokonca môžeš očakávať, že teoreticky ti tie listy, ktoré má môže spáliť a ostanú čierne ako uhoľ, no nové vyrastené budú krajšie a odolnejšie a rovnako rýchlejšie. Neboj sa. Len teraz sňou nešupni hneď na slnko ak neni navyknuta na priame. postupne. Dbaj hlavne len na dostatok vody. V teple v lete je jasné že sa aj mnoho vody odparuje. Takže podľa potreby do podmisky a nie z vrchu.

ps: ten vyprážaný ľad ma dostal :D

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


24.06. 2011 13:38
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Pomalý reflex
Ok, diki. :D


24.06. 2011 14:33
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Pomalý reflex
videl som u znameho mucholapky ktore mal v terariu uzatvorenom a svietilo mu na ne len denne svetlo a darilo sa im v pohode a mali aj reflexi dobre aj napriek tomu by ich mal dat von alebo mozu ostat tak ako su?

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


25.06. 2011 12:04
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Pomalý reflex
Ghost. píše:
videl som u znameho mucholapky ktore mal v terariu uzatvorenom a svietilo mu na ne len denne svetlo a darilo sa im v pohode a mali aj reflexi dobre aj napriek tomu by ich mal dat von alebo mozu ostat tak ako su?


Denné respektíve klasické svetlo, slnko spraví s rastlinku mnoho, najmä keď ho rastlinka vyžaduje (sú druhy, ktoré neportebujú slnko, Prolifera atď). Uzatvorený priestor znamená vyššiu vlhkosť, možnosť napadnutia chorobami, plesňami atď. To nemusia druhy, ktoré sú určené "pre vonkajšie použitie" prežiť. Rastlinka ako mucholapka tu stráca svoju zafarbenosť, odolnosť.

Dionaea Muscipula je rastlinka ktorá v prírode rastie vo voľnom priestore a v podstate netienená. Vlhkosť relatívne malá až na zálievku. Pokiaľ jej zaručíš podmienky podobné jej prostrediu, odvdačí sa krásnym rastom, vyháňaním nových a odolných pascí, zafarbenosťou a odolnosťou, odnožami. To je všetko. To je jej prirodzenosť. Ja by som do akvarka dával ostatné vlhkosť vyžadujúce rastlinky.

Iste, pocit krásy, v dobre osvetlenom floráriu, teráriu či akváriu pri pozeraní sa na dobre poukladané a potredené mäsožravé rastliny je fajn, ale...

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


25.06. 2011 12:13
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Pomalý reflex
tomash píše:
Ghost. píše:
videl som u znameho mucholapky ktore mal v terariu uzatvorenom a svietilo mu na ne len denne svetlo a darilo sa im v pohode a mali aj reflexi dobre aj napriek tomu by ich mal dat von alebo mozu ostat tak ako su?


Denné respektíve klasické svetlo, slnko spraví s rastlinku mnoho, najmä keď ho rastlinka vyžaduje (sú druhy, ktoré neportebujú slnko, Prolifera atď). Uzatvorený priestor znamená vyššiu vlhkosť, možnosť napadnutia chorobami, plesňami atď. To nemusia druhy, ktoré sú určené "pre vonkajšie použitie" prežiť. Rastlinka ako mucholapka tu stráca svoju zafarbenosť, odolnosť.

Dionaea Muscipula je rastlinka ktorá v prírode rastie vo voľnom priestore a v podstate netienená. Vlhkosť relatívne malá až na zálievku. Pokiaľ jej zaručíš podmienky podobné jej prostrediu, odvdačí sa krásnym rastom, vyháňaním nových a odolných pascí, zafarbenosťou a odolnosťou, odnožami. To je všetko. To je jej prirodzenosť. Ja by som do akvarka dával ostatné vlhkosť vyžadujúce rastlinky.

Iste, pocit krásy, v dobre osvetlenom floráriu, teráriu či akváriu pri pozeraní sa na dobre poukladané a potredené mäsožravé rastliny je fajn, ale...



Dobre skusim mu doporucit tvoju radu :) ale viem zo svojich skusenosti ked som ju mal v zime polozenu na okennom parapete z vodou tak sa leta nedozila neviem sice preco ale tak co uz. uvidime co to spravi poradim mu to co ste napisali foto neskor prilozim :)

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


25.06. 2011 12:23
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Pomalý reflex
Ghost. píše:
Dobre skusim mu doporucit tvoju radu :) ale viem zo svojich skusenosti ked som ju mal v zime polozenu na okennom parapete z vodou tak sa leta nedozila neviem sice preco ale tak co uz. uvidime co to spravi poradim mu to co ste napisali foto neskor prilozim :)


V zime polozenu na parapete s vodou - akou teplotou?

V zime ma mucholapka odpocivat. teda je portebne ju dat zimovat co sa robi viacerymi spôsobmi. Osvetlena chladna miestnost s minimalnou ale dostatocnou zalievkou, alebo zimovanie v chladnicke. Dokonca ci sa nedozila nemozes urcit pri mucholapke tak jednoducho a vzime. Mozno len zatiahla, obmedzila rast, co je normalne na toto obdobie. Mozno vsak bola preliata, zhnili korere a cibulka, napadla ju nejaka huba...atd...

Mucholapka by sa mala zimovat, jej rast bude v naslednu jar lepsi, rastlinka bude vitalnejsia, oddychnuta....Ale! Pri spravnej starostlivosti je mozne mucholapku pestovat celorocne. No ten oddych by jej fakt pomohol.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


25.06. 2011 12:30
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.