Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 23.04. 2024 20:17



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Blbosti v knihách 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Blbosti v knihách
Nedávno som bol v jednom knihkupectve a prezeral som si encyklopédie a atlasy rastlín.
Skoro v každej knihe bolo napísané k mucholapke:

Citát: Mucholapky staviame na polotieň ( ideálne sú chodby s polotieňom),
potrebujú vysokú vlhkosť, preto musia byť napr. v sklenenej guli...

Alebo: Mäsožravé rastliny hnojíme raz za dva týždne...

Vždy keď si toto prečítam, tak neviem pochopiť, kto tú knihu písal, že tam píše také sprostosti.


30.08. 2011 11:55
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Blbosti v knihách
Ak chces knizku kde nie su blbosti masozravych rastlinkach,tak si ju musis kupit o nich :D
Pestovatelia rastlin ktore pestuju len na predaj su prehnojene...Inac by nemohli byt za 1 rok take obrovske...

Ale zase oni o tom nic nevedia...ja som bol teraz v botanickej v Liberci a bola tam sarracenia katerina a 2 sa rozpravali a obdivovali ju.Potom 1 z nich povedal-tam ked padne mucha tak sa to zavrie...

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


30.08. 2011 12:20
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Blbosti v knihách
Mám fantastickú knižku od Kamila páska...

Vždy, keď som v nejakom obchode napr. Baumax a maju tam mäsožravky, tak idem za predavačkou a opytam sa jej ako sa mam o rastlinku starať. Samozrejme že viem ako sa o nu starat. Predavacka zacne trepat uplne blbosti. Oni nevedia nic o svojom tovare...

Mám teraz semenáčiky mucholapiek a sarracenie. Jeden z nich dám bokom a budem ho veľa hnojiť a vyskúšam metódu urýchľovania. Som zvedavý, ako to dopadne...


30.08. 2011 12:29
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Blbosti v knihách
Ono to mozno nebude fungovat...Prehnojene sarracenie tvoria neochotne pasce a potom tie pasce nie su plne vyvynute
Neviem cim to je ale mam taky pocit ze vacsie rastlinky z obchodu si nenachytaju vonku tolko korysti ako ine od pestovatela v MR pestovane v skleniku bez hnojiv

PS:Ak rastlinky nemaju moznost chytit si nejaku koryst,doporucujem ti ich prikrmovat.Je to lepsie ako hnojit (aj ken nepenthesy na opatrne hnojenie slabym hnojivom reaguju pozitivne :wink: )

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


30.08. 2011 12:46
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Blbosti v knihách
Jaj, tie moje malé semenáčiky si nechytili ešte nič, lebo majú strašne malé otvorčeky. No za skúšku nič nedám...


30.08. 2011 12:57
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Blbosti v knihách
ok,tak potom napis ako to dopadlo

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


30.08. 2011 13:02
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Blbosti v knihách
OK.


30.08. 2011 14:00
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Blbosti v knihách
Palaga myslím že sa pýtať v baumaxe na to ako sa pestuje mr je dosť zbytočné, kedže tam majú sortiment od A po Z.
Takže nadtým je zbytočné sa čudovať. Keď už, tak v kvetinárstve by mala predavačka vedieť o svojich predávaných rastlinách čo najviac.
A keď tá nevie, tak potom je to pravá predavačka :D


30.08. 2011 15:04
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Blbosti v knihách
uplne suhlasim s Andrejom...Ked vies tie informacie,tak zbytocne sa ich to pytas...hra ako pre male deti

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


30.08. 2011 15:07
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2008 21:28
Príspevky: 220
Bydlisko: Nitra
Poslať Re: Blbosti v knihách
Ja som šiel asi pred týždňom okolo jedného kvetinárstva a vždy keď prachadzam nakuknem cez sklo čo majú, no a mali tam zopár mr.
No ale veru tie vodu nevideli asi týždeň chúďatá. Kvetinárstvo veľké 4x3 metre možno a tá predavačka nemá celý deň čas poliať kvety.
Byť jej vedúci tak ..... No neviem mňa to osobne sralo, načo niekto taký čo nemá vzťah ku kvetom tam robí.
No nepozreli by ste aspoň raz za deň či nie sú kvety suché keď tam sedíte cca. 8 hodín???


30.08. 2011 16:34
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Blbosti v knihách
Bol som v botanickej a spytal som sa v takeho predavaca co predaval nejake rastliny ci predavaju aj masozrave rastliny...
a ten predavac sa na mna kukol ako keby som nenormalny a povedal : Nie nemame ich a ani nepredavame,predava sa to vobec?

Jasne ze nema cas :D vies kolkym pise cez facebook a kolko bulvaru musi precitat :?: A mozno ju rastliny a kvety ani nezaujimaju,ide len o to ze nechce nic robit a chce si zarobit...

PS: Som si pozrel tvoju stranku,pise sa tam ze predavas substrat pre MR...tak by som mal zaujem,idem teraz kupit kochlik a ked ho kupim tak ti napisem kolko zeminy budem potrebovat...Mozno kupim aj nejaku rastlinku

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


30.08. 2011 17:37
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Blbosti v knihách
mne sa stalo pred par rokmi bol som v kvetinarstve a pytal som si sarraceniu purpureu len aby mi ju podala a predala odpoved pani predavacky bola take tu nemame ale viem Vam ju objednat trosku mato zarazilo povedal som pani predavacke ze to nieje potrebne kvet sa nachadza za jej chrbtom nakoniec som ju dostal


co sa tyka Hornabachu a Baumaxu odporucam najskor si vyskusat co to je pracovat v takomto gigante najma v zahradkarstve kde predavacky alebo predavaci nie su specializovany na konkretny druh sortimentu t.j. nieje tam osoba ktora by sa venovala len MR a orchidea popripade aj sukulenty oni su tam na vsetko a na vsetok tovar cize jej (im) staci vediet kde sa co nachadza a tym to skoncilo nemas to ako pracu predavaca v Elektre cize pozastavovat sa nadtym alebo nebodaj rozculovat sa je uplne zbytocne tak ako tato tema

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


30.08. 2011 21:23
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Blbosti v knihách
Ja sa vôbec nerozčuľujem :D , aj u nás v malom kvetinárstve mali MR.
Sarraceniu purpureu tam mali asi 1 mesiac. Keď ju dostali, tak bola krásna, ale po mesiaci bola suchá...


31.08. 2011 09:42
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Blbosti v knihách
ano to je u nich zvykom ze polievaju MR raz za tyzden najviac dva krat pretoze si myslia ze je to dostatocne mnozstvo vody ako kazdy z nas vie je to nedostatocne ale nepomozes si

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


31.08. 2011 10:10
Profil ICQ WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.11. 2010 18:49
Príspevky: 717
Bydlisko: Dunajská Lužná
Poslať Re: Blbosti v knihách
Ja som od nás z kvetinárstva kúpil zúbožený nepenthes a po roku mal aj krčiažky... :D


31.08. 2011 10:18
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.