Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 17:46



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Osadzovanie akvária 
Autor Správa

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať Osadzovanie akvária
Zdraví­m, pí­šem znovu.

Po pár prezretí­ akvárií­ tu i na nete, sa chcem spýtať pár otázok.

[list]Prečo rastliny do akvária?
Aké to má výhody?
Čo má obsahovať dno akvária?
Rastlina s "kelí­mkom" do akvárka, alebo koreň


13.05. 2010 23:32
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
>>Prečo rastliny do akvária?

Lebo v akvariu mas vyssiu vzdusnu vlhkost, ktoru rastliny potrebuju a lahsie sa tam udrzuje mikroklima, su mensie vykyvy teplot a vlhkosti

>>Aké to má výhody?

vid prva otazka:)

>>Čo má obsahovať dno akvária?

ja som dal na dno keramzit, je to vsak len esteticka zalezitost, povodne som ho aj zalieval vodou, aby bola vyssia vlhkost, avsak castym rosenim rastlin sa tam ta voda takcitak nazbiera, takze to nie je potrebne, vhodne je vsak raz za cas to nejak ocistit, mozu tam vznikat riasy

>>Rastlina s "kelí­mkom" do akvárka, alebo koreň


14.05. 2010 09:46
Profil ICQ WWW

Registrovaný: 12.05. 2010 12:20
Príspevky: 69
Poslať znovu
Ešte ma napadajú tieto otázky:

Aký má zmysel (okrem estetiky) dávať na spodok akvária hlinu, rašelinu, keramzit atÄŹ, aká je ich cena?
Kvetináč sa má umiestniť doň


25.05. 2010 11:59
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Pozri normalne sa nad tym zamysli a vsetko si domyslis.. Akvarko sa pouziva na udrzanie vyssej vlhkosti a stabilnejsej teploty.. Cize na spodok mozes dat co chces alebo aj nic.. ide o to ze ked budes rastliny polievat tak musis domysliet co s prebytocnou vodou takze ak nedas nic bud podmisky alebo polievat len sporadicky a viac sa spoliehat na rozprasovac.. Ja tam mam napriklad strk asi 5cm a na nom kvetinace.. volne naukladane alebo na opacne otocenych podmiskach aby nestali vo vode ale ta stekala dole.. ked tam mam velku vrstvu vody tak ju jednoducho vysajem.. niekto pouziva keramzit co je dost podobne.. niekto kokosove vlakno vraj to este zlepsuje odrzovanie vlhkosti.. niekto dava zaeminu a na nu zivy raaselinik alebo mach, nitkto sadi rastliny do zeminy.. tuto moznost by som vsak nevolil nie len preto ze sa s nimi potom horsie manipuluje ale tazsie ustrazis to aby si ich neprelial kedze aj prebytocna voda ostava v zemine.. niekto akvarko zakryva pre udrzanie vecsej vlhkosrti niekto nie, to tiez zalezi od druhu rastlin v nom.. ja ho napryklqad zakryvam s tym ze vo veku mam 12 dier s priemerom 1cm na vetranie.. dari sa v nom aj napr. droseram ktore vyzaduju vetranie..
proste je to na tebe co tam budes mat.. idea je udrzat vlhko a teplotu a ak vymyslis nieco nove co nikto nema a bude fungovat je to len tvoje plus.. pestovanie masozravok je dost o skusani a nie len robit to co ti niekto povie.. niekto ti preda rastlinu a povie odkryte akvarko a naspodok zeminu lebo tak to ma on.. ty ho zakryjes a das na spodok keramzit a kludne sa moze stat ze jemu ta raslina casom odide a u teba sa bude darit.. a prave o tom to je.. treba proste skusat

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


25.05. 2010 12:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 55 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.