Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 23:40



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula 
Autor Správa

Registrovaný: 05.08. 2012 17:21
Príspevky: 2
Poslať Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Dobrý deň chcel by som sa opýtať na pár otázok. Som začiatočník a mucholapky ma fascinujú. Moja prvá otázka sa týka substrátu. Kúpil som si substrát, nie je priamo určený pre MR ale dočítal som sa čo by mal obsahovať. Zloženie toho kúpeného substrátu : Sphagnová rašelina, vrchovisková rašelina,íl, hnojivo PG-mix, pH: 3,8-4.5,a obsah K20, P2O5, N v sušine pri všetkých okolo 0.3 %. Je tento substrát vhodný ? Mám jednu malú mucholapku a okolo na pôde sa vytvára zelený slizovitý povlak. Neviete čím to je ? Je na Južnej parapete prísun slnka dobrý a stále stojí vo vode. A moja posledná otázka. Chcel by som pokračovať v pestovaní a chcel by som si kúpiť semiačka. Viete mi poradiť kde je dobrá cena a je to spoľahlivý obchod alebo aj nejaký pestovateľ čo má semiačka na predaj ? Najradšej by som kúpil zmes semiačok rôznych Dionaeí aby som nemal len jeden druh.


06.08. 2012 10:46
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
espi píše:
Dobrý deň chcel by som sa opýtať na pár otázok. Som začiatočník a mucholapky ma fascinujú. Moja prvá otázka sa týka substrátu. Kúpil som si substrát, nie je priamo určený pre MR ale dočítal som sa čo by mal obsahovať. Zloženie toho kúpeného substrátu : Sphagnová rašelina, vrchovisková rašelina,íl, hnojivo PG-mix, pH: 3,8-4.5,a obsah K20, P2O5, N v sušine pri všetkých okolo 0.3 %. Je tento substrát vhodný ? Mám jednu malú mucholapku a okolo na pôde sa vytvára zelený slizovitý povlak. Neviete čím to je ? Je na Južnej parapete prísun slnka dobrý a stále stojí vo vode. A moja posledná otázka. Chcel by som pokračovať v pestovaní a chcel by som si kúpiť semiačka. Viete mi poradiť kde je dobrá cena a je to spoľahlivý obchod alebo aj nejaký pestovateľ čo má semiačka na predaj ? Najradšej by som kúpil zmes semiačok rôznych Dionaeí aby som nemal len jeden druh.


Nazdar substrát by mal byt podla hodnôt v pohode ,ale nie vždy co sa píše na obale je aj v nom. Co sa týka značky rašeliny s tou nemám vobec skúsenosti. Dobré je zmiešat substrát s kremičitím pieskom v pomere (2:1,3:1) ja používam 2:1.Ten zelený povlak bude asi tým ,že substrát už je starý a nekvalitný.Semiačka sa dajú zohnať aj tu na fore od pestovatelov v ponuke PONUKAM pripadne v pravo hore máš odkaz na rôzne obchody.
Prajem veľa úspechov v pestovaní :)

PS: treba poriadne preštudovať fórum všetky otázky ktoré si sa pýtal sú na fóre ...


06.08. 2012 11:11
Profil

Registrovaný: 05.08. 2012 17:21
Príspevky: 2
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Ďakujem za odpoveď


06.08. 2012 11:46
Profil

Registrovaný: 29.06. 2012 11:32
Príspevky: 77
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Ohladom semiacok. Kedze si zaciatocnik tak by som ich NEKUPOVAL zbytocna strata penazi totiz po prichode semiacok nie su v stadiu najvyzsej klicivosti takze z nich nic nebude treba ich dat do chladnicky zabalene vo vlhkej vate ale aj tak je to nevyhodne. Radsej ich mnoz listovymi odrezkami-> uspesnost je vacsia ;) mam s tym skusenost :)


06.08. 2012 20:25
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Prečo by tohtoročné semená neboli v štádiu klíčivosti? Som ich vyklepal s kvetu do kvetináča a za 3 týždne už klíčia. :wink:
Žiadna stratifikácia alias chladnička :D Načo. To je vhodné keď sú semená dlhšie skladované. Takže všetko závisí od toho, aké sú semená staré :wink:


06.08. 2012 20:33
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08. 2010 06:37
Príspevky: 241
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Presne tak ako napísal Andrej, pokiaľ semiačka kúpiš čerstvé od nejakého pestovatela netreba ich ani stratifikovat ,stačí vysypať na substrát a udržiavať ho vlhký.Mne tak vyklíčilo 99% semiačok :)


06.08. 2012 21:02
Profil

Registrovaný: 29.06. 2012 11:32
Príspevky: 77
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Suhlasim :) tak ale pre začiatočnícka to nieje najlepsi spôsob množenia rastlín. Ci? :)


06.08. 2012 22:02
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
Kto má na čo chuť :wink:
Zo semiačok ich máš veľa naraz, no rastú dlhšiu dobu a z odrezkov alebo odnoží ich máš menej ale vyrastú rýchlejšie.


06.08. 2012 22:09
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Pár otázok ohľadne pestovania Dionaea muscipula
espi, substrat je absolutne nevhodny nakolko obsahuje akesi hnojivo, substrat pre masozravky musi byt cista raselina bez akychkolvek primesi a hnojiv.. Kup si florocom od Ghosta co ponuka tu na fore ten je vhodny..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


11.08. 2012 23:37
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.