Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 19:08



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Registrované Partnerstvá na Slovensku 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Registrované Partnerstvá na Slovensku
Mali by mať ľudia rovnakého pohlavia na Slovensku možnosť uzavrieť registrované partnerstvá a prípadne si adoptovať deti do spoločnej výchovy?

Do akej miery toleruje slovenská spoločnosť pojem „inakosť“?

Ako túto "problematiku" vnímate vy?

Mala by mať homosexuálna "rodina" rovnaké práva ako rodina klasická?

aké sú Vaše postoje k tejto téme?

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


12.06. 2012 21:01
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Homosexualitu vnímam ako súčasť spoločnosti, nakoľko tu vždy bola a vždy bude...nazerajúc do histórie, determinovala mnohé obdobia, veľa významných ľudí a umelcov bolo takto orientovaných, mnoho kráľov, mnoho pápežov...preto nevidím dôvod a teda nechápem homofóbie voči tejto inakosti, akoby to bol fenomén 20. a 21. storočia...

Spoločnosť v zastúpení médií však propaguje extrémnu stránku homosexuality, čo je veľká škoda, nakoľko poznám pár homosexuálne orientovaných ľudí a sú to úplne normálni ľudia, inteligentní a na úrovni...Teda myslím si, že tu hlavnú rolu hrá primitivizmus a nie orientácia...však, kto by mal v obľube "tetušky" s kabelkami?? :D

Nemám nič proti ich vzájomných vzťahoch...keď sa majú radi, nech sa majú...nevidm potrebu akýchsi formálnych náležitostí...ale na piedestál rodiny by som to určite nestaval...som za tradičné manželstvá... prvok muža, prvok ženy a ich plod = dieťa...tak isto aj výchova dieťaťa...Sám Aristoteles proklamoval ohľadom výchovy, že dieťa potrebuje byť psychicky vychovávané entitou sily a vzoru muža a na druhej stránke lásky a nežnosti ženy...

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


13.06. 2012 10:45
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
s vacsou castou tvojho prispevku sa neda nesuhlasit aj napriek tomu nesuhlasim stym co tieto pary pozaduju od vlady a teda aby sa im zrovnopravnili vztahy a zvazky medzi nimi (manzelstvo, vychova dietata, nahlad do lekarskych spisov a podobne excesi) nesuhlasim stym aby taketo pari mali moznost adopcie dietata uz len kvoli samotnemu dietatu. Nedokazem si realne predstavit ako by napr na Zakladnej skole mohlo taketo dieta fungovat uz len s dovodu toho, ze dnesne deti si vzdy najdu dovod nato ako urazat alebo podcenit toho druheho hlavne slabsieho jedinca a nic nieje horsie ako ked sa detska vedome ci nevedome navazaju tomu druhemu do rodiny a na rodinu. Viem si realne predstavit ako by to dopadlo a ako by trpela psychyka dietata. Je tam vela faktorou ktore zasadne hovoria proti takejto adopcii dietata ako za. Co sa tyka tychto nekonvencnych svadieb tiez snimi nesuhlasim pretoze pravo na riaden ci uz krestansky (cirkevny) alebo obciansky sobas by mali mat iba konvencne pary ktore sa od pociatku ludstva tvorili Muz a zena vsetko ostatne sa vymyka norme. V cera vecer (12.6.2012) na stv 1 propagoval jeden pravnik alebo politik nie som si celkom isty to, ze homosexualita je nieco vynimocne a vsetko co je vynimocne by sme mali chranit neviem preco by sa niekto heterosexualny mal stymto nazorom stotoznovat uz len z dovodu, ze aj samotny zakon definuje tuto orientaciu za poruchu. V jeho podani to teda znie, ze by sme mali chranit vsetkych pedofilov, nekrofilov, zoofilov a ine sexualne deviacie ktore su uz dnes bohuzial bezne. Zaznela tu aj tema nahliadanie partnerovy/ke do lekarskych spisov taketo nieco povele ani normalnym tradicnym parom bez splnomocnenia overeneho notarom

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


13.06. 2012 12:42
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Absolutne nesuhlasim, co sa tyka adopcie dietata tak ano v tom mate pravdu a dieta potrebuje oba vzory aby sa v nom vyformovala zdrava osobnost.. Ostatne je len o tolerancii, a pochopeni okolia ale nakolko Slovensko je a este dlho bude konzervativna krajina, tu sa moc nepohneme. Na druhu stranu preco ste proti civilnym manzelstvam? Skuste si predstavit dva pary oba bezdetne, jeden klasicky adruhy homosexualny.. Preco by ten homosexualny nemohol ma vyhody co prinasa manzelstvo klasickemu paru? Nech uz ide o akulkolvek prkotinu, lepsie podmienky v bankach, pristup k zdravotnym zaznamom, alebo hoc aj dedicske pravo a mnoho ineho.. preco tito ludi, aj ked sa miluju a su daleko lepsimi partnermi ako vacsina heterosexualov, preco by nemohli mat taketo vyhody? preco im to upierat ked nikomu to nijako neblizi, nikoho ineho sa to netyka, je to len o tom aby mali ti dvaja jednoduchsie zivot ked ho maju vdaka predsudkom uz aj tak dost zlozity..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


14.06. 2012 06:43
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Slovensko nedospelo, aby mohli byť registrované partnerstvá, zväzky, či adopcie.

Absolútne nemám problem s ich sobášením. Olizovačky síce nech si nechávajú pre seba, to ma trochu znechucuje, ale nevadí mi to.

Téma adopcia pre týchto ľudí. No osobne by mi to asi ani nevadilo, skôr by som vzhľadom na tie deti pozeral, ako by to bolo im príjemné (nepríjemné). A jednoznačne, boli by brutálnym terčom urážok a ponižovania nielen od detí rovnakého a podobného veku, ale isto i dospelými ľudmi.

Slovensko je ďaľeko od svetonázoru a 21.ho storočia a to nielen v tomto.

Jedno, čo by som maximálne nikdy v živote nepovolil, je tráva. Mal som ju ale nič mi do nedalo, nezobralo, a ľutujem že som ju skúsil. Ale vravím, nikdy a budem zásadne proti.. A to či sú cigarety podobné, nuž, keď si zapálim (čo aj fajčím), tak nechodím po vonku s hlavou dole, zmutovaná opica, mysel v zadku a tváriť sa, hej je mi dobre. Nech ju užívajú tí, čo majú a potrebujú (ako liek) ale bozužiaľ, momentálne by trebalo vyliečiť mnoho mladých ale inak.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


14.06. 2012 13:21
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Marek trosku by som ta poopravil ohladom tych nahladov do lekarskych spisov alebo na bankovy ucet a podobne veci ktore si nazval prkotiny niektore resp. mnoho stychto veci nemas pravo ani ty a ani tvoja buduca pani bez nieakej administrativy u notara a verim tomu, ze notarovi alebo notarke je absolutne jedno ci je dany par orientovany hetero alebo homosexualne pary zaplatis poplatok cca 10euro a pary budu zrovnopravnene nezaleziac od toho ci akej orientacie ste alebo viery. Co sa tykalo tej adopcie dietata alebo manzelskeho zvazku je to strasne kontroverzna otazka a kazdy sa nato pozera inac. Moj nazor sa vynimocne stotoznuje stym cirkevnym nazorom, sobas patri zasadne iba heterosexualnym parom nejdu tu ani tak o konzervatyvny nazor ako oto, ze je to podporovanie niecoho co je v prirode nenormalne (sry za vyraz ale vazne ma nenapadlo ine slovne spojenie). jednoznacne je to sexualna deviacia ktora by nemala umoznovat adopciu deti pretoze dieta nebude mat ako spravne poznamenal Marek oporu v muzskom alebo zenskom idole a jednoznacne to moze zasadne deformovat detsku psychiku aj mentalitu dieta nerozumie co je sexualna orientacia a preco prave ono sa dostalo do takej rodiny.

Pred zaverom zopar definicii aby sme si vedeli realne predstavit co to vlastne znamena Sexulana Deviacia a ako to definujú iný autory.

Sexualna Deviacia: je to dentifikácia orientácie ktoré sa vyznačujú celoživotnou naliehavosťou, vekom ani liečbou sa nedajú ovplyvniť, postihnutí nemávajú výrazné psychopatické rysy ani kriminálne tendencie. Deviácie v sexuálnej aktivite – agresori, sadisti, exhibicionisti – sú väčšinou deviantne aktívni v mladšom veku a na fixácii ich sexuálneho správania sa významne podieľajú aj mechanizmy učenia.


Sexuálne deviácie sa zaraďujú medzi psychopatie odlišné sexuálne zameranie či konanie a následná spoločenská reakcia menia celú osobnosť postihnutého, podľa oblasti narušenia sexuálnej motivácie sa deviácie delia na :
a) poruchy identifikácie – transexualizmus
b) poruchy orientácie – homosexualita, pedofília
c) poruchy sexuálneho správania – sadizmus, masochizmus, exhibicionizmus
d) kombinované poruchy – pedofilný sadizmus, sadomasochizmus


Sexuálna deviácia je mnohými autormi označovaná ako sociálno patologický jav ktorý postihuje určitú komunitu ľudí.

Sociálna patológia: je odvetvím sociológie, skúma sociálne správanie jednotlivcov, ktoré sa odkláňa od daných noriem spoločnosti, rozdelujeme ju na dve skupiny a niekoľko pod skupín.

Sociálna deviácia
Deviácia : je akákoľvek odchýlka od normálnej štruktúry - psychický hendikep.
Sociálna deviácia : je to odchýlka od soc. správania, ktoré spoločnosť očakáva, je to odchýlka od noriem spoločnosti
Komponenty sociálnej deviácie :
1. subjekt - ten kto soc. deviáciu vykonáva, ide o jednotlivca alebo etnickú menšinu a pod.
2. objekt - na koho sú deviantné prejavy zamerané, ide o fyzické objekty, jednotlivci, skupiny, majetok, česť a pod.
3. cieľ - ide o dosiahnutie soc. deviácie, či ho uspokojila alebo neuspokojila. O dosiahnutie alebo nedosiahnutie cieľa
4. dôsledky - či bola odhalená alebo neodhalená soc. deviácia, či má subjekt výčitky svedomia a snaží sa o normalizáciu svojho správania alebo pokračuje ďalej vo svojom deviantnom správaní.
Vlastnosti soc. deviácie :
závažnosť, dynamika, relatívnosť, identifikovateľnosť, funkčnosť ( mediácia = preventívna funkcia ), normálnosť
Príčiny soc. deviácie :
1.biologické - dedičné faktory, vývojové chyby, nepôsobia však samostatne ale spolu s inými soc. príčinami
2.psychologické - porucha socializácie v detstve, ako zlá výchova, sociálne správanie v rodine a pod.
3.kultúrne - súvisia s danou kultúrou (napr. menšiny správajúce sa deviantným spôsobom, ktorý je pre nich normou)
4.situačné - situácia, ktorá nás môže nabudiť k rôznym soc. deviáciám ( kradne, lebo má príležitosť )
5.sociálne – sú dané spoločnosťou ( absencia soc. kontroly : pri pohrome – rabuje sa )

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


14.06. 2012 15:37
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Ty si ma zobral moc za slovo.. nemyslim len to co som napisal.. zober si vsetko co ti z manzelstva automaticky vyplyva a ze tito ludia len preto ze su trocha ini musia vsetko riesit kde akymi zdlhavymi papierovackami.. ja neviem ale mne to nepride fer.. ako som pisal, to ze by nemali vychovavat dieta s tym suhlasim, ale preco niekomu vadi ked sa chcu dvaja heterosexualy zobrat a dokazat si tym svoju lasku a oddanost? A ak im to netreba preco sa beru ini ludia? Len preto ze to kaze cirkev? Ja som zarity ateista cize na cirkevnu temu sa bavit nejdem, ale vazne nechapem, komu dvaja ludia ublizia ked sa zoberu na civilnom urade a dostanu papier od toho zaz patria k sebe.. povedz mi cim konkretne ti to vadi, preco to je trn v oku..
Ze je to nenormalne? Co je normalne? Neni to nahodou subjektivny postoj? Ako sa asi citia ini, vobec za to nemozu, ako sa narodili, ale len preto ze sa lisia maju trpiet? Toto je podla mna diskriminacia ako vysita.. Si predstav, ze by zakazali sobas tebe, pretoze si nad 1,8 m a to neni normalne.. Podla mna je to uplne to iste.. uplna hlupost.. nikomu tym neblizia, nikoho sa to netyka, ale skratka nie, lebo su ini.. Ale ako som uz povedal, sme na Slovensku a tu je cokolvek ine hned zle..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


14.06. 2012 16:40
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Ezekiell píše:
Ty si ma zobral moc za slovo.. nemyslim len to co som napisal.. zober si vsetko co ti z manzelstva automaticky vyplyva a ze tito ludia len preto ze su trocha ini musia vsetko riesit kde akymi zdlhavymi papierovackami.. ja neviem ale mne to nepride fer.. ako som pisal, to ze by nemali vychovavat dieta s tym suhlasim, ale preco niekomu vadi ked sa chcu dvaja heterosexualy zobrat a dokazat si tym svoju lasku a oddanost? A ak im to netreba preco sa beru ini ludia? Len preto ze to kaze cirkev? Ja som zarity ateista cize na cirkevnu temu sa bavit nejdem, ale vazne nechapem, komu dvaja ludia ublizia ked sa zoberu na civilnom urade a dostanu papier od toho zaz patria k sebe.. povedz mi cim konkretne ti to vadi, preco to je trn v oku..
Ze je to nenormalne? Co je normalne? Neni to nahodou subjektivny postoj? Ako sa asi citia ini, vobec za to nemozu, ako sa narodili, ale len preto ze sa lisia maju trpiet? Toto je podla mna diskriminacia ako vysita.. Si predstav, ze by zakazali sobas tebe, pretoze si nad 1,8 m a to neni normalne.. Podla mna je to uplne to iste.. uplna hlupost.. nikomu tym neblizia, nikoho sa to netyka, ale skratka nie, lebo su ini.. Ale ako som uz povedal, sme na Slovensku a tu je cokolvek ine hned zle..



Marecku normativne pravidla urcuje spoocnost a jej vyvoj v tej danej lokalite. Co sa tyka cirkvi som taktiez ateista ako ty ale opieral som sa oto len kvoli identifikacii daneho problemu resp. urcenia tej normativy v nasom pasme. Stym, ze sme na SVK a ludia tu trpia predsudkami je uplne normalne svk je maly viac menej zakomplexovany stat, ale ukaz mi ktory stat na svete nema predsudky alebo "neskatulkuje" ludi podla niecoho ci uz vysky postavy, vysky dosiahnuteho vzdelania, alebo toho ci je dana persona G L alebo BI orientovana uznavam, ze tieto predsudky su fadne. Napr vadiami tieto ich "prajdy" alebo ako sa to spisovne pise nerozumiem tomu naco sa tak strasne potrebuju zviditelnovat, ze aj takato komunita je tu to iste mozeme robit aj my ale nevidim v tom ziadny ucel akurat tak to ludi znechucuje hlavne starsiu generaciu ako sme my. Podla mna je to zbytocna provokacia hlavne tych chorobne mysliacich ludi hlavne z hnuti ako su rasisti, fasisti, anarchisti a podobny extremisti. Neberiem im lasku ked sa lubia maju radi nech sa paci ale preco to nasilu propagovat? Poznam milion vaznejsich tem ktore by mali slovensko a slovakou zaujimat ci uz zo socialnej temy alebo politiky. Jednou stych socialnych je napr extremmizmus, rasova neznasanlivost a ine. S tych politickych urcite najaktualnejsia tema su zlate padaky a rozsafnost satatu s nasimi verejnymi financiami.

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


14.06. 2012 20:08
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.06. 2010 16:47
Príspevky: 161
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Netušil som ako vyspelá osoba može vystupovať na fóre, ako toto. Ghost, nepoznám ťa, ale z teba by si malo mnoho ľudí brať príklad, alebo aspoň na základe tvojich slov, by mohli porozmýšlať nad svojimi názormi.

_________________
Drosera Aliciae, Drosera Capensis, Drosera Prolifera, Nepenthes Ventrata, Dionaea Muscipula...


14.06. 2012 20:53
Profil ICQ
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Ale ja som nikde nehovoril o propagacii niecoho, bavili sme sa o registrovanom partnerstve ;-)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


15.06. 2012 06:33
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Tomash Dakujem za kompliment a dufajme teda, ze si mnohy zoberu ten priklad :)


Marek: viem, ze sme sa bavili o reg. partnerstvach ale tieto ich pochody tak nieako ktomu patria aspon ja si to tak spajam pokial su to odlisne veci v tom pripade beriem spat

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


15.06. 2012 08:39
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02. 2009 17:06
Príspevky: 1709
Bydlisko: Žarnovica, Nitra
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Michal, ty sa na celú vec dívaš len cez poučky a štatistiky, avšak realita môže byť často krát iná...Fakt ma irituje názor na vec typu, že deviácia alebo defekt...ja som pre zmenu katolík, avšak nesúdim týchto ľudí, nakoľko viem, že aj ich stvoril Boh a myslím si, že tu aj majú svoj účel...napríklad sa hovorí o tom, že keby tu neboli inak orientovaní, ľudia by sa na Zemi premnožili...
Taktiež mnohí blabocú o tom, že je to ich rozhodnutie...tiež sú to však len bludy... boli dokonca štúdie, kde sa prišlo na to, že homosexualitu determinuje gén Xq28, avšak nie je to 100% relevantné nakoľko to neplatí v prípade žien (lesby)...
Vidím, že Marek celú vec hodnotí čisto objektívne... za čo mu patrí z mojej strany poklona... ja mám pohľad na vec možno dosť subjektívny, nakoľko som veriaci a vnímam manželstvo ako zväzok muža a ženy... A presne kvôli tomu vyskakuje inštitúcia menom Rímska Cirkev, lebo vidí hrozbu v ohrození tradičnej rodiny, čo je možno tiež bezprecedentná obava...
Čo sa týka Pride, tak vyplýva z ich občianskej slobody, nakoľko ako ústavný štát máme máme občianske slobody a občianske práva... viď. v teórií, ktorú ty tak miluješ: prof. Tóth, Základy politológie... Teda máme tu slobodu prejavu a myslenia... z čoho vyplýva akási legitimita ich pochodu a taktiež aj legitimita petície proti nemu, ktorú som skoro podpísal... Osobne tiež nevidím zmysel pochodov tohto typu, kde sa zas len prezentuje extrémna stránka "buzerantstva" ale je to ich sloboda, teda akceptujme to trochu...

Osobne by som fakt homosexualitu nevnímal ako deviáciu... ostatné odklony končiace ..fília, tie už áno... Hovoriac teda o pedofílii, gerontofílii, nekrofílii, pediastrii atď...to sú už fakt odklony vyplývajúce zo psychického zdravia a zázemia človeka... Dokonca by som aj povedal, že pedofília veľa krát vzíde z homosexuality, viď. škandály kde kňaz zneužíva miništrantov...Sa o tom písalo raz, že je to podmienené možno potláčaním prejavov emócií homosexuálneho správania v prostredí "svätej" presbitery, čo pramení práve do tohto odklonu...

Ešte dodám na záver pre Michala... väčšinou sa stáva, že ľudia na túto vec menia názory po tom, keď zistia, že ich dieťa je tiež inak orientované :wink:

_________________
Mgr. Karol Gazdí­k

SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/

CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://masozravky.org

Osobná stránka
http://mojemasozravky.mypage.cz


15.06. 2012 09:55
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.06. 2011 22:23
Príspevky: 554
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Karol dakujem aj za tvoj nazor :) bolo to velmi zaujimave citanie ja sa snazim pozerat sa na celu vec z dvoch stran tak ako pri predchadzajucich prispevkoch ( v zmazanej teme Lunik IX) viem, ze pokial by sa moje dieta orientovalo na rovnake pohlavie tak by som to zmenil asi o 360 stupnov. Ked sme pri tych pochodoch ja im ich nezakazujem maju nato pravo tak isto ako keby som organizoval ja nieaky protest vopred ohlaseny len som chcel vediet aky ma zmysel tato "propaganda" vieme o tych ludoch, ze su tu tak naco taky cirkus? To je jedna strana mince ta druha strana mince je to, ze ich akceptujem pokial svojim pricinenim neobtazuju nas vsetkych na okolo nemyslim tym, ze su vonku a drzia sa za ruky ale skor to klasicke obtazovanie respektujem ich komunitu aj ich "ideologiu" aj ked si nemyslim, ze tam nieaka ideologia existuje. Jediny problem vidim v tom ako sa stale tvaria ako ty menej cenny s potrebou neustalej svojej propagacie typu sme G L BI komunita a starajte sa o nas dajte nam prava a slobody plus moznosti adopcie deti a my Vam dame pokoj nebudeme sa docasne zviditelnovat. Sme pravny stat ktory vnima kazdeho jedinca na nasom uzemi uplne rovnako autonomne bez ohladu na vieru, farbu koze, alebo sexualnej orientacie len pokial mame davat prava povinnosti a slobody mali by sme sa v provom rade pozerat na tych najohrozenejsich resp. najslabsich preto si nemyslim, ze tato komunita ( G L Bi) patri medzi ohrozenych ...

_________________
http://www.Gangzone.sk



Mgr. Michal Hauliš


15.06. 2012 10:21
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
A skusil si sa zamysliet prave nad tym ze tieto pochody robia preto ze nemaju take prava ako ostatni ludia a chcu tym upozornit aj verejnost ze maju problemy a ze by ich chceli riesit? Vieme o nich? Ano a vieme aj o korupcii a rozkradaniach tak naco sa robili prostesty a pochody Gorila? Skratka potrebujes dat najavo svoju nespokojnost a ze chces nieco zmenit.. oni nerobia nic ine..
A ako ta obtazuju? Tym ze sa bozkavaju niekde na ulici? Rovanko mozu oni povedat ze ich obtazuju heteraci. Vsak sa na nich nedivajme ked je to niekomu hnusne. Mna omnoho viac obtazuju obycajni fajciari na chodnikoch zastavkach nakupnych centrach a podobne a koho to zajima ze mna to obtazuje?
Ze sa tvaria menej cenni? Ale ved vacsina slovakov sa tak k nim sprava, tak co?

Sme pravny stat ktory vnima kazdeho jedinca na nasom uzemi uplne rovnako autonomne bez ohladu na vieru, farbu koze, alebo sexualnej orientacie

Keby to bola pravda, je tato tema bezpredmetna ;-)

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


15.06. 2012 11:05
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07. 2011 14:17
Príspevky: 330
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov
Poslať Re: Registrované Partnerstvá na Slovensku
Pridam sa k tejto teme aj ja :wink:
Nesuhlasim s homosexualitov. Videli ste niekedy nejake 2 zvierata (rovnakeho pohlavia) ako si davaju najavo lasku?
Ako co s tym ze Slovensko nie je pripravene na 21. storocie? Akoze ked bude moderne vo svete byt pedofil ,uzakoni sa aj u nas pedofilia len preto aby sme boli moderny stat? Sak kam tento svet speje. Co sa tyka tych pripadov ked knazi zneuzivali deti,osobne sa tomu necudujem.Nie je prirodzene aby muz nemal zenu, a kedze oni ich mat nemozu zacali robit taketo veci.
a spat k Buzerantom: Ako mozu chciet mat deti? Sak dieta ma vychovavat Muz a Zena a nie Muz a Muz ani Zena a Zena.
Navyse dietatu by mozno prislo prirodzene mat osobu rovnakeho pohlavie a ak nie,aj tak by trpelo v kolektive.
Pochody? Naco sa musia tak zviditelnovat? Sak ked uz tak potrebuju byt spolu,tak nech sa zavru do domu a nech tam robia co chcu. Zaznelo tu ze pre homosexualov nemusi byt prijemne ked vidia heterosexualov na ulici resp. ked chalan olizuje babu. a to je ich problem,lebo narozdiel od toho aby baba olizovala babu to je normalne. Ja som zasadne proti tomu,mozno zmenim nazor ked mi ukazete 2 baranov ako spolu spia...

Zaznela tu aj otazka k teme legalizacia marihuany:
v tejto teme som absolutne neutralny,je mi to jedno. Dneska nie je problem zohnat marihuanu a kdo ju chce skusit,urcite sa mu to poradi. Nie je to tvrda droga, hovori sa ze je to brana k tvrdym drogam,ale s tym by som nesuhlasil.Je to na kazdom ako sa rozhodnu,ale je mozne ze tym ze bude legalna ju bude chciet skusit viac ludi. Je to na kazdom ako sa rozhodne,sak sme predsa svojpravny. Na 2. strane je mozno dobre ze neni zlegalizovana,aspon nemusim vidiet kazdy den ludi pod jej ucinkom. Ja som ju uz mal moznost vyskusat,ale neurobil som to. Neurobil som to lebo nemam tu potrebu byt nadrogovany.

_________________
SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín
http://www.masozraverastliny.org/


16.06. 2012 21:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.