Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 16:56



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Ziarivkove teleso 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Ziarivkove teleso
Zdravim,potreboval by som prikupit ziarivkove teleso do mojej vitriny.Ak by mal niekto navyse teleso na trubice 61cm T8 rad ho odkupim,kludne aj dvojtrubicove.

Dakujem


29.04. 2011 12:37
Profil

Registrovaný: 23.03. 2011 22:25
Príspevky: 30
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať Re: Ziarivkove teleso
kupovať teleso sa neoplatí stačí zajsť do elektra kúpiť tlmivku, štartér a úchyty. šikovný elektrikár to má za pár minút pohromade. užlen stačí kupiť trubice, asi najlepšie sú akvaristické pre rast rastlín, lebo nehrejú a majú správne spektrum svetla.


08.05. 2011 22:07
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Ziarivkove teleso
akvaristicke trubice maju sice spektrum miestami silnejsie, ale ich svietivost je tak slaba ze obycajna vykonna ziarivka da rastlinam ovela viac.. Ja som okolo tych trubic troska zistoval, ked som chcel robit nove osvetlenie a najlepsie co som zatial nasiel a zhodol sa s inymi su dve ziarivky jedna v blizkosti modreho a jedna cerveneho spektra.. uz si presne nepamatam tie cisla farieb ale ak by si to siel kupovat mozem pohladat pripadne niekto doplni..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


09.05. 2011 06:37
Profil

Registrovaný: 23.03. 2011 22:25
Príspevky: 30
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať Re: Ziarivkove teleso
ja netvrdím obyčajne akva žiarivky ale špecialne pre rast rastlín


09.05. 2011 07:06
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: Ziarivkove teleso
Ja viem, ktore myslis ale rastliny potrebuju hlavne dve zlozky spektra a to cervene a modre a tazko najdes ziarivku ktora ich ma silnejsie obe.. A co sa tyce specialnych ziaroviek porovnajte si napriklad tieto dve:

Flora glo - dokonca aj nazov hovori ze by mala byt urcena pre rast rastlin..
http://akvaland.sk/hagen/977-ziarivka-flora-glo.html

Philips MASTER TL5 HO ActiViva Active
http://www.kupzarovky.cz/philips-linear ... -2672.html

porovnajte si svetelny tok pri dlzke okolo 60cm, pricom ked si pohladate na inych strankach ako maju vyvazene spektrum, tak su takmer uplne rovnake.. Pomer cerveneho spektra je u tychto ziaroviek velmi slaby, preto by som activivu kombinoval s dalsou ziarivkoum ktora ma najviac cerveneho spektra..

Moj osobny nazor je ze ziarivky ako Flora glo su len marketingovy blaf a vobec nie su tak ucinne ako obycajne ziarivky..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


09.05. 2011 07:34
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.06. 2010 15:05
Príspevky: 369
Bydlisko: Prievidza
Poslať Re: Ziarivkove teleso
peternator píše:
kupovať teleso sa neoplatí stačí zajsť do elektra kúpiť tlmivku, štartér a úchyty. šikovný elektrikár to má za pár minút pohromade. užlen stačí kupiť trubice, asi najlepšie sú akvaristické pre rast rastlín, lebo nehrejú a majú správne spektrum svetla.

asi to tak spravim,uz len porozmyslat kto v mojom okoli je elektrikar.Trubice mam v rezerve,len ich momentalne nie do coho pychnut


09.05. 2011 09:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 92 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.