Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 18.04. 2024 06:44



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 186 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší
Kvet 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.07. 2008 07:22
Príspevky: 23
Bydlisko: Trenčí­n
Poslať 
super.. dakujem za odpoved.. ja len aby to nespatilo potom celu rastlinku

_________________
Seba samého premôcť je najkrajšie ví­ťazstvo človeka


18.08. 2008 17:49
Profil ICQ

Registrovaný: 22.08. 2008 19:36
Príspevky: 49
Poslať 
no ja mam dioneu uz asi rok a kvitla mi uz vela krat este nepoznam vsetkco je zle a co je dobre no ja som ten kvet ma aspon za rok 7 kvitnuti a ja som to neodstranoval a ked odkvitol tak som odstrihol naco to ma zavadzat a brat zivini inim hlavam alebo kveto tak isto som to robil aj z hlavami ked osatneli som ostrihal hnusne listi s hlavami nech rastu krajsie a raz sa mi stalo ze mi virastli kve kvety naraz krasne lupienky aad .. no chcem sa spitat ci to rastline vadi lebo som nezbadal ze bi to nejak ublizilo ale vela hlav nezvikne mat okolo 10 a tak na rietko rozrastene vadi dionei ten kvet???? :shock: :? :( :cry: :x :evil: :?: :idea:

_________________
pestujem mezozravky


24.08. 2008 09:57
Profil
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
lubos301 píše:
no ja mam dioneu uz asi rok a kvitla mi uz vela krat este nepoznam vsetkco je zle a co je dobre no ja som ten kvet ma aspon za rok 7 kvitnuti a ja som to neodstranoval a ked odkvitol tak som odstrihol naco to ma zavadzat a brat zivini inim hlavam alebo kveto tak isto som to robil aj z hlavami ked osatneli som ostrihal hnusne listi s hlavami nech rastu krajsie a raz sa mi stalo ze mi virastli kve kvety naraz krasne lupienky aad .. no chcem sa spitat ci to rastline vadi lebo som nezbadal ze bi to nejak ublizilo ale vela hlav nezvikne mat okolo 10 a tak na rietko rozrastene vadi dionei ten kvet???? :shock: :? :( :cry: :x :evil: :?: :idea:


...nevadi, vsak preto tam rastie aby tam bol, aby sa rastlina rozmnozila dalej, vykvitla - vysemenila .... , v prirode nikto nebeha po naleziskach masozraviek a nestriha im kvety dole ... ide o to ze ked ma niekto doma jednu mucholapku zakupenu za posledne peniaze a este nie je celkom odolna, vyspela pripravena na "zivot" :) , tak je lepsie kvet pred kvitnutim odstrihnut, aby rastlina nedavala vsetku energiu a ziviny do kvetu - pri pokuse o rozmnozenie sa, pretoze ju to moze stat vela sil a namahy, a na svoje dalsie prezitie jej uz nemusi ostat sil, tak potom je domaci pestovatel prekvapeny ze preco mu uhynula mucholapka z nicoho nic .... proste kvet je sucast rastlinneho zivota a urcite to nevadi ani dionee ;)


24.08. 2008 13:28
Profil WWW

Registrovaný: 22.08. 2008 19:36
Príspevky: 49
Poslať 
Admin píše:
lubos301 píše:
no ja mam dioneu uz asi rok a kvitla mi uz vela krat este nepoznam vsetkco je zle a co je dobre no ja som ten kvet ma aspon za rok 7 kvitnuti a ja som to neodstranoval a ked odkvitol tak som odstrihol naco to ma zavadzat a brat zivini inim hlavam alebo kveto tak isto som to robil aj z hlavami ked osatneli som ostrihal hnusne listi s hlavami nech rastu krajsie a raz sa mi stalo ze mi virastli kve kvety naraz krasne lupienky aad .. no chcem sa spitat ci to rastline vadi lebo som nezbadal ze bi to nejak ublizilo ale vela hlav nezvikne mat okolo 10 a tak na rietko rozrastene vadi dionei ten kvet???? :shock: :? :( :cry: :x :evil: :?: :idea:


...nevadi, vsak preto tam rastie aby tam bol, aby sa rastlina rozmnozila dalej, vykvitla - vysemenila .... , v prirode nikto nebeha po naleziskach masozraviek a nestriha im kvety dole ... ide o to ze ked ma niekto doma jednu mucholapku zakupenu za posledne peniaze a este nie je celkom odolna, vyspela pripravena na "zivot" :) , tak je lepsie kvet pred kvitnutim odstrihnut, aby rastlina nedavala vsetku energiu a ziviny do kvetu - pri pokuse o rozmnozenie sa, pretoze ju to moze stat vela sil a namahy, a na svoje dalsie prezitie jej uz nemusi ostat sil, tak potom je domaci pestovatel prekvapeny ze preco mu uhynula mucholapka z nicoho nic .... proste kvet je sucast rastlinneho zivota a urcite to nevadi ani dionee ;)



ja bis om este chcel spitaz ja mam dioneu rok nno ja som pouzval takzvanutvrdu vodu voda z vodovodu clorovana doost som jej takl ublizil? leb neviem pekne hlavi mala aj kvet visoki spajdlov som musel podopret a lupene krasne ale nerastla na husto tk na riedkko najviac asi 10 hlav a ja bi som chcel abi mala krasne zahustene hlavi na husto a velke krasne hlavick no proste abi viadala ako si kazdi predstavue co bi som mal podniknut ake veci abi sa mi takto okraslila lebo ani mi hlavi nezazlkaju iba po case ale too je take ze co sa objavi pocase musi uhinut vyrastie krasna ale teraz aj cez prazdniny ked som bol prec nemal kto poliat a ona vodu zaten cas stiahla a ostala sucha a som zbbadal ze hlavi zakrpatene nedorasene a podobne tak co bi somm mal robit????????? bol y som rad keby ste mi pomohli a velmi rad uz som si prichistal do flias aj dazdovu vodu poradte pls???? :( :shock: :? :cry: :?: :idea:

_________________
pestujem mezozravky


24.08. 2008 22:50
Profil

Registrovaný: 15.06. 2008 15:34
Príspevky: 39
Bydlisko: Čadca
Poslať 
lubos301 píše:
ja bis om este chcel spitaz ja mam dioneu rok nno ja som pouzval takzvanutvrdu vodu voda z vodovodu clorovana doost som jej takl ublizil? leb neviem pekne hlavi mala aj kvet visoki spajdlov som musel podopret a lupene krasne ale nerastla na husto tk na riedkko najviac asi 10 hlav a ja bi som chcel abi mala krasne zahustene hlavi na husto a velke krasne hlavick no proste abi viadala ako si kazdi predstavue co bi som mal podniknut ake veci abi sa mi takto okraslila lebo ani mi hlavi nezazlkaju iba po case ale too je take ze co sa objavi pocase musi uhinut vyrastie krasna ale teraz aj cez prazdniny ked som bol prec nemal kto poliat a ona vodu zaten cas stiahla a ostala sucha a som zbbadal ze hlavi zakrpatene nedorasene a podobne tak co bi somm mal robit????????? bol y som rad keby ste mi pomohli a velmi rad uz som si prichistal do flias aj dazdovu vodu poradte pls???? :( :shock: :? :cry: :?: :idea:



ak ti mozem poradit, nepolievaj to s vodou z vodovodu (s obsahom chloru), to rastline iba blizi a moze ti aj uhynut, ked ale tu vodu budes prevarat, staci v rychlovarnej kanvici a nechas vychladnut, je to super pre rastliny, dobre ti budu rast a budu ti aj pekne kvitnut a to nielen mucholapky ale aj ine druhy masozraviek


25.08. 2008 16:22
Profil ICQ

Registrovaný: 22.08. 2008 19:36
Príspevky: 49
Poslať 
wampo999 píše:
lubos301 píše:
ja bis om este chcel spitaz ja mam dioneu rok nno ja som pouzval takzvanutvrdu vodu voda z vodovodu clorovana doost som jej takl ublizil? leb neviem pekne hlavi mala aj kvet visoki spajdlov som musel podopret a lupene krasne ale nerastla na husto tk na riedkko najviac asi 10 hlav a ja bi som chcel abi mala krasne zahustene hlavi na husto a velke krasne hlavick no proste abi viadala ako si kazdi predstavue co bi som mal podniknut ake veci abi sa mi takto okraslila lebo ani mi hlavi nezazlkaju iba po case ale too je take ze co sa objavi pocase musi uhinut vyrastie krasna ale teraz aj cez prazdniny ked som bol prec nemal kto poliat a ona vodu zaten cas stiahla a ostala sucha a som zbbadal ze hlavi zakrpatene nedorasene a podobne tak co bi somm mal robit????????? bol y som rad keby ste mi pomohli a velmi rad uz som si prichistal do flias aj dazdovu vodu poradte pls???? :( :shock: :? :cry: :?: :idea:



ak ti mozem poradit, nepolievaj to s vodou z vodovodu (s obsahom chloru), to rastline iba blizi a moze ti aj uhynut, ked ale tu vodu budes prevarat, staci v rychlovarnej kanvici a nechas vychladnut, je to super pre rastliny, dobre ti budu rast a budu ti aj pekne kvitnut a to nielen mucholapky ale aj ine druhy masozraviek


diky za radi a co je lebsie prevarena voda alebo dazdova
:?:

_________________
pestujem mezozravky


25.08. 2008 19:17
Profil

Registrovaný: 15.06. 2008 15:34
Príspevky: 39
Bydlisko: Čadca
Poslať 
lepsia je asi dazdova, ale ja pouzivam iba prevarenu a zatial s tym nemam ziaden problem, este ani jedna rastlina mi neuhynula, prave naopak, vznikaju nove odmladinky


26.08. 2008 18:52
Profil ICQ

Registrovaný: 22.08. 2008 19:36
Príspevky: 49
Poslať 
wampo999 píše:
lepsia je asi dazdova, ale ja pouzivam iba prevarenu a zatial s tym nemam ziaden problem, este ani jedna rastlina mi neuhynula, prave naopak, vznikaju nove odmladinky

ake masozravky pestujes ja mam dioneu a droseru

_________________
pestujem mezozravky


27.08. 2008 14:28
Profil

Registrovaný: 15.06. 2008 15:34
Príspevky: 39
Bydlisko: Čadca
Poslať 
lubos301 píše:
wampo999 píše:
lepsia je asi dazdova, ale ja pouzivam iba prevarenu a zatial s tym nemam ziaden problem, este ani jedna rastlina mi neuhynula, prave naopak, vznikaju nove odmladinky

ake masozravky pestujes ja mam dioneu a droseru





kukni moju zbierku, mam ju v sekcii Hall of fame - akvarko, moja zbierka

nemam sice vsetky nafotene, ale aspon par obrazkov tam mam :)


27.08. 2008 16:00
Profil ICQ

Registrovaný: 30.09. 2008 10:59
Príspevky: 49
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Mne takisto zacal rast kvet, a videl som ze raste dost rychlo tak som prenuchal toto cele forum a radsej som ho odcvakol kedze je uz pokrocili datum a slniecko je zubate


30.09. 2008 11:28
Profil

Registrovaný: 01.10. 2008 20:23
Príspevky: 3
Poslať kvet
aj mne mucholapka kvitla som ju mala asi tyzdena nic sa jej nestalo awe nejako zacina zlknut tak sa bojim ze mi vykape a ja ju mam moc rada :cry: :cry: :cry:


01.10. 2008 20:26
Profil
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať Re: kvet
12mata121 píše:
aj mne mucholapka kvitla som ju mala asi tyzdena nic sa jej nestalo awe nejako zacina zlknut tak sa bojim ze mi vykape a ja ju mam moc rada :cry: :cry: :cry:


no ved to uhynutie mucholapky po kvitnuti nepride z vecera do rana .... ale pekne pomaly ale isto a clovek sa ani nenazda a je po mucholapke, ale zase to zltnutie nemusi byt take tragicke, mozno len odchadzaju starsie letne listy a (snad) zacnu rast nove "zimne" kedze slnecnych lucov a svetla nam ubudlo uz dost :( , alebo ju treba pomaly zazimovat - znizit teplotu a zalievku, ak jej nevieme zabezpecit optimalne podmienky pre rast ...


01.10. 2008 21:26
Profil WWW

Registrovaný: 01.10. 2008 20:23
Príspevky: 3
Poslať 
dikyyy to ma ani nenapadlo ale idu nejake nove listi moc diky naozaj :D :D :D


02.10. 2008 10:24
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať Re: kvet
Admin píše:
alebo ju treba pomaly zazimovat - znizit teplotu a zalievku, ak jej nevieme zabezpecit optimalne podmienky pre rast ...

Takze pokial jej viem zabezpecit celodenne svetlo, tak ju nemusim zimovat? Je to pre rastliny vhodne, nezimovat ich?Kedze v prirode predsalen maju vegetacne obdobia a myslim, ze asi by bolo vhodne ich dodrziavat...


02.10. 2008 16:13
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
ked jej vies zabespecit vhodne podmienky aj v zime tak nemusi zimovat nijako jej to neublizi ja ich tiez nezimujem lebo zo zimovanim nemam dobre skusenosti (pri prilisnej vlhkosti mi zacali hnit a ked som ich zabudol poliat tak vyschli od sucha :( ) preto ich radsej nezimujem

Citácia:
no ved to uhynutie mucholapky po kvitnuti nepride z vecera do rana .... ale pekne pomaly ale isto a clovek sa ani nenazda a je po mucholapke,

no neviem o tom ze by bola mucholapka monokarpicka (rastlina ktora po vytvoreni plodov hynie) , je to sice pre nu dost vycerpavajuce ale pri dobrej starostlivosti rastie dalej mne moja kvitne uz piati rok :D

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


03.10. 2008 11:01
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 186 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.