Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28.04. 2024 00:35



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Moje male florario 
Autor Správa
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať Moje male florario
Obrázok

Obrázok


Obrázok


16.11. 2007 12:43
Profil ICQ
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
som rad ze si si moje rady "zobral" k srdcu :(

nuz vela stastia


17.11. 2007 10:35
Profil WWW
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Xodnik neber si to osobne :wink: mne sa to takto viacej paci vieš ak s tym začnu byť problemy tak to urobim podla tvojeho pôvodneho návrhu :)


17.11. 2007 12:02
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 05:33
Príspevky: 150
Bydlisko: Prievidza 14
Poslať 
Jeden dotaz drako mal by si nechať to florarko trochu po otvorene aby prudil vzduch lebo ked je zatvorene tak to nieje dobre :wink: počase by tam bolo malo kisliku.


18.11. 2007 18:59
Profil

Registrovaný: 27.10. 2007 21:56
Príspevky: 14
Poslať 
kislik si vytvára sama rastlina takže to podla mň


18.11. 2007 20:52
Profil
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Filip ty si botanik pre boha rastliny dýchajú oxid uhličity či čo a vytvarajú z toho kyslik :) len tak pre info... a nemam ho teraz otvorene preto aby som tam udržal trvalo stalu teplotu aj vlhkosť :wink: dnes som pootvoril ked nane slniečko po dlhom čase svietilo inak ked nesvieti tak zatvaram úplne, aj ked pridu drosery a dam ich tam tak nebudem asik odokryvať až ked uvidim že im to škodi tak pootvorim :D...


18.11. 2007 21:51
Profil ICQ

Registrovaný: 15.11. 2007 08:36
Príspevky: 7
Bydlisko: Zvolen
Poslať 
len pre info DRAKO AGER: rastliny dychaju oxid uhlicity a premienaju ho na kyslik cize fotosynteza, len za svetla. ale v noci je to naopak, pretoze nie je svetlo a nie je ani fotosynteza.


18.11. 2007 22:15
Profil ICQ
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 20:32
Príspevky: 604
Bydlisko: Považska Bystrica
Poslať 
Vedel som že tam je daky taky hačik :D dik za opravu :wink: tak ale no nefim neva


18.11. 2007 22:55
Profil ICQ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.10. 2007 06:57
Príspevky: 74
Bydlisko: Lučenec
Poslať 
eugenia3 píše:
len pre info DRAKO AGER: rastliny dychaju oxid uhlicity a premienaju ho na kyslik cize fotosynteza, len za svetla. ale v noci je to naopak, pretoze nie je svetlo a nie je ani fotosynteza.

Zaspominal som si na vysku kde sme mali 20 stran chemickych vzorcoch iba o samotnej fotosynteze :) Inak v noci rastliny dychaju ako napriklad aj clovek cize opak fotosyntezy sa vola respiracia..


19.11. 2007 08:43
Profil WWW

Registrovaný: 15.09. 2007 18:41
Príspevky: 83
Bydlisko: Olcnava
Poslať 
ludkovia este aby som to doplnil tak nie len v noci dychajú kyslik ale aj ked nemaju dostatok svetla


19.11. 2007 15:34
Profil
V.I.P.

Registrovaný: 31.10. 2007 12:41
Príspevky: 107
Poslať 
bilancia tvorby a spotreby kyslika rastlinou musi byt pozitivna (v prospech kyslika), inak by rastlina nerastla, keby to bolo naopak, ale chradla a chcipla a to snad nie je aktualne. tuto bilanciu vsak ovplyvnuje aj rozklad substratu, kde sa kyslik prudko spotrebovava (pri traveni koristi takisto). a substrat sa v teplej a vlhkej klime "zatuchnutej vitriny" rozklada rychlejsie ako v ekvivalentne vhodnych podmienkach pre rast druhu, ktory sa vo vitrine nachadza a ma "vyrovnat" bilanciu v prospech kyslika (trochu zlozito napisane ale na podrobnejsi rozpis niet cas, zial). pre prax vsak z toho nic nevyplyva, takmer. vitriny hermeticky vacsinou uzavrete nebyvaju, takze vymena vzduchu tam prebieha, aj ked pomalsie, cez strbiny. kedysi, ked som este pestoval nepenthesy vo vitrinach, mal som jednu utesnenu takmer hermeticky, niekedy som ani pol roka nebol doma a vsetko rastlo ako salatove uhorky na madaroch. nepenthesy su vyrazne vitalne rastliny, v prirodzenych podmienkach sa vela druhov sprava burinne, takze treba im dat len svetlo a dobry substrat co nehnije, vodu a porastu. jeden hybrid vysadzam na leto vonku na raselinisko medzi cucoriedky a opascovany je ako na fotkach z azie.

_________________
______________________________________________________________

PLANTAE - natural perception - http://plantae.sk - http://rastliny.plantae.sk
______________________________________________________________
_________________


19.11. 2007 22:10
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.10. 2007 06:57
Príspevky: 74
Bydlisko: Lučenec
Poslať 
plantae.sk píše:
bilancia tvorby a spotreby kyslika rastlinou musi byt pozitivna (v prospech kyslika), inak by rastlina nerastla, keby to bolo naopak, ale chradla a chcipla a to snad nie je aktualne. tuto bilanciu vsak ovplyvnuje aj rozklad substratu, kde sa kyslik prudko spotrebovava (pri traveni koristi takisto). a substrat sa v teplej a vlhkej klime "zatuchnutej vitriny" rozklada rychlejsie ako v ekvivalentne vhodnych podmienkach pre rast druhu, ktory sa vo vitrine nachadza a ma "vyrovnat" bilanciu v prospech kyslika (trochu zlozito napisane ale na podrobnejsi rozpis niet cas, zial). pre prax vsak z toho nic nevyplyva, takmer. vitriny hermeticky vacsinou uzavrete nebyvaju, takze vymena vzduchu tam prebieha, aj ked pomalsie, cez strbiny. kedysi, ked som este pestoval nepenthesy vo vitrinach, mal som jednu utesnenu takmer hermeticky, niekedy som ani pol roka nebol doma a vsetko rastlo ako salatove uhorky na madaroch. nepenthesy su vyrazne vitalne rastliny, v prirodzenych podmienkach sa vela druhov sprava burinne, takze treba im dat len svetlo a dobry substrat co nehnije, vodu a porastu. jeden hybrid vysadzam na leto vonku na raselinisko medzi cucoriedky a opascovany je ako na fotkach z azie.


Plantae.sk mas aj meno? :) Vidno ze sa vyznas nerobis niekde na vyske?? Co sa tyka tych nepenthesov vazne su velmi vdacne rastliny pokial im clovek vytvori vhodne podmienky potom rastu a rastu.. Chcel by som vidiet tu Nepku medzi cucoriedkami musi byt pohlad :D nemas nahodou foto? Vazne si tam robi aj pasce? Som mal take skusenosti ze pasce sa im robia le pri vysokych vzdusnych vlhkostiach, zase nieco nove..


20.11. 2007 08:16
Profil WWW
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 15:19
Príspevky: 211
Bydlisko: Krupina
Poslať 
tiez by som uvital foto s tymi cucoriedkami ;)


20.11. 2007 18:38
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09. 2007 16:25
Príspevky: 55
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poslať 
Chcel by som sa teda spytat, lebo teraz neviem, co mam dat na spodok akvarka? Nejaky perlit, strk alebo tak? Chcel by som v akvarku pestovat vylucne nepenthesky, predpokladam, ze na nejaky podstavec ich staci v akvarku postavit, aby pasce mohli visiet.
A ako je to s vhlkostou? Ked bolo spomenute, ze akvarko moze byt stale uzavrete a nepenthesky budu rast, treba tam nejaky zdroj vlhkosti (miska s vodou)? Resp. staci raz zacas odkryt a orosit?
Hodil by sa mi nejaky strucny navod v bodoch, na co nesmiem zabudnut a na co dat pozor, vdaka.


26.01. 2008 22:30
Profil ICQ WWW
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09. 2007 19:39
Príspevky: 170
Bydlisko: Krupina
Poslať 
no nejaka voda bi na dne mala bit naliata,len dolezite je aby rastliny v nej nestali teda aby boli na nejakom podstavci


27.01. 2008 10:52
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.