Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27.04. 2024 17:26



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Drosera paradoxa 
Autor Správa
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04. 2010 21:08
Príspevky: 36
Bydlisko: Čadca
Poslať Drosera paradoxa
Ahojte pred pár dň


30.04. 2010 21:25
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.09. 2007 11:48
Príspevky: 1001
Bydlisko: Žilina
Poslať 
Ahoj.. mne prideakurat buduci tyzden takze nieco malo teoreticky viem..
Takze Drosera paradoxa patri medzi teplomilne severoaustralske rosicky. Tie su typicke tym ze vyzaduju maximalne mozne osvetlenie a teplotu pri zvysenej vlhkosti. Osobne ju budem pestovat v akvariu na juznom okne. Podla toho co som cital su troska citlive na nadmernu zalievku a preto je vhodne bud pouzit vyssi kvetinac alebo zalievat len tak aby bol substrat vlhky ale nie premoceny. Dokonca ani zriedkave preschnutie im neublizi. Neviem aku zeminu si pouzil ale pri vacsine problemov je dobre rastlinu presadit do novej zeminy a dopriat jej aspon 2 tyzdne maximalny moznu vlhkost aby lepsie zakorenila. Ja to riesim uzavretym akvariom ale moze stacit aj vacsi sacok cez kvetinac. Ako substrat pouzijem klasicku vrchoviskovu raselinu zmiesanu s jemnym kremicitym strkom.
Ale ako hovorim vsetko to je len teoria.. Az prax ukaze nakolko to je spravne alebo nie.. Tak nech sa jej dari.
PS: Hod foto :wink:

_________________
Ing. Marek Delinčák - Heliamphora lover..
Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín


30.04. 2010 22:21
Profil
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.04. 2008 16:42
Príspevky: 801
Bydlisko: Rožňava
Poslať 
tak ja pridam trocha z praxe :D
v podstate to mas napisame dobre len ja do substratu pridavam perlit (pomalsie presichanie)a odporucam zasadit do vecich kvetinacov 9x9x10 a vecich. vlhkost o tom sa da polemizovat ale pocas rastu vysoka a v lete ma obdobie ked zvikne zatiahnut (aj ked pri tejto to je zriedkave) vtedy treba zalievhu obmedzit a nechat ju par tizdmou prisusit (ze zatahuje poznas tak ze zache chradnut listi sa zmensuju a nevyvinu sa ) paradoxa je najlahsie pestovatelna zo vsetkych petiolarisiek
drzim palce nech sa jej dari

_________________
http://exotikplantae.eu
https://www.facebook.com/Exotikplantae


01.05. 2010 10:32
Profil WWW
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04. 2010 21:08
Príspevky: 36
Bydlisko: Čadca
Poslať 
dik mám ju len týždeň


01.05. 2010 13:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Slovenský preklad.