Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 15:56



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Moja mucholapka rady 
Autor Správa

Registrovaný: 27.04. 2015 17:43
Príspevky: 5
Poslať Moja mucholapka rady
Dobrý den som začiatočník mám prečítané asi celé forum a som naozaj nadchnutí pre mucholapky páčia sa mi vzhľadom aj ten aktívny mechanizmus ma fancinuje a rozhodol som sa kúpiť si jeden kus pridávam sem pár fotiek pre zhodnotenie a poradenie čo s nov dalej : bola kupovaná na výstave priniesol mi ju kamarát podla jeho slov vyberal najschopnejšiu je umiestnená v črepníku o veľkosti 7cm na šírku 5CM na výšku mal by som ju presadiť do väčšieho? pri presádzaní mám ponechať rastlinku v jej predošlej rašeline alebo od holého koreňa priamo do novej rašeliny ?
mám ju na okne na východnej strane kde slnko svieti od cca 5 až do 12:00 potom už prejde za dom bude jej to stačiť ?
a ešte zo zalievaním môže biť aj odstáta voda zo studni ? alebo len daždová či destilovaná ?

Za vaše rady a pomoc som vám vdačný
Obrázok

Obrázok


Prílohy:
20150509_171743.jpg
20150509_171743.jpg [ 1.12 MiB | Zobrazené 7769 krát ]
09.05. 2015 16:32
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.01. 2015 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bystrany
Poslať Re: Moja mucholapka rady
Ahoj som len začiatočník ale s par vecami sa ti pokusim pomocť

1.Presadil by som ju do vačšieho :) predsa ak chceš aby sa ti rozrastala musim mať priestor na rast koreňov :)
2.Pri presadzani očisti korene od starej rašeliny ako sa len da :) len davaj pozor aby si ich nepoškodil
3.O tom slnku si niesom isty :) ak maš miesto kde bude svietit slnko dlhšie tak ju tam daj ...ak nie tak si budeš mzsieť vystačit s tymto :) mucholapky zbožnuju priame slnečne žiarenie a zvaldaju aj vysoke teploty :)
4.Odstata voda nie je najlepšia možnosť jedine keď tak kratodobo a treba ju aj prevariť (aj 2x)! Ak nieje možnosť zalievať daždovou tak aspoň tou destilovanou aj keď najlepšia voľba je daždova :)

tu je link na pestovanie :) : http://mojemasozravky.mypage.cz/menu/ob ... mucholapka

prečitaj si čo ti ešte treba či unika :)

to je odomna všetko :) ked tak si ešte počkaj na rady skusenejšich :)

_________________
https://t.me/pump_upp


09.05. 2015 16:47
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10. 2013 07:01
Príspevky: 117
Bydlisko: Brezno
Poslať Re: Moja mucholapka rady
Čo sa týka osvetlenia tak je najlepšie čo najväčší slnečný úpal. Ale ak sa nedá nevadí len pasce nebudú až tak pekne vyfarbené a budú väčšie kvôli nedostatku slnka ale prežije. Kľudne môže stáť aj vo vode ale v mäkkej. Tato rastlina je dosť odolná tak za žiadny strach. Substrát má každý pestovatel trochu iný ale v celkovej podstate je rovnaký. Len ju treba presadiť hneď po kúpe.

_________________
Ing. Marek Juroš


10.05. 2015 10:10
Profil

Registrovaný: 27.04. 2015 17:43
Príspevky: 5
Poslať Re: Moja mucholapka rady
super dakujem za vaše pohotové odpovede a rady ... tá studna ma napadla preto lebo je to vlastne to isté ako daždová a kedže máme studnu kde niesu žiadne chemikálie tak že bi to mohlo biť vhodné aspoň teda dočasne kým nesprche :) a ešte som si všimol že má akoby 2 základy korienky alebo ako to nazvať pri presádzaní ich rozdeliť alebo nechať v kope ?


10.05. 2015 10:42
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.01. 2015 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bystrany
Poslať Re: Moja mucholapka rady
tie "dva korienky" to sa vola odnož :) vieš zavisi to od toho ako dlho ta tam odnož je ak je mlada riskuješ uhyn rastliny :) viac tu : http://masozravky.org/index.php?option= ... &Itemid=49

ale ja som kupim D. muscipulu asi v januári a v marci som ju presadzal a odnož som oddelil :D vtedy som nevedl že to rastlinku môže zabiť ale aj tak sa jej nič sa nestalo :D

_________________
https://t.me/pump_upp


10.05. 2015 12:20
Profil

Registrovaný: 27.04. 2015 17:43
Príspevky: 5
Poslať Re: Moja mucholapka rady
ahojte tak sa nalehave ozívam po 2dnoch aklimatizácie u mňa doma začali černieť pasce čo to môže biť ? mám to rýchlo presadiť alebo málo priameho svetla ? prikladám fotky
Obrázok

Obrázok


11.05. 2015 10:38
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.01. 2015 14:08
Príspevky: 43
Bydlisko: Bystrany
Poslať Re: Moja mucholapka rady
Svetla sa jej snaž dať čo najviac ako sa len dá ;) to černenie listov bude tou aklimatizaciou (zmena podmienok)

Ak odumieraju staré je to v poho ak budú černieť aj nové (ktoré rašia) už to problem je ;)

Čo sa týka presadenia ako som ti písal v PM čím skôr tým lepšie ! :)


Pozoruj a potom sa ozvi ;)

_________________
https://t.me/pump_upp


11.05. 2015 11:36
Profil

Registrovaný: 27.04. 2015 17:43
Príspevky: 5
Poslať Re: Moja mucholapka rady
tak som ju pre pár minútami presadil podla rád dúfam teda že sa jej bude dariť a namiešal som to správne a ano le stará nová pasca raši a celkom sa jej darí každým dnom je väčšia "robí mi radosť


11.05. 2015 11:56
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Moja mucholapka rady
U mucholapiek ako aj u ostatných rastlín staré listy odumierajú, a sú nahradzované novými, čo je zrejme aj tento prípad.
Každopádne rastlinke treba dopriať max svetla, vlhký substrát a porastie do krásy. :)


11.05. 2015 15:31
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.