Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 15:36



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Nepenthesky 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať Nepenthesky
Nema niekto predať nepenthesky malunke za gut cenu tak do 150sk až 200 dik :wink:


27.09. 2007 11:43
Profil ICQ

Registrovaný: 16.09. 2007 19:20
Príspevky: 42
Bydlisko: BA
Poslať 
pred dvoma tyždnami predavali v HOrnbachu v BA, cenu neviem, ale jeden tam mali fest velky, som spekuloval ze kupim dedovy na zahradu do sklenika :D tam si uzivil :wink:


27.09. 2007 16:08
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Ten v hornbachu stal cez tisic korun, ja som ta v tom case kupil Sarraceniu Leucophylu ( teda troska davnejsie, ale... ). Akurat mi je luto, ze vacsina tak peknych rastlin, co sa do hornbachu dostanu, su odsudene na zanik...


29.09. 2007 12:04
Profil ICQ WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 20:25
Príspevky: 75
Bydlisko: Zilina
Poslať Re: Nepenthesky
Drako Ager píše:
Nema niekto predať nepenthesky malunke za gut cenu tak do 150sk až 200 dik :wink:


Ja teraz nakupujem len zo stranky www.plantae.sk a som spokojny aj N. ma na vyber


20.10. 2007 12:12
Profil WWW

Registrovaný: 16.09. 2007 19:20
Príspevky: 42
Bydlisko: BA
Poslať 
ja som tiez odtial kupoval a tiez som spokojny. odporučam

_________________
"- Začí­nam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslí­m, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.


20.10. 2007 13:53
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať 
pred rastlinami z obchodnych center by som chcel varovat... castokrat to nie je to, co na menovke. velmi casto sa jedna o multihybridy, sice podobne na druh pod nazvom ktoreho sa predavaju, ale nie je to ono. su to vyselektovane rastliny podla toho, ako rychlo rastu vo velkopestovatelskych podmienkach. teda su urcene na rychly rast, ale nebyvaju take pekne ako "original", za ktory ich predajcovia vydavaju. pokial ich pestuje niekto neskuseny, co to nevie presne rozlisit (ani lahke to nie je), moze poskytnut tento druh dalej a tymto sposobom sa na slovensku postupne "zaplevelia" zbierky holandskymi hybridmi (odtial pochadzaju). takze radsej kupujte od pestovatelov u nas alebo v cechach s know-how. inak sa moze stat, ze sarracenia "alata" sa vam sice bude stale mnozit, diferencovat mnozstvo listov, ale ani jeden nebude poriadny...
holandske hybridy su sice vhodne pre zaciatocnikov, lebo vela vydrzia a preziju, ale kazdy by mal o tej rastline poznat povod.

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


12.11. 2007 14:50
Profil WWW

Registrovaný: 14.09. 2007 21:31
Príspevky: 12
Bydlisko: bratislava
Poslať 
ked chces nephentes alatu tak ho maju v hornbachu pri letisku v BA za 260 .. sice je to dost da sa zohnat aj lacnejsie ale maju tam velmi pekne kusi, Do pekla neviem ako to oni robia ze ich maju take pekne :evil: :lol:


30.12. 2007 22:44
Profil ICQ

Registrovaný: 14.09. 2007 21:31
Príspevky: 12
Bydlisko: bratislava
Poslať 
aha vlavis ze u ans na plantae.sk rad by som ale ja tym obchodom cez internet neverim . . . keby ze viem adresu tak by som sa tam rad zastavil osobne (ci ej to obchod alebo sklad ) dal by si mi adresu prosim ? Dakujem . :D


30.12. 2007 22:50
Profil ICQ
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať 
do fora adresu nenapisem, ale ked mi napises cez odkazovac na plantae.sk, tak ti poslem adresu mailom. len naznakom, rastliny su v partizanskom, na poziadanie ich nosim po predchadzajucej dohode do nitry.
a preco su v zahr. centrach take pekne? lebo su tam len chvilu. su vypestovane v sklenikoch v holandsku v profesionalnych podmienkach riadene pocitacmi. take zariadenia si ani nevieme predstavit. a navyse su to selekty z multihybridov, vyberane podla toho, ako dobre rastu (a pravdepodobne nastopane hormonmi a hnojivami). vedecku hodnotu maju vsak velmi nizku (cim sa vsak nechcem vyjadrovat o hodnote estetickej). ale podla mna sa dobre rastucemu botanickemu druhu nevyrovnaju zdaleka ani po estetickej stranke.

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


21.01. 2008 21:56
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.10. 2007 06:57
Príspevky: 74
Bydlisko: Lučenec
Poslať 
plantae.sk píše:
do fora adresu nenapisem, ale ked mi napises cez odkazovac na plantae.sk, tak ti poslem adresu mailom. len naznakom, rastliny su v partizanskom, na poziadanie ich nosim po predchadzajucej dohode do nitry.
a preco su v zahr. centrach take pekne? lebo su tam len chvilu. su vypestovane v sklenikoch v holandsku v profesionalnych podmienkach riadene pocitacmi. take zariadenia si ani nevieme predstavit. a navyse su to selekty z multihybridov, vyberane podla toho, ako dobre rastu (a pravdepodobne nastopane hormonmi a hnojivami). vedecku hodnotu maju vsak velmi nizku (cim sa vsak nechcem vyjadrovat o hodnote estetickej). ale podla mna sa dobre rastucemu botanickemu druhu nevyrovnaju zdaleka ani po estetickej stranke.

Moja rec, moja rec.. Ja predavam N.alata sice nie s tak obrovskymi krcahmi ale o to je geneticky cisty tzn. zberatelsky hodnotnejsi druh..


22.01. 2008 06:51
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 136 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.