Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.03. 2024 20:52



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
plánovanie výletov 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.04. 2009 08:47
Príspevky: 465
Bydlisko: Prešov
Poslať Re: plánovanie výletov
v podobe clankov a prinosu pre spolocenstvo, bolo myslene aj pomoc inym zaciatocnikom, pridavanie UZITOCNYCH prispevkov a podobne ... a vravim, bol to jeden z navrhov, ale na zaciatok sme sa rozhodli dat vstup volny.... nejde o ziadne odstrasenie alebo podobne veci.... cisto o to, aby lokality neboli rabovane nejakym hlupakom, co sa rozhodne, ze doma chce rotundifoliu, ta mu chcipne, tak si jednoducho na lokalitu skoci po dalsiu... na otazku ochrany MR su tu hlavne skusenejsi pestovatelia a milovnici prirody dost haklivi, cize zo slovami kto ma vezme na lokalitu a kedy a kde tu bez doveri ludi zrejme nepochodis... a ako tu uz bolo uvedene, kto chce, sposob si najde....


29.09. 2011 16:29
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 09.01. 2011 13:38
Príspevky: 442
Bydlisko: CZ
Poslať Re: plánovanie výletov
Na toto téma jsme vedli dlouhé rozpravy i v naší společnosti a je nutno podotknout, že se s námi hned tak někdo na lokality nedostane. Máme i určitý etický kodex.
Je to tu napsáno výše, kdo zájem má, najde si způsob, jak se ostatním revanšovat nebo jim pomoci, to může každý a nemusí to být jen o psaní článků.

Zkušenost je taková, že aktivních členů bude 10, maximálně 20, zbytek se vždycky poveze a potom je to o tom, jestli této skupince lidí stojí za to se dřít a vymýšlet pro ostatní navíc s nějakým rizikem.

Měl jsem tu možnost navštívit mnoho lokalit - v CZ i v zahraničí, všechny (mimo veřejně známých a přístupných) vždy jen díky tomu, že mne tam vzal někdo, kdo danou lokalitu zná a vždy jsem ctil to, že ji nikomu dalšímu neukážu a neudělám to.

U CCPS jsme jinak zvolili formy letních setkání na masožravých lokalitách vždy za přítomnosti nějaké autority (Akademie věd, Agentury ochrany přírody, Správy chráněných krajinných oblastí apod.) a přesto jako CCPS vlastně ručíme za to, že lidi, které tam přivedeme, se budou nějak chovat a že se tam nevrátí a lokality nezničí.

Za ty roky se už vytvořila určitá skupina lidí, která se vzájemně zná a ví, komu může důvěřovat. Každý nový nebo neznámý zájemce má buď smůlu nebo musí ostatní nějak přesvědčit, že to bude v pořádku. Přesto nemáte nikdy záruku jistou, že to nedopadne špatně.

To je i důvod, proč veřejně ani o lokalitách nepíšeme, respektive je nejmenujeme - mimo právě těch se statusem veřejně známých a turisticky přístupných...

Výmluvy typu - jaký já můžu napsat článek, nebo nemám jak bych ostatním pomohl jsou směšné. Člověk nemůže jít životem tak, že vysává ostatní. Toto je systém něco za něco... a vůbec nevadí, že ne pro všechny. Aktivní lidé s vážným zájmem se dají relativně snadno poznat...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


29.09. 2011 17:16
Profil

Registrovaný: 11.08. 2009 12:27
Príspevky: 7
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Poslať Re: plánovanie výletov
ja s tym suhlasim tiez koho to velmi zaujima ten si najde sposob ako dannu lokalitu najst. Ja sam som tak zacinal s lokalizovanim lokalit v okoli Spisa a nasiel som mnoho lokalit o ktorych sa vobec nevedelo a nakontaktoval som sa z botanickou z muzea ( vedeckou pracovnickou ) ktora skuma raseliniska a podiela sa na ich ochrane a teraz uz prejde asi pol roka co s nou spolupracujem poznam skoro vsetky lokality Spisa ,( dostal som sa k roznym publikaciam pristrojom , meracom...) a na zatial neobjavavenych lokalitach sa spolu podielame na ich ochrane a pridanie medzi chranene uzemia. Taktiez ideme posielat spolu s botanickou a ostatnimi pracovnikmi muzea ziadosti o ich ochranu a uznanie za chranene lokality a vybudovanie naucnych chodnikov na niektorych lokalitach. Som velmi stastny ze mam moznost spolupracovat s muzeom a podielat sa na OCHRANE MASOZRAVYCH RASTLIN SLOVENSKA. :wink:
Dakujem za pozornost :D


29.09. 2011 20:18
Profil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.09. 2011 12:24
Príspevky: 135
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Poslať Re: plánovanie výletov
Už som sa zmieril s tým, že tak ľahko to nepôjde a preto sa pokúšam hľadať nejaké miesto výskytu MR sám. V mojom okolí na východnom Slovensku sa mi to však nedarí. Minule som prechádzal okolo Sivej Brady na Spiši a pokúšal som sa nájsť Pinguiculu vulgaris. Spomínal ju časopis Krásy Slovenska č.3-4/2011 že tu rastie. Hľadal som však márne, možno som nenatrafil na jej obdobie rastu. Ale napriek tomu sa nevzdávam a verím že raz sa mi to len predsa podarí.


02.10. 2011 16:45
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať Re: plánovanie výletov
Ak aj cosi najdes hlavne to tu hned nenapis a nechaj si to pre seba pripadne napis len velmi orientacne napr. okolie Spisa a podobne..

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


02.10. 2011 17:07
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.