Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 29.03. 2024 09:23



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Ahojte ľudia 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.04. 2009 11:16
Príspevky: 10
Bydlisko: Košice
Poslať Dionaea muscipula
Mám pre Vás jednu radu. Ak presádzáte do nového suchého !! substrátu , predtým , nalejte na ň


01.04. 2009 13:00
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Znie to veľmi dobre, škoda, že som si to neprečí­tal skôr, akurát som nedávno presádzal mucholapku a oddelil som od nej menšiu, presadil som ju klasicky do substrátu (rašelina, piesok a trochu perlitu) a potom zhora aj zdola zalial, behom dň


03.04. 2009 06:47
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
Citácia:
A mucholapka nepotrebuje k životu nutne hmyziu výživu ako napr. Aldrovanda ktorej to dobre prospieva k životu.

v literature sa pise ze nepotrebuje prikrmovanie!! a k zivotu potrebuje hmyziu vyzivu lebo vzdi si nieco chyti sama(vegetativne mnozene sice nepotrebuju ) ale semenacik pokial nechyti nejaky hmyz tak zahynie aspon podla mojich skusenosti (vsak uvidis pri D. burmanii pri urcitej velkosti prestanu semenacky rast a ak nieco nechytia tak zahynu vecina pestovatelov takto pride o tuto rastlinu) samozrejme sa jedna o bezne podmienky nie in vitro tam je mozne vsetko.

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


03.04. 2009 08:57
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
genesis píše:
Citácia:
A mucholapka nepotrebuje k životu nutne hmyziu výživu ako napr. Aldrovanda ktorej to dobre prospieva k životu.

v literature sa pise ze nepotrebuje prikrmovanie!! a k zivotu potrebuje hmyziu vyzivu lebo vzdi si nieco chyti sama(vegetativne mnozene sice nepotrebuju ) ale semenacik pokial nechyti nejaky hmyz tak zahynie aspon podla mojich skusenosti (vsak uvidis pri D. burmanii pri urcitej velkosti prestanu semenacky rast a ak nieco nechytia tak zahynu vecina pestovatelov takto pride o tuto rastlinu) samozrejme sa jedna o bezne podmienky nie in vitro tam je mozne vsetko.

Ja som to bral z hľadiska tých starší­ch mucholapiek a viem, že si potrebuje aj občas prilepšiť výživu, myslel som to skôr z pohľadu prehnaného prikrmovania. Zle som to napí­sal. Mám dve mucholapky, jeden semenáčik, žiaľ sú umiestnené v akvarku. Snaží­m sa, ak si samé niečo nechytia, raz za mesiac podstrčiť nejakého chrobáčika, muchu alebo molu. A semenáčiku som zvykol aj viac dopriať, lebo som si všimol, že začal tvoriť väčšie listy a pasce, tak som si to zauží­val aj bez toho aby som o tom čí­tal.


03.04. 2009 14:51
Profil WWW

Registrovaný: 15.01. 2009 18:13
Príspevky: 30
Poslať 
mozem ju presadit?spravil som si raselinu:klassman cerveno biely obal ph5,5-6,5+raselina hochnoortorf ph 2,5-3,5,spolu som ich zamiesal pridal vodu,dal ich do hrnca a dal varit,prevarena raselina by mala byt bez bakterii,mozem to takto spravit?
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


07.04. 2009 10:37
Profil

Registrovaný: 15.01. 2009 18:13
Príspevky: 30
Poslať 
este som si chcel tu jednu mladu pascu odstrihnut a nechad ju vo vode nech si pusti korienky ta co z prava tak trochu vytrca


07.04. 2009 10:54
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.04. 2009 11:16
Príspevky: 10
Bydlisko: Košice
Poslať Dionaea m.
:x Nemusí­š to variť. :shock: !!!!
Dôležité je aby neobsahovalo živiny - viÄŹ na obale.
Ak si to navlhčil a je dosť vzdušná tak je dobre. Presadenú rastlinu nepolej asi 1- 2 dni až potom.
Nepritlač to veľmi, veľmi, len tak zľahka aby bol substrát pri koreni pevne.
Mach tam nedávaj, ak máš na starom substráte. Nerobí­ to dobre. Rýchlo sa substrát zadusí­ a znehodnotí­.

_________________
Miluj kvety a kvety budú milovať Teba.


07.04. 2009 10:55
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.04. 2009 11:16
Príspevky: 10
Bydlisko: Košice
Poslať Mucholapka podivná.
P.S. Listy Ti nezakorenia vo vode...

Kvety sú sí­ce fajn, ale ja ich nenechávam, vyčerpávajú rastlinu. / nie sú ani veľmi zázračné !!/
Odstrihnem ich hneÄŹ na začiatku. KeÄŹ budeš mať viac tak, môžeš experimentovať.

KeÄŹ poleješ, tak nechaj rastlinku, aby nasala všetku vodu z misky. Až potom polej druhýkrát.... atÄŹ.
:P

_________________
Miluj kvety a kvety budú milovať Teba.


07.04. 2009 11:02
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
RAň ELINA SA NEVARíŤ!!! Ä˝udia, kde na to chodí­te :o :D
A vo vode sa ti muchoška nezakorení­, odstriháva sa stredne starý list (a nie mladý), čo najbližšie pri koreni s kúskom dužinatej bázi, ošetrí­ sa stimulátorom a zasadí­ sa do lignocelu alebo živého rašelinní­ka. Mne sa to nepodarilo, najúčinnejšie je keÄŹ pri presádzaní­ rozpolí­š "cibulu" na polovicu a budeš tak mať dve rastliny, ale to len v prí­pade ak je koreň


Naposledy upravil brutusKG dňa 07.04. 2009 11:37, celkovo upravené 2



07.04. 2009 11:15
Profil WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať 
Citácia:
Ak si to navlhčil a je dosť vzdušná tak je dobre. Presadenú rastlinu nepolej asi 1- 2 dni až potom.
Nepritlač to veľmi, veľmi, len tak zľahka aby bol substrát pri koreni pevne.
Mach tam nedávaj, ak máš na starom substráte. Nerobí­ to dobre. Rýchlo sa substrát zadusí­ a znehodnotí­.


Ja som trochu machu pridal, je to dobré pre vlhkosť a aj estetickú stránku 8) , ale samozrejme som stým nepokryl celú plochu, iba troška 8)
A sadil som to do suchej rašeliny zmiešanej s pieskom a pridal som aj perlit, pre vzdušnosť. Substrát som nepritláčal. Potom som rastlinu a povrch substrátu porosil, ale bol to kompromis :D lebo mucholapky sa nedoporučuje veľmi rosiť. A potom som ju dal stáť do vody a počkal som pokým si vodu nasaje a znovu som dolial...


07.04. 2009 11:24
Profil WWW

Registrovaný: 15.01. 2009 18:13
Príspevky: 30
Poslať 
ok dik


07.04. 2009 11:55
Profil

Registrovaný: 21.11. 2010 19:55
Príspevky: 3
Poslať 
ja by som sa chcel spytat, ako rychlo rastu tieto rastliny lebo ta moja akosi nechce rast :(


22.11. 2010 18:39
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.04. 2009 11:16
Príspevky: 10
Bydlisko: Košice
Poslať Rast
Rastlinka by mala vyrasť za jed rok do veľkosti priemeru ružice cca 5-8 cm.
Ak nie, tak je malý problém...
Teplo, voda, svetlo a substrát. Treba prečí­tač aký substrát- mne sa osvedčila čistá rašelina s perlitom 4:1.
teplo - v latea aj 30 a viac vody, v zime 0-10st. málo vody, svetla vždy veľa...
Vela zdaru. :)

_________________
Miluj kvety a kvety budú milovať Teba.


23.11. 2010 09:42
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať 
Dionaea v zime rastie menej ako v lete a aj pasce sú zakrpatené. Radšej si prečí­taj ako sa rastlina zimuje, to je teraz pre teba aktuálna téma.
A ak jej zabezpečí­š vhodné zimovanie, bude na jar a v lete tvoja Dionaea o to krajšia. Veľa zdaru :wink:









______________________
http://masozravky.wbl.sk


23.11. 2010 16:00
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 21.11. 2010 19:55
Príspevky: 3
Poslať 
dakujem zimovanie som jej zabezecil a teraz som si vsimol, ze ked som ju dal do ineho okna ako bola predty tak sa jej zvacsili vyhonky a dalssie vyrazili asi je tam viac svetla :D


23.11. 2010 16:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.