Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 20:53



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Jednoduchý sklení­k na parapetu 
Autor Správa

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať Jednoduchý sklení­k na parapetu
Zdraví­m, po včerajšom nudnom dni som sa zamyslel nad akýmsi jednoduchým sklení­kom.

Napadlo ma, že ak má niekto masožravky na parapete, potrebuje udržať teplo alebo rosu, dá sa to jednoducho spraviť dočasným "sklení­kom". Tak som si jeden spravil, no podľa fantázie si každý môže spraviť takú veľkosť, ako potrebuje. Ja robí­m dva, ukážem Vám ten jednoduchší­ spôsob.

Ja som použil k sklení­ku jednoduché pomôcky. KeÄŹže už nemám akva, tak som využil pôrodničku. Pôrodnička menšej veľkosti je dostupná asi v každom obchode s akva, stojí­ cca 5€. Ale je to imho blbosť použí­vať novú pôrodničku.

Za druhé som použí­l plast. Inak povedané, niečo priesvitné, fólia. (Kedysi sme si do toho dávali vysvedčka, teraz už som starý, tak neviem (25)). A lepidlo.

Podľa otvorov som vyrezal z fólie štvorce, ktoré zaplnia prázdny priestor pôrodničky podľa obvodu. Okrem spodku a vrchu. Ale aj na vrch prikladám orezaný kus fólie, tak aby šiel dnu vzduch ale aby aj zakrí­valo podstatnú časť. Následne som všetko polepil, nechal zaschnúť a vložil dnu rosičku (tá sí­ce nepotrebuje sklenní­k, ale ide o ukážku). Viac v obrázkoch.

Obrázok
[Obrázok
Obrázok

Samozrejme spodok som nespravil, lebo ešte nemám spravené komplet tesnenie, ale ten ani netreba robiť. V pivnici už mám nachystané drevá, idem robiť väčšie na parapetu pre všetky 4 MR. KeÄŹ sa s tým človek esteticky pohrá, natrie drevo, zalepí­ fóliu, tak to vyzerá dobre. Ja som mal špinavú fóliu ale mám čistú novú takže pridám čoskoro aj ten nový sklenní­k. Takto môžete ušetriť peniaze za akvárium a rastlinky by Vám mohli rásť o dosť lepšie. KeÄŹ som mal iné rastliny, nie MR, tak v tomto provizórnom sklení­ku kvietky rástli bujne, hojne a kvitli.

Dúfam že pomôže niekomu.


15.05. 2010 11:06
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
len xcem upozornit ze na tej rosicke uz su jasne viditelne znamky nedostatku svetla


15.05. 2010 13:40
Profil WWW

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať jasne
xodnik píše:
len xcem upozornit ze na tej rosicke uz su jasne viditelne znamky nedostatku svetla


Ma 4 dni? asi a je z obchodu. Takže samozrejmosť. Tam je svetla malo, lebo vzdy vsetky male kvety zahadzuju do malych priestorov, kde ich prerastaju listami ostatne rastliny. Dufam ze u mna sa jej bude darit lepsie.


15.05. 2010 16:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.