Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 20:40



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
rast a pasce 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať rast a pasce
tak mám takú otázku a problém:
je pravda,že keÄŹ sa pasca 3-krát zatvorí­ zahynie(tá pasca)?
kúpila som si mucholapku a chcela som ju teraz nakŕmiť...tak som jej chytila muchu.Ale :roll: kamarátka mi povedala že musí­ byť živá.Tak som chytila živú.Mucholapke som ju dala a držala ju za krí­dlo...ale ona zdrhla a pasca sa zatvorila...otvorí­ sa ešte?
a kúpila som si ju už takú že má tie pasce dohora vyrastené.Našla som tu tému a tam bolo že je to nedostatkom svetla...ale ja som ju už takú kúpila...dá sa s tým niečo robiť?alebo len čakať kým tie pasce odumrú?Ja som ju už dala na balkón,dosť tam svieti tak by tam mala mať svetlo...
a teraz som na nej našla také menšie odumreté čierne pasce...čo s nimi mám robiť?odstrihnúť ich?
prepáčte že Vás otravujem s takými somarinami ale toto je moja prvá masožravka


16.05. 2009 15:18
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať 
pasca nezahynie, len sa uz proste nebude zatvarat :) .... muchy zive byt nemusia ..staci, ze budu "cerstve"..dohora vyrastene pasce mozu byt letny typ listov... lepsie by to bolo z foto....odstrihuj LEN odumrete pasce.....


16.05. 2009 15:45
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
ok,odstrihnem tie čirne polorozpadnuté :wink: a letný typ listov?
je nejaká takáto(nájdená na google)http://www.multiweb.cz/newspaper/masozravky/mucholapka1.jpg lenže všetky krem jednej jej stoja tie pasce...tak neviem.V jednej téme taká bola....


16.05. 2009 15:52
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať 
nestrihaj ich urcite ..... maj ju na okne ... :)


16.05. 2009 15:56
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
ale to sú úplne čiernetie malé odumreté...ani tie nestrihať?oni sí­ tam už skoro rozložené...a nemôže byť na balkóne?však zima nieje...


16.05. 2009 15:58
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať 
odumrete ano, ostatne, ci stoja, alebo lezia nie .... vonku, kludne...


16.05. 2009 16:00
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: rast a pasce
Lulu píše:
tak mám takú otázku a problém:
je pravda,že keÄŹ sa pasca 3-krát zatvorí­ zahynie(tá pasca)?
kúpila som si mucholapku a chcela som ju teraz nakŕmiť...tak som jej chytila muchu.Ale :roll: kamarátka mi povedala že musí­ byť živá.Tak som chytila živú.Mucholapke som ju dala a držala ju za krí­dlo...ale ona zdrhla a pasca sa zatvorila...otvorí­ sa ešte?
a kúpila som si ju už takú že má tie pasce dohora vyrastené.Našla som tu tému a tam bolo že je to nedostatkom svetla...ale ja som ju už takú kúpila...dá sa s tým niečo robiť?alebo len čakať kým tie pasce odumrú?Ja som ju už dala na balkón,dosť tam svieti tak by tam mala mať svetlo...
a teraz som na nej našla také menšie odumreté čierne pasce...čo s nimi mám robiť?odstrihnúť ich?
prepáčte že Vás otravujem s takými somarinami ale toto je moja prvá masožravka

Milá Lulu
Pasca má schopnosť po sklapnutí­ sa aj otvoriť :D
Jedna pasca je schopná zhruba 3 krát tráviť a zvládne cca 10 sklapnutí­ naprázdno, potom sa do dvoch dní­ otvorí­.
No a Mucholapku nieje treba kŕmiť, ona si korisť chytí­ sama a ak nie, stačí­ ak jej dáš raz za mesiac nejakú chrobač, prehnané kŕmenie je škodlivé :!: A prosí­m ťa, nepanikár :D je to normálne, že staré pasce odumrú, však preto vyrastajú aj nové :wink:


16.05. 2009 16:10
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
ja nepanikárim :wink: ja viem že sa nesmie prekrmovať,ale nič nemala 2týždne(ona bola na okne lebo mi povedali že nemá byť von :roll: )a ktovie čo bolo kým som si ju kúpila :wink: a tie pasce,oni myslí­m nebboli staré,také krpaté...noa le moňşno hej,ja mám prvú mucholapku...
a ešte som chcela...mám takú pascu zaklapnutú a pasca je čierna,ale ten list nie...to odumrie? alebo čo je to ?


16.05. 2009 17:13
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Lulu píše:
ja nepanikárim :wink: ja viem že sa nesmie prekrmovať,ale nič nemala 2týždne(ona bola na okne lebo mi povedali že nemá byť von :roll: )a ktovie čo bolo kým som si ju kúpila :wink: a tie pasce,oni myslí­m nebboli staré,také krpaté...noa le moňşno hej,ja mám prvú mucholapku...
a ešte som chcela...mám takú pascu zaklapnutú a pasca je čierna,ale ten list nie...to odumrie? alebo čo je to ?

No a kto ti povedal, že nemá byť von? Ja keby nebývam v paneláku, pestoval by som všetky svoje mäsožravky vonku a hlavne Mucholapku :wink:
čo sa týka tej pasce tá odumrie, ak je už celá pasca čierna a list ešte nie, dôjde aj na list, to môžeš kludne odstrihnúť...
A mohla by si pridať nejaké fotky :wink:


16.05. 2009 17:20
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
áno,pridám ale zajtra,možno ze aj teraz ak nájdem fotoaparát :wink: a povedala to kamarátka,ona má knihu ale jej brat mal,ale zomrela mu(bo jej všetky pasce pozaklapovala ke´d bola malá)a ževraj to mu povedali :o


16.05. 2009 17:26
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Lulu píše:
áno,pridám ale zajtra,možno ze aj teraz ak nájdem fotoaparát :wink: a povedala to kamarátka,ona má knihu ale jej brat mal,ale zomrela mu(bo jej všetky pasce pozaklapovala ke´d bola malá)a ževraj to mu povedali :o

tak to je somarina :D ako som čí­tal, máš ju na balkóne, tak ju tam nechaj :wink: :D


16.05. 2009 17:29
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Ja by som tých ludí­ čo vyprávajú takéto hovadiny," že mucholapku treba mať doma," kopal "tam" od rána do večera...
Jednoznačne chýba osveta :wink:

_________________
Som fajnšmeker, len vybrané druhy :)


16.05. 2009 17:30
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
áno,práve jej aj červenie pasca :D ale foto budú zajtra bo sa niečo robí­ s USB :roll:


16.05. 2009 17:30
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Drako Ager píše:
Ja by som tých ludí­ čo vyprávajú takéto hovadiny," že mucholapku treba mať doma," kopal "tam" od rána do večera...
Jednoznačne chýba osveta :wink:

No tak tú osvetu treba urobiť :wink: čí­tal som veľa strohých prí­ručok na pestovanie a vždy tam pí­šu, že rastliny treba zásadne umiestniť do akvarka alebo 3 litrového pohára, nechať vrch pootvorený, v zime uzavrieť... :x
Dokonca som čí­tal, že Mucholapku je možné prikŕmiť kúskom udeného syra alebo bielkom na tvrdo uvareného vajca atÄŹ...


16.05. 2009 17:39
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05. 2009 11:46
Príspevky: 319
Poslať 
wow!ale ja som nič nevedela :( a oni už mali no tak ja som jej verila...ale už je von,je krásna :) dala som ju tam pred týždnom lwbo som si na internete našla že znesú aj 5°C no tak...ona ju inak má v akvárku,veľkom,zasadenú a zevraj jej za týždeň


16.05. 2009 17:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.